Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

22 lis 2012, 13:01

ja mam wizytę na 15:30 :)

ja w poprzedniej ciąży miałam wizytę średnio co 3-4 tyg.

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: wiosna-lato 2013

22 lis 2012, 13:20

hej dziewczyny :)

podczytalam wszystkie komentarze i tak nawiaze jeszcze do tego jak czesto sie ma wizyty to u mnie w moim miescie lekarze na poczatku ciazy daja wizyty co miesiac potem im ciaza wyzej co 2 tyg. a blizej porodu to co tydzien. ja w tej chwili chodze co miesiac na wizyte do gin. i kazad jest bez USG. USG to mi lekarz dopiero daje skierowanie i ide robic w tej samej przychodni na NFZ z tym ze robi mi inny lekarz niz mi ciaze prowadzi. u nas USG jak robia to jedno gora dwa chyba na trymestr. ja mialam pierwsze robione w 9 tyg. z tym ze nie powinnam miec wtedy robionego przez brzuch bo nic nie bylo widac a z racje tej ze nie mieli na stanie bo mieli braki nakladek na przyrzad dopochwowo nie mogli mi zrobic. i w sumie takie konkretne USG mialam zrobione w 14 tyg. ciazy. teraz kolejne nie wiem kiedy bede miec bo to bedzie zalezalo od lekarza kiedy mi da skierowanie kiedy uzan ze trzeba zrobic. moj lekarz jest przeciwny robieniu czesto USG bo to jest zbedne. jesli wszystko jest ok to po co dziecko niepotrzebnie przeswietlac tymi promieniami z urzadzenia do robienia usg. nie rozumiem troche dziewczyn ktore tak sie sraja z wizytami u lekarza czestymi skoro nie ma takiej potrzeby jesli sie nic nie dzieje i z robieniem czesto usg tylko po to zeby sobie podejrzec dziecko sorki jesli kogo kolwiek urazilam tym ale dla mnie to jest dziwne...
tibby kciuki za wizyte ! :-)

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: wiosna-lato 2013

22 lis 2012, 13:58

Witam
Czy można do was dołączyć ??
Znaczy tak na 100 % to jeszcze nie wiem czy wszystko ok ale według badania bety to około 5 tydz.Dzis mam wizytę i będę wiedzieć czy wszystko ok jest .
Ale nawet nie wiem czy to doby wątek jeśli chodzi o czas porodu.

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

Re: wiosna-lato 2013

22 lis 2012, 14:14

odebrałam wyniki krew ok, ale mocz nie ciekawy :ico_placzek: , ale pani mnie uspokoiła, ze to nic groźnego, pewnie gin zapisze mi jakieś tabletki i będzie oki,

ja w pierwszej ciąży miałam wizyty co miesiąc, nawet pod koniec ciąży nie było potrzeby, żeby latać co 2tyg. z Szymkiem ostatnią wizytę miałam 6 grudnia i w grudniu byłam jeszcze tylko 2 razy na ktg i 3 stycznia urodziłam :)

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

Re: wiosna-lato 2013

22 lis 2012, 14:15

Witam
Czy można do was dołączyć ??
Znaczy tak na 100 % to jeszcze nie wiem czy wszystko ok ale według badania bety to około 5 tydz.Dzis mam wizytę i będę wiedzieć czy wszystko ok jest .
Ale nawet nie wiem czy to doby wątek jeśli chodzi o czas porodu.
zapraszamy :), daj znać po wizycie :ico_oczko:

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: wiosna-lato 2013

22 lis 2012, 14:20

Witam
Czy można do was dołączyć ??
Znaczy tak na 100 % to jeszcze nie wiem czy wszystko ok ale według badania bety to około 5 tydz.Dzis mam wizytę i będę wiedzieć czy wszystko ok jest .
Ale nawet nie wiem czy to doby wątek jeśli chodzi o czas porodu.
im nas wiecej ty lepiej :) czekamy na wiesci z wizyty :)
odebrałam wyniki krew ok, ale mocz nie ciekawy :ico_placzek:
a czy Ty jak robisz badanie moczu to przed oddaniem do pojemnika podmywasz sie wczesniej?

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

Re: wiosna-lato 2013

22 lis 2012, 14:39

a czy Ty jak robisz badanie moczu to przed oddaniem do pojemnika podmywasz sie wczesniej?
nie, a trzeba?

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

Re: wiosna-lato 2013

22 lis 2012, 14:45

nie rozumiem troche dziewczyn ktore tak sie sraja z wizytami u lekarza czestymi skoro nie ma takiej potrzeby jesli sie nic nie dzieje i z robieniem czesto usg tylko po to zeby sobie podejrzec dziecko sorki jesli kogo kolwiek urazilam tym ale dla mnie to jest dziwne...
Chyba o mnie pisałaś również :ico_oczko: to juz Ci tłumacze dlaczego jak to ładnie ujełaś "sram" z wizytami,, moja ciąża jak bardzo długo wyczekiwana, ja musiałam walczyc 4 lata abym w końcu mogła sie ciążą cieszyć a teraz do rzeczy,biorę bardzo silne sterydy,które mi ratuja zycie bo bez nich nie mogłabym zyć,ale płód mogą mi uszkodzić,lekarze jednogłosnie twierdzą,ze lek nie zagraza dzidzi,ale muszę i ja i maluch być bardzo często kontrolowaną,więc chodzę co dwa tygodnie i cały czas sprawadzamy akcje serca itd..gdyby tak nie było w innym przypadku kochana na pewno tak często bym nie chodziła i sie stresowała,ale jestem pod ryzykiem więc samo za siebie mówi...to tyle ode mnie :ico_oczko: oczywiscie bez urazy :ico_sorki:

ja mam wizytę na 15:30 :)
ja juz czekam czekam na Twoja wizytkę :-D

Donatka26
czekam i na Twoją :ico_brawa_01:

szkieletorek witaj kochana wsród nas :-)
Ostatnio zmieniony 22 lis 2012, 23:44 przez misia81, łącznie zmieniany 1 raz.

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: wiosna-lato 2013

22 lis 2012, 19:12

a czy Ty jak robisz badanie moczu to przed oddaniem do pojemnika podmywasz sie wczesniej?
nie, a trzeba?
tak. Aby uniknąć bakterii w próbce.

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

22 lis 2012, 19:33

jestem już po.
w zasadzie jestem zadowolona. nie mialam usg bo tu w gabinecie nie ma takiego sprzętu. mam skierowanie na 06.12 więc na Mikołaja będe miała prezent :)
mam lekką nadżerkę, ale to nic strasznego. lekarz cudownie miły i spokojny. wypytał mnie o wszystko o 1 porodzie, chorobach, itp. na pewno będę do niego chodziła.
kolejna wizyta u niego 10.12, wcześniej mam zrobić badania.

do mojej ginki nr 1 idę za tydzien, wiec wtedy na pewno bedzie usg

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość