Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

08 cze 2011, 10:54

Murchinson Krzysiu też puszcza śmierdzące bączki :ico_oczko: a z pomysłu korzystajcie :-) mój mąż pomysłowy dobromir tak wykombinował i się sprawdza :-) Motylka pozdrowię oczywiście.
Tak sobie jeszcze myślę, bo ten espumisan jest po 1 miesiącu i nie wiem czy małemu nie zaszkodzi? Przyznawać się w piątek pediatrze, że podaję mu na własną rękę?

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

08 cze 2011, 10:55

Hejo :-D

markotka, fajna sprawa z ta klima :-D no i super ze motylek dobrze sie czuje i no ze Pawełek tak dobrze je :-D
A z tymi kropelkami to ja daje po 5 ale masz racje, bo czasami to duzo z tego mi uleje i to jakby nic nie wypił.

Murchinson, uroczy slodziak na tym zdjeciu z twojego skarba :-D
Dawid tez czasami tak zaburczy ze smierdzi, ale nie za każdym razem.

emilia7895, ja dzis na obiad nadal mecze resztki z chrzcin, duzo tego zostało, jeszcze podzeliłam a nadal mam co jesc :ico_szoking: :-D

U nas ze spaniem w nocy to jest nawet fajnie, dzis obudził sie pierwszy raz o 2.30 a potem o 6, no ale juz puzniej marudził i nie spał, ale itak jestem zadowolona :-D

Wiecie byłam u lekarza, no i mały ma potowki, ale nie tylko za uszkiem zrobiło mu sie takie uczulenie brzydki, dostałam na to masc robiona w aptece, w piatek musza ja odebrac.

No i mowiłam jej o tym płaczu od małęgo, ze czesto po jedzeniu jak odbije to dostaje takiego ataku płaczu, mowiła ze jest taki dobry srodek Saab sie nazywa, na probemy trawienne i jest dostepny w niemczech i czechach, ze jak mam mozliwosc mam go sobie kupic. Slyszalyscie o czyms takim????
No narazie jak mam dawac espumisan 4 razy po 5 kropli.

JAk to nie pomoze to bedziemy sie zatanawiac czy mały nie jest uczulony na białko mleka krowiego, czy to jest to samo co skaza białkowa???????
JEjku jaka jestem ciemna w tych sprawach :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Kinga_łódź
4000 - letni staruszek
Posty: 4985
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:50

08 cze 2011, 11:05

Cześć dziewczyny sorki, że się wam wcinam w wątek :ico_sorki:

Markotka z tego co pamiętam to mogła byś podawać małemu takie krople koperkowe,
nie pamiętam nazwy :ico_wstydzioch: może już ich nie ma, ale zawsze możesz się zapytać w aptece :ico_sorki:
Te krople były do dawania chyba nawet od pierwszego dnia życia, a espumisan
niestety od miesiąca.
Możesz Ty też pić owoc kopru włoskiego, niezbyt smaczne ale przez mleczko doleci i
do Krzysia :ico_sorki:

Jeszcze raz sorki za wcinanie :ico_sorki:

[ Dodano: 2011-06-08, 11:11 ]
Wiola a czy malutki dostaje wysypki??? Moja Eliza miała skaze ale na szczęście
wyrosła z tego :ico_sorki:
Uczulenie na białko to właśnie skaza :ico_sorki:
Kiepska "dolegliwość" dla mamy karmiącej bo trzeba białka unikać :ico_noniewiem:
na szczęście mleko krowie można zmienić na mleko kozie :ico_sorki:

A o tych kropelkach kiedyś słyszałam, jak moja córcia była mała to dziewczyny z wątku
zamawiały sobie takie kropelki z niemczech :ico_sorki: ponoć też dobre na kolki.

Wszystkie dzieciaczki przecudne :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

08 cze 2011, 11:23

Hej dziewczynki :-)
A my mamy dzisiaj sukces....tylko jedna pobudka w nocy :-) oby było już tak zawsze!

Zazdroszczę Wam tych klimatyzatorów, nam nie warto teraz nic tu kombinować jak niedługo będziemy się stąd wynosić. A w domku mamy chłodno, bo mamy taki przedłużany dach i słońca mało wpada :-) Nawet bym powiedziała, że jest tam zimno- ale póki co gołe ściany :-)

wiola85, Te krople podawała moja znajoma i podobno pomagały. Może warto spróbować?Jej ktoś z Niemczech przysyłał właśnie

Maksio bączków śmierdzących nie ma, ale przy mleku modyfikowanym pewnie jest inaczej.

Murchinson, Mateuszek na tym zdjęciu prześliczny :ico_brawa_01:

Ja na obiad mam pulpety w sosie koperkowym, mąż sphagetti od wczoraj :-)
Ale skwar.....ufff!

[ Dodano: 08-06-2011, 11:24 ]
Kinga_łódź, Ale masz fajną strojnisie- fajne zdjęcie :-)

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

08 cze 2011, 11:27

owiła ze jest taki dobry srodek Saab sie nazywa, na probemy trawienne i jest dostepny w niemczech i czechach, ze jak mam mozliwosc mam go sobie kupic. Slyszalyscie o czyms takim????
Tak,Patrycja dawała je Filipkowi. Podajesz przed każdym karmieniem ale nie częściej niż co 4 godz. U nich pomagał tylko jeśli je podawała a jak jadł bez kropli to kolki były. W Sab simplex substancją leczniczą jest to samo co w espumisanie ale w wyższym stężeniu!

Markotka nam pediatra zalecił w 10 dobie espumisan albo bobtik-ale tego nie było w aptece-ma ciut mniejsze stężenie niż sab.
Ostatnio zmieniony 08 cze 2011, 11:34 przez Murchinson, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

08 cze 2011, 11:33

Kinga_łódź, hej mały ma wysypke,ale ja meslalam ze to potowki, bo pozniej znikały,ale teraz nawet mu sie takie plamy za uszami porobily.
A jakie mleko potem ty dawałas????

Murchinson, ja tez espumisan dawalam wczesniej niz od miesiaca.

Koroneczka, gratuluje tylko jednej pobudki, oby tak było juz codziennie :-D

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

08 cze 2011, 11:38

Wiolu mój siostrzeniec dostawał sojowe bo inne nie za bardzo tolerował. Próbował tez bebilon pepti. Niektórzy dostają też nutramigen.

[ Dodano: 08-06-2011, 11:47 ]
nam nie warto teraz nic tu kombinować jak niedługo będziemy się stąd wynosić.
Też bym już nie zakładała. My jeszcze tu pomieszkamy pewnie ze 2 lata ale jeśli zdecydujemy się na klimę to przy wyprowadzce oddam mamie.

Awatar użytkownika
aniafs
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2783
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:30

08 cze 2011, 11:55

Hej dziewczyny!
Wtracę się Wam na sekundkę :ico_sorki: :ico_sorki:
Wiolu, te kropelki to Saab Simplex. Mozna ich poszukać na allegro, są dosyc popular :ico_sorki: ne wiec ludzie nimi handlują. Ja słyszałam, że polskim ich odpowiednikiem jest Bobotic...sama go stosowałam i była lekka poprawa w kolkach.
Dziewczyny i jeszcze do Was pytanie bo Wy na bierząco jesteście. Ostatnio gdzies wyczytałam, że od kwietnia zmieniły się standardy we wszystkich szpitalnych oddziałach połozniczych i placówkach tego typu, że o ile nie ma medycznych przeciwwskazań dziecko po urodzenieu pozostaje z mamą przez 2 godziny w kontakcie "skin to skin". Czy u Was to juz praktykowano??

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

08 cze 2011, 12:01

aniafs, dzieki fajnie wiedziec ze na allegro mozna to dostac.

A co do tego kontaku z dzieckiem to jak rodziłam trzy lata temu, tez zaraz po porodzie dostałam dziecko, i teraz tez tak bylo, moze nie trwalo to dwie godziny ale godzine na pewno.
Dostałam je zaraz po jego wyjsciu, potem wzieli je na badania i mierzenie i znowu go dostałm do karmienia. Tak lezelismy razem, potem pojechałam na sale i za 4 godziny do karmienia mi go znowu przywiezli tak juz cały czas potem był ze mna :-)

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

08 cze 2011, 12:09

Dziewczyny i jeszcze do Was pytanie bo Wy na bierząco jesteście. Ostatnio gdzies wyczytałam, że od kwietnia zmieniły się standardy we wszystkich szpitalnych oddziałach połozniczych i placówkach tego typu, że o ile nie ma medycznych przeciwwskazań dziecko po urodzenieu pozostaje z mamą przez 2 godziny w kontakcie "skin to skin". Czy u Was to juz praktykowano??
U nas praktykują to na pewno. Ja mojego Małego dostałam zaraz po porodzie, potem wzięli go dosłownie na chwilkę by go zmierzyć i zwarzyć i potem leżałam sobie z nim spokojnie przez dwie godzinki :-)

Jejku tak czytam o tych wszystkich kropelkach, chyba powinnam być bardzo wdzięczna, że Maksio nie ma żadnych problemów, nie płacze bez przyczyny i nie ma żadnych kolek. Z kupką też dobrze sobie radzi :ico_sorki: Oby się to nie zmieniło :ico_sorki:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość