szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: wiosna-lato 2013

22 lis 2012, 20:16

a czy Ty jak robisz badanie moczu to przed oddaniem do pojemnika podmywasz sie wczesniej?
nie, a trzeba?
Ja też nigdy tego nie robiłam .Jakoś lekarz nie mówił a wyniki nie raz miałam dobre.
Choć w poprzedniej ciąży miewałam gorsze wyniki z moczu ale w ciąży to ponoć się zdarza.

U mnie juz też po wizycie .
Na usg nie było nic widać ,nie było pęcherzyka ,troszku to zdziwiło ale pani doktor mówi że skoro moja poprzednia dzidzia miała przy urodzeniu 2450 (urodzona w terminie ,nie wcześniak) to bardzo prawdopodobne że i ta malutka będzie i dlatego tak jest jak jest .Mam brać oczywiście kwas foliowy i duphaston (chyba tak się to pisze) .Jutro zrobić raz jeszcze bete HCG i we wtorek na kolejna wizytę .
A wy ile płacicie za wizyty ?

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

22 lis 2012, 20:19

szkieletorek, kochana, pamiętam cie z oczekiwań na Lilusię :) gratuluję! cieszę się, że się spotykamy na tak przyjemnym wątku.

ja nic nie płacę, bo mnie zwyczajnie nie stac i chodzę na NFZ.

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: wiosna-lato 2013

22 lis 2012, 20:28

szkieletorek, kochana, pamiętam cie z oczekiwań na Lilusię :) gratuluję! cieszę się, że się spotykamy na tak przyjemnym wątku.
No ja ten nick tez kojarzę ale jakoś buzi nie za bardzo . Dodawałaś kiedyś zdjęcia ?Albo miałaś może zdjęcie w podpisie ?

No z tym że ty wcześniej pewno urodzisz niż ja.Chociaż nigdy nie wiadomo .Ja poprzednia urodziłam 1,5 tyg przed terminem.

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

Re: wiosna-lato 2013

22 lis 2012, 23:50

witam po wizycie :)

a wiec jest to 7 tydz.5dzień, termin na 5 lipca 2013r.,

jestem spokojniejsza i szczęśliwa, że wszytko jest ok :ico_brawa_01: , maiłam usg dopochwowe (jutro zeskanuję i wrzucę fotkę), serduszko bije, wyniki powiedział, że są ok, także się już nie przejmuję, macica jest trochę za twarda i muszę brać luteinę, poza tym ok, trochę pogadaliśmy o moim żołądku (bo miałam z nim problemy przed ciążą), co mogę brać itd., z wizyty jestem zadowolona :-) ,
następna wizyta za 5 tyg. i wtedy mi zrobi badania genetyczne :ico_oczko: ,

zmykam spać bo jestem zmęczona :ico_spanko:

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

Re: wiosna-lato 2013

22 lis 2012, 23:52

tibby to dobrze, że jesteś zadowolona :ico_oczko:

szklieletorek ja płacę 150zł

oki, doczytałam teraz zmykam, dobranoc

Awatar użytkownika
zaczarowana
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3616
Rejestracja: 23 kwie 2009, 16:34

Re: wiosna-lato 2013

23 lis 2012, 00:31

nie rozumiem troche dziewczyn ktore tak sie sraja z wizytami u lekarza czestymi skoro nie ma takiej potrzeby jesli sie nic nie dzieje i z robieniem czesto usg tylko po to zeby sobie podejrzec dziecko
Ja myślę, że jeśli się czegoś nie rozumie to wystarczy zwyczajnie zapytać, dlaczego tak się dzieje. Nie sądzę, żeby nasza koleżanka fiksowała na tle ciąży, poprostu się boi. A że we Wrocławiu ze szpitalami i lekarzami ginekologami jest tak jak jest to ja też byłabym raczej zapobiegawcza.
Jeśli miałabym siebie porównać, to moja ciąża była podglądana właśnie co jakieś 2 tygodnie ze względu na to, że ciąża była zagrożona i lądowałam w szpitalu co rusz. Czasami usg robiono co dwa dni będąc w szpitalu.

a wiec jest to 7 tydz.5dzień, termin na 5 lipca 2013r.,
Gratulacje!! :ico_sorki: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

anade
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 176
Rejestracja: 18 wrz 2012, 11:02

Re: wiosna-lato 2013

23 lis 2012, 09:40

Dziewczyny myślę, że z tym "sraniem" (hihihi) to nie do końca tyczyło się dziewczyn, które mają problemy chorobowe, czy zagrożone ciąże, ale takie, które są okazami zdrowia, wyniki ok, szyjka ok a dołują całe miesiące bo coś na pewno jest nie tak i jak nie zobaczą usg przynajmneij raz na tydzień - to już piszą najczerneijszy scenariusz. Znam taką, co latała do lekarza co 2 tyg i wymuszała usg, a że dobrze się nie znała na czytaniu zdjęć z usg to chodziła i smęciła przez kilka dni - że dzidziuś nie ma rączki, ma zniekształconą główkę i wiele wiele innych głupotek - myślę że o takie laski chodziło.
Ja też nie czuję potrzeby oglądania zdjęć usg, bo ja i tak słabo co tam widzę. Chciałabym jednak już czuć ruchy, aby poznać rytm dnia mojego maleństwa.
A ja przetrząsnełam cały dom w poszukiwaniu kabelka do aparatu i nonono nie wstawię fotki mojego brzuszka! :ico_ciezarowka:

P.S. Witajcie nowe mamusie, gartuluję super wizyt :)

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: wiosna-lato 2013

23 lis 2012, 09:46

przed oddaniem moczu do pojemnika jesli sie robi badanie to najlepiej sie wczesniej dokladnie podmyc pod bierzaca ciepla woda z mydlem lub jak ktos uzywa plynem do higieny intymnej poniewaz na narzadzie rozrodczym gromadzi sie wiele bakteri ktore potem przedostaja sie wraz z oddanym moczem do pojemnika. a i jeszcze jak sie oddaje mocz to nie pierwszy strumien tylko srodkowy albo juz koncowke :-) wtedy wyniki powinny wyjsc bd :-) donatka26 lekarz Ci tego nie powie ale mozna o takich rzeczach na necie przeczytac albo w ksiazkach od poczecia do narodzin :-) mi powiedziala bratowa o tym zebym tak robila bo potem rozne rzeczy wychodza z wynikami moczu ze jest nie wiadomo jaka bakteria itd. a po co sie potem niepotrzebnie tym stresowac jak zawsze mozna sie wczesniej podmyc i odpowiednio do badania przygotowac :-)
donatka26 gratuluje raz jeszcze ! teraz niech maluszek zdrowo rosnie :-) ja za wizyty nic nie place bo chodze na NFZ :-)
tibby super ze u Ciebie rowniez wszystko ok. :-) mam nadzieje ze bedziesz miec wspanialy prezent na mikolaja w postaci bijacego serduszka :-) nadzerka sie nie przejmuj bo ona moze zniknac w czasie ciazy :-)

anade
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 176
Rejestracja: 18 wrz 2012, 11:02

Re: wiosna-lato 2013

23 lis 2012, 10:03

A za wizytę płacę 100 zł, usg mam robione w szpitalu, a więc za usg nie płacę

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

23 lis 2012, 10:16

dzień dobry mamusie.
mi lekarz z OM wyliczył że u nas to 6/7tc czyli tak, jak idzie teraz :)
03.12 idę na badanko krwi i moczu, 06.12 na usg a 10.12 już na wizytę, więc jakoś ten początek grudnia zabiegany będzie ;) a za 6 dni do ginki nr 1 i wtedy pewnie usg zrobi, bo na pierwszej wizycie robiła, ale mówiła, że następnym razem będzie widać więcej, więc spokojna jestem i cierpliwie czekam.

u mnie dziś na obiadek domowe pierożki z mięskiem.

mdłości jakoś spokojniejsze - da się je szybko jedzeniem oszukać ;)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość