Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

13 sty 2010, 00:06

No to dziewczynkę będę miała :ico_haha_01: Bartolinkę pewnie :ico_haha_01:

Dzisiaj byliśmy u znajomych. Koleżanka stwierdziła, że jakoś nie wierzy, że moglibyśmy mieć dziewczynkę. A jej mąż stwierdził, że jak jednak będzie u nas dziewczynka, to oni tez robią trzecie (bo mają dzieci zawsze ciut młodsze od naszych chłopców- tylko dziewczynki!), bo może będzie u nich dla odmiany chłopak :ico_haha_01: Śmiesznie było.
Ech, julchik, ale zazdroszczę cichcem tego jutrzejszego USG.
Ja już się nie mogę doczekać po tych wszystkich spekulacjach wszystkich dookoła :ico_oczko:

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

13 sty 2010, 00:34

jeju ja tez juz czekam do czwartku na usg :ico_sorki:
dobrze ze mam z rana :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2010-01-13, 09:25 ]
Witam :ico_kawa:
ja wlasnie lece kawke sobie malenka wypic :ico_oczko: bo cos dobudzic sie nie moge :ico_spanko:
spadlo trche sniegu ale cos mi sie wydaje ze po poludniu juz bedzie polowa :ico_haha_01: a w piatek ma byc +7 :ico_haha_01: :ico_haha_01:

[ Dodano: 2010-01-13, 13:44 ]
Martalka, kurde wiec sobie troche te chusty ogladam i podoba mi sie ta
http://www.youtube.com/watch?v=qYdI7HH9PW0 bo mozna ja w miare latwo zawiazac :ico_haha_01: przynajmniej tak sie wydaje
co myslisz o chustach tego typu ???? jak dlugo mozna nosci dziecko w takiej chuscie???i czy mozna ja inaczej wiazc bo wieksze to juz tak nie wejdzie dziecko :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

13 sty 2010, 15:58

Cześć :D

mmarta, z tego co mi się wydaje (ze sposobu wiązania) i z tego co da się tam wyczytać przy filmiku to jest chusta ELASTYCZNA firmy Babylonia (tu je masz http://www.chusty.com.pl/produkty.php?r ... 380&menu=1 ) .
Większe dziecko wejdzie, bo różne sposoby wiązania chust elastycznych też.
Problem tylko jest taki, że chusta elastyczna starczy na krótko, bo im cięższe dziecko, tym materiał bardziej... "obwisa" i dziecko ciąży.. To są chusty dobre na początek, na ok 4 miesiące-pół roku, zależy jak dziecko przybiera na wadze (tyle wiem teorii, bo sama nie miałam elastyka, od razu wskoczyłam w TKANĄ. (to też chusta podobnie długa, tylko tkana tak, by zarówno ładnie otulała dziecko, jak i trzymała jego ciężar i nie dała obwisnąć)... Wiąże się podobnie. Łatwo. Dla noworodka najlepiej mieć chustę miękką, "złamaną" (czyli już trochę znoszoną ;) A niektóre od nowości są miękkie, warto przejrzeć recenzje). Ja mam bawełnianą tkaną didymos, kolor Katja i będzie boska, jest miękka jak kaczuszka, wiąże się super!
Chciałabym na lato kupić sobie albo polską Nati Diament (bo jest cieńsza, znaczy lepsza na upały i mięciutka)..

Aha, w tkanej też jest możliwość wiązania takiej "kołyski" jak w tym filmiku, ale ciut inaczej.

Tu jest trochę instrukcji (jeśli jeszcze tam nie trafiłaś :) ) http://www.chustomania.pl/online/chusto ... nia_chusty

a tu przykładowe sposoby noszenia http://www.sling.com.pl/?mod=./chusty/N ... zania.html
A na tej samej stronce (to strona producenta polskich chust, bardzo dobrych zresztą), różne kategorie chust, żeby się zorientować co mniej więcej jest do kupienia. Oczywiście każda firma ma podobnie (i chusty eko, i bawełniane z różnymi domieszkami -lnu, jedwabiu, bambusa), ale tu bardzo przejrzyście jest http://www.sling.com.pl/sklep/?sLang=pl

[ Dodano: 2010-01-13, 15:15 ]
aaale słodki filmik http://www.youtube.com/watch?v=1-VHUEM6 ... re=related
To chusta tkana (podobne wiązanie jak to co na twoim filmiku -kieszonka, z tym, że poły nie wchodzą pod pierwszą warstwę, a idą po wierzchu).

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

13 sty 2010, 17:05

Hej Laski! Wróciłam z usg 4 D :-D Ależ rewelka! Słyszałam, że to fajny bajer, ale że aż tak wyraźnie bedzie dzidiziusia widać to nie sądziłam. Normlanie były widoczne rysy twarzy, mimika - super. A wiecie co Maleństwo pokazało mi na sam poczatek? - Dowód swojej męskosci :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01: Bezwstydnik jeden - nawet lekarz sie śmiał i wydrukował mi to zdjecie - powiedział - pierwsze dokładne zdjęcie synka - no trudno, że nie twarzy - przecież nie musi być typowo :ico_haha_01: A potem już było mniej fajnie, bo gdy poekscytowana tym widokiem chciałam zapisać całość na pendrajwka okazało sie, że twardy dysk szpitalnego sprzetu jest totalnie zapchany, a mój gin nie bardzo mógł z tym cos zrobić, bo tam były rzeczy innych lekarzy więc nie wiadomo było co można usunąć, a co nie. Więc razem żeśmy sie trochę wkurzyli. Powiedział mi przyjsć jeszcze raz kiedyindziej, ale już mi sie chyba nie chcę, a mąż powiedział, że narazie wystarczy mu to jedno oryginalne zdjecie :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

13 sty 2010, 17:36

Martalka, dzieki musze to przestudiowac spokojnie jak Iga pojdzie spac bo tak z doskoku to nie da rady
kurcze moze sie naucze jednego sposobu wiazania :ico_sorki:
i jednak mi sie uda z ta chusta :ico_sorki:
julchik22, hihihi \no to jednak chlopiec :ico_brawa_01: i prosze jak zaraz pokazuje ze facet :ico_brawa_01:
moze tez sie skusze na to usg 4D jak bede w Polsce

atucha79
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 13 sty 2010, 23:11

13 sty 2010, 23:27

witam, ja mam termin na 27 czerwca, lekarz już stwierdził, że będzie chłopczyk, mój mąż się bardzo cieszy, a dla mnie najważniejsze aby dziecko urodziło się zdrowe i bez komplikacji... :ico_oczko:

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

13 sty 2010, 23:29

atucha79, witaj
i grtulacje synka :ico_brawa_01:
mysleliscie juz nad imieniem ???

[ Dodano: 2010-01-13, 22:48 ]
Martalka, wiec ta kieszonke mozna wiazc tez z chusty tkanej tak???ona sie wydaje w miare prosta ,podwojny X juz troche gorzej :ico_oczko: ale kurde jakbym pocwiczyla (z 2 miesiece :ico_haha_01: ) to moze bym dala rade :ico_sorki:
skoro mowisz ze ta elstyczna chusta to tylko do 6 miesiaca to je bym kurcze wolalat tak jak mowisz ta tkana ale taka mieciutka milutenka jakas :ico_haha_01:
wiec jesli masz namiar na takeigo ,,milusia,,to daj znac bo wlasnie takiego sztywnaika bym bardzo nie chciala :ico_nienie: i taka ciensza bo przeciez to bedzie lato
kurde przez te filmiki to wiodac jak dzieciakom dobrze w tych chystach przeciez one to tam maja raj przytulone do mausi :ico_brawa_01: o niebo lepiej niz w wozku :-)
nawet moj maz tak stwierdzil :ico_sorki:

atucha79
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 13 sty 2010, 23:11

14 sty 2010, 00:02

dziękuję, jeśli chodzi o imię dla chłopca to ja ma dwa Bartosz lub Szymon, tylko że mojemu mężowy chyba się one nie podobają, ale mam nadzieje,że się do któregoś przekona... :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

14 sty 2010, 00:13

atucha79, jeszcze troche czasu jest to na bank meza przekonasz :ico_brawa_01: Bardzo ladne imiona :-D

atucha79
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 13 sty 2010, 23:11

14 sty 2010, 01:10

mam nadzieje, że da się przekonać. teraz zastanawiam się gdzie rodzić, czytam różne opinie o szpitalu i mam ogromny mętlik w głowie. mój mąż chce mi opłacić poród w prywatnej klinice, ale tyle się o niej naczytałam, że sama nie wiem, może lepiej rodzić w państwowym szpitalu? :ico_olaboga:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: maximllCeap i 1 gość