Awatar użytkownika
Sosna
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3681
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:20

14 cze 2007, 09:00

własnie Maritta, daj Bartkowi jajko a jak nie pomoże to aspirynę :-D i obiecaj masaż

[ Dodano: 2007-06-14, 09:03 ]
misia a tu dla Ciebie naszej przyszłej panny młodej
*)Według tradycji Koranu młoda para podczas ceremonii zaślubin musi zjeść po połówce jajka. Dzięki temu młodych nie opuści szczęście i zdrowie.
*) Stary żydowski obyczaj każe pannie młodej schować do kredensu świeże jajko. Będzie wówczas tak łatwo rodzić dzieci, jak kura znosi jaja.

Awatar użytkownika
felicity001
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 988
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:25

14 cze 2007, 09:19

Hello!

Ja zotlko podaje w budyniu :ico_oczko: wiec rozrabiam, a potem na gorace mleko - i jest :ico_haha_01:

Wczoraj zmienilam sobie zdjecie w podpisie na jakies aktualniejsze - i nie sadzilam,ze wyjdzie taakie wielkie :ico_szoking: - ale jest oki :ico_haha_02:

Co do pizzy - to nie wyrasta wcale tak bardzo - wszystko zalezy jak dlugo sie trzyma rozczyn - jesli robi sie niewielka ilosc, potem po podwojeniu doda reszte maki - i to nie wyrasta jakas wielka (przynajmniej mi nie wyrosla - ja uzylam drozdzy w saszetce)

Maritko - mi tez narobilas smaka na kluski slaskie :-D Kto zapoda przepisik? :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Kocica_26
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2314
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:05

14 cze 2007, 09:25

Felicity, ja kluskie ślaśkie robie jak zwykle na oko :-D :ico_oczko:

Ugotowane i posolone wcześniej ziemniaki rozgniatam lub mielę (ważne, żeby nie było grudek), wkładam je do naczynia, dzielę na 4 części. Jedną część ziemniaków wyjmuję i w to miejsce wspypuję mąkę ziemniaczaną (tyle, by mąka zajęła miejsce po ziemniakach). Dodaję wyjęte wcześniej ziemniaki i jedno jajko. Ugniatam z tego jednolitą masę, robię kulki z dziurką w środku. Wrzucam na osolony wrzątek, czekam aż wypłyną i jeszcze trochę gotuję. To wszystko, naprawdę bardzo proste. Można podawać okraszone podsmażoną cebulką lub z różnymi sosami i surówkami. Jak kto lubi :ico_oczko:

Tylko mnie stąd na "Potrawy" nie wywalcie. Pliiiiissss :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Sosna
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3681
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:20

14 cze 2007, 09:33

Kocica_26, nareszcie ktoś podał przepis jak trzeba, bo zawsze jest "na oko i do smaku", tak jak napisałaś to do mnie przemawia :-D .... ja tam Cię nie wyrzucam :-D
kto za tym żeby Kocicy przyznać pkta
:500:

jako że jestem prezesem to głos wystarczy, ale poczekam na opinię ludu
:030:
nie no żartuje, Wasze głosy też ważne....

Awatar użytkownika
chloe2
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 568
Rejestracja: 12 mar 2007, 09:27

14 cze 2007, 09:42

Ja też znam ten przepis na kluchy śląskie :-D Ale zawsze... kupuję gotowe :ico_wstydzioch: , a mam taką super elektryczną maszynkę do mielenia :-D
sosna, daj joli punkt i dziękuję za przyznanie punktu riterce :-D
Macie jakąś tabelę z info, jakie owoce, warzywa, mięso kiedy podawać??
felicity, jak robisz ten budyń? Ja znam tylko przepis na mleczny kisiel

Awatar użytkownika
mosob
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 946
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:06

14 cze 2007, 09:45

Kocica ja myslałam że będzie od ciebie jakiś torcik a ty kluskami czestujesz :ico_nienie:

buziaki dla Huberta :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big:

Awatar użytkownika
chloe2
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 568
Rejestracja: 12 mar 2007, 09:27

14 cze 2007, 09:49

:ico_tort: :ico_buziaczki_big: :ico_prezent: dla Huberta! Dużo zdrówka :-) :-)

Awatar użytkownika
mosob
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 946
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:06

14 cze 2007, 09:51

Jola a tak poważnie to wklej ten przepis na potrawach bo jak będe szukać to go tu nie znajde :ico_noniewiem: za chiny

Chloe a z tym piciem to może masz racje, bo przecierz Ola miała teraz biegunke i może byla troche odwodniona

zaczełam sie smiac z pijanych pieczarek Margo i obudziłam dziecko :ico_olaboga:

coś nie moge dzisiaj się skupić :ico_papa:

Awatar użytkownika
Iwcia 33
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 948
Rejestracja: 09 mar 2007, 13:03

14 cze 2007, 09:54

Hejka z ranka!

Zajrzałam tylko na chwilkę zobaczyć czy dużo naskrobałyście,ale na szczęscie macie litośc.Hip hip huuurrra nie mam zaległości. :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Zaraz uciekam na spacerek,bo wczoraj zaniebdałam Bartusia i cały dzień siedzieliśmy w domu.Dziś trzeba nadrobić.

Do później :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
mosob
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 946
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:06

14 cze 2007, 09:54

Renni chyba ktoś Cię podmienił , nigdy tak nie pisałaś , prosze częściej :ico_brawa_01:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość