malgoska
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1756
Rejestracja: 25 sie 2007, 10:10

12 sty 2009, 10:21

Cześć mamcie.
U nas nocka ok, choć mała wylądowała u nas w łóżku a ja spać nie mogłam takie mi się koszmary śniły - prawie jak ten o mieleniu dzieci :ico_olaboga:

U Tosi w pokoiku na szczęście ze sufitem wszystko ok, te plamy to nie był przeciek z góry, tylko ślady po ustawianiu mebli (ah faceci....). W łazience i wc poodklejały się częsciowo tapet, sufit jest jedną wielką mokrą plamą, spękała farba. W kuchni duża wilgotna plama na ścianie od łazienki. Ale nie jest źle - w sobotę wyglądało gorzej.

Mama ma najprawdopodobniej odbitą miednicę i kręgosłup, chodzi bo chodzi, nie schyla się tylko powoli na ugiętych nogach sięga po coś z niska, narzeka, że ją boli i to wszystko. Ojcu nic nie jest, a autko do kasacji.
Kurcze - trzy dni przed Tośki chrzcinami mieli to samo - skasowali bączka, ale wtedy jakiś facet wjechał w nich i jeszcze jeden samochód :ico_zly: A teraz wylądowali bokiem na drzewie :ico_olaboga: :ico_zly:

W tym wszystkim to nawet P. się uspokoił i jest grzeczny :ico_sorki: I zapomnieliśmy o naszych kłopotach, bo coś innego okazało się ważniejsze.

Wieczorem byliśmy z mała na koncercie WOŚP. Bardzo jej się podobało, nawet w tv była :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: A potem w domu oglądała światełko do nieba ze swojego pokoiku - gdyby nie szyba, to przez okno by wyszła :-D A ohów i ahów to nie wiem ile było :-D

[ Dodano: 2009-01-12, 09:23 ]
Odnośnie picia - w "sekretach mądrej niani" mówili, żeby dziecku 3 godziny przed spaniem nie podawać nic co zawiera cukier, bo to pobudza dziecko, które ma problem z zaśnięciem i wybudza się w nocy. Należy podać gorzką herbatkę lub przegotowaną wodę.

Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

12 sty 2009, 10:29

Należy podać gorzką herbatkę lub przegotowaną wodę.
własnie u mnie sie to sprawdziło jak dawałam małemu jakiś soczek to sie czesciej budził do cyca lub do soczku nawet co godzine a teraz od kilku dni daje mu wode to sie budzi co 3 godziny wiec nie jest żle :-)

[ Dodano: 2009-01-12, 09:30 ]
Mama ma najprawdopodobniej odbitą miednicę i kręgosłup, chodzi bo chodzi, nie schyla się tylko powoli na ugiętych nogach sięga po coś z niska, narzeka, że ją boli i to wszystko. Ojcu nic nie jest, a autko do kasacji.
Kurcze - trzy dni przed Tośki chrzcinami mieli to samo - skasowali bączka, ale wtedy jakiś facet wjechał w nich i jeszcze jeden samochód A teraz wylądowali bokiem na drzewie
dobrze że nic sie rodzicom nie stało :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

12 sty 2009, 10:53

dobrze że nic sie rodzicom nie stało :ico_sorki:
dokladnie... szczecie w nieszczesciu...

[ Dodano: 2009-01-12, 09:56 ]
no a moj ma w nonono wodę. Dlatego probuje tym soczkiem go powoli oduczac od mleka, na razie dziala... :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2009-01-12, 09:57 ]
W tym wszystkim to nawet P. się uspokoił i jest grzeczny :ico_sorki: I zapomnieliśmy o naszych kłopotach, bo coś innego okazało się ważniejsze.
problemy zawsze godzą. Tzn tych, ktorzy się kochaja :-)

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

12 sty 2009, 11:04

asiab naucz Franka schodzić z lóżka. Pokaż mu, że tyłem sie schodzi i zobaczysz jak szybko się nauczy. ja swojej pokazałam ze 3 razy i juz zakumała i teraz jak chce zejść to juz na środku łózka przekręca się tyłem i tak smiesznie do tyłu się przesuwa żeby zejść z lózka :ico_brawa_01:

Moja pija w nocy przeważnie 2 czasami 3 razy

Awatar użytkownika
lalunia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3198
Rejestracja: 16 mar 2007, 13:10

12 sty 2009, 11:04

a moja to by miała nalane i na tą wode i na tą herbatkę, jedyne co chce to cyc w nocy lub didek a skoro jest pełny cyc to po co łazić po domu za herbata, o nie nie jeszcze nie dojrzałam do chodzenia po nocy za butlami a ona by się tylko rozbudziła zanim bym doszła spowrotem do sypialni

fajnie wam że maluchy wypijają po 180 czy 200 mleka z kaszką czy bez, mojej robię 90 ml mleka z kaszką na śniadanko pierwsze i na kolację ale wypija z tego ...zalezy ...raz 30 ml a raz 50 a raz 80 ml :/ jeść ze słoiczków też mniej je, nie zjada całego tylko max 2/3, tak jej sie porobiło po tych przeziębieniach :/

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

12 sty 2009, 11:08

wypija z tego ...zalezy ...raz 30 ml a raz 50 a raz 80 ml
butelka jej podajesz tak?? a z lyzeczki nie chce jesc??

[ Dodano: 2009-01-12, 10:09 ]
dziewczyny nie chwalilam sie, moj kochany synus zjadl wczoraj pol malego banana :ico_haha_01: i na kolacje troszke parowki :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
mika85
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1993
Rejestracja: 08 lip 2008, 21:48

12 sty 2009, 11:11

czesc
ja mialam znow noc do kitu :ico_placzek:
Moj Rys jest nauczony ze w nocy sie nie je wiec z tym problemu nie mam i pic tez nie pije. nestety w nocy sie przebudza czesto (a zawsze slicznie spal jak byl mniejszy) jest coraz gorzej :ico_placzek: dzis z 5 razy sie budzil a 2 razy do luszka musialam go wzisc i odlozyc jak zasnie... kurcze jestem zla :ico_zly: przeważnie dzieci im starsze tym lepiej spia, z moim jest na odwrót :ico_noniewiem: a specjalnie wczoraj sie polozylam o 22 zeby sie wyspac... ale sie nie wyspalam
juz nie wiem co mam z tym robic... jakby budzil sie na jedzenie to bym go porostu probowala oduczyc a tak to nie wiem co mam zrobic z tym budzeniem :ico_noniewiem:
a i wczoraj zacza mnie gryzc :ico_szoking: jak np siedze przy kompie i on na demna jeczy i ja dluzej uwagi na niego nie zwracam to on ciach i zabkami mnie w reke albo kolano :ico_haha_01: to lobuz :ico_nienie:

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

12 sty 2009, 11:12

dziewczyny nie chwalilam sie, moj kochany synus zjadl wczoraj pol malego banana :ico_haha_01: i na kolacje troszke parowki :ico_brawa_01:
świetna wiadomosc!!!! :ico_buziaczki_big:

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

12 sty 2009, 11:12

a dzsi na sniadanko wypil ze 100 sinlaca

na 11:30 jedziemy do lekarza z malym,
dostalam od kolezanek w szkole namiary do ponoc bardzo dobrego lekarza
zobaczymy co on powie na to jedzenie Marcysia
pokaze mu ostatnie wyniki badan, poziom zelaza bo nasza pediatra powiedziala, ze sa w normie a ja chcialam sie upewnic i sprawdzialm w necie i podobno ma lekka anemie :ico_noniewiem:

Asiu a Ty podajesz jeszcze Frankiemu zelazo??

Awatar użytkownika
mika85
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1993
Rejestracja: 08 lip 2008, 21:48

12 sty 2009, 11:29

jeść ze słoiczków też mniej je, nie zjada całego tylko max 2/3, tak jej sie porobiło po tych przeziębieniach :/
_________________
moj po tym przeziebieniu tez mniej zaczal jesc. obiadek je gorzej z kaszka i mleka tez mniej pije. ja juz mu tylko 1 raz dawalam samo mleko a tak to zageszczone kaszka, a teraz nie ruszy takiego z kaszka

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość