Awatar użytkownika
slonko2008
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1374
Rejestracja: 04 maja 2008, 11:40

11 gru 2008, 21:31

ja mam roztępy na brzuchu i to tyle że szok strasznie to wygląda :ico_placzek: niedośc że blizna po cesarce to jeszcze to normalnie :ico_placzek: :ico_placzek: mi też marzył sie taki ładny strój i wczasy na Jamajce :-D a tu raczej szykuje sie taki jednoczęsciowy i chyba tylko jeziorko z żabami :ico_haha_01: :ico_haha_01: i ja największa ropucha , a tak poważnie to wstyd ubrać nawet któtkie koszulki no i najgorsze rozebrać się przed chłopem , niby nic nie mówi nie komentuje ale zachwycony to napewno nie jest :ico_placzek: :ico_placzek:

Awatar użytkownika
adia26
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2398
Rejestracja: 18 mar 2008, 15:46

12 gru 2008, 11:39

ja mam roztępy na brzuchu i to tyle że szok strasznie to wygląda niedośc że blizna po cesarce to jeszcze to normalnie
ja mam to samo brzuch w rozstepach i blizna po cieciu ale jest tak nisko ze z majtek nie wyłazi :ico_oczko: , trudno z czasem zbledna i beda mniej widoczne :ico_noniewiem:
moj mnie chce na basen zapisac z maly ale ja sie w stroju nie pokarze no moze za 4 miechy jak schudne to sie zapiszemy :ico_sorki:

[ Dodano: 2008-12-12, 10:41 ]
a dzis kacperke w nocy grzeczny tylko 2 razy na karmienie :ico_sorki:
Jak tam u was dziewczynki jak maluchy :-)

Awatar użytkownika
Pati85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5910
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:05

12 gru 2008, 11:41

witam

u nas nocka dobra, maly poszedl spac o 20.30 i przebudzil sie o 1.30 wiec dalalm mu butle, ale grymasil sie spiac, wiec moze to przez te zabki, a wczoraj tak wiszczal, ze juz mi sie plakac chcialo, tak mi go szkoda :ico_placzek:

A tu do poczytania


Zwykle najpierw dają o sobie znać dolne jedynki, choć mogą to być też dwójki lub górne jedynki. Pierwsze objawy ząbkowania można często zauważyć już w trzecim, czwartym miesiącu (u niektórych niemowląt - nawet w drugim). Maluch zaczyna się obficie ślinić i wkładać paluszki do buzi. Swędzą go dziąsła. Jeśli zajrzysz mu do buzi, zobaczysz, że są zaczerwienione i rozpulchnione. Stan ten może trwać kilka tygodni, a nawet miesięcy. Gdy zbliża się finał, dziąsła niekiedy stają się bardzo wrażliwe. Każde dotknięcie sprawia dziecku ból. Dopóki ząbek się nie wyrżnie, maluch jest marudny, płaczliwy, nie chce jeść, często budzi się w nocy, ale cała sprawa może też przebiec niezauważenie. Po prostu któregoś dnia ze zdziwieniem dostrzeżesz w buzi malca twardą białą kreseczkę.



Pierwszy ząbek pojawia się na ogół wtedy, gdy maluch ma około sześciu, siedmiu miesięcy, ale równie dobrze może to nastąpić miesiąc, dwa wcześniej lub pół roku później. Zarówno wczesne, jak i późne ząbkowanie jest rodzinne. Jeżeli więc tobie lub twojemu mężowi zęby wyrżnęły się dopiero w okolicach pierwszych urodzin, nie oczekujcie, że wasze dziecko będzie o wiele szybsze. Z kolei jeśli któreś z was ząbkowało bardzo wcześnie, może się zdarzyć, że maluch pójdzie w jego ślady i pierwsze ząbki pojawią się u niego już w czwartym czy wyjątkowo nawet trzecim miesiącu.

Niezależnie od tego, kiedy to nastąpi, gdy pierwszy ząbek wyjrzy już na światło dzienne, dwa razy dziennie myj go za pomocą delikatnej sylikonowej szczoteczki zakładanej na palec (oczywiście twój!). Pozwala ona wyczyścić dziecku ząbki i dokładnie, i delikatnie. Dla niemowląt odpowiednie są też także szczoteczki z miękkimi sylikonowymi lub gumowymi wypustkami zamiast włosia (myją ząbki i masują obolałe dziąsła). Gdy maluch będzie miał już cztery zęby, kup mu prawdziwą szczoteczkę. Pamiętaj, że musi być bardzo miękka i mieć malutką główkę. Nie używaj na razie pasty, bo tak małe dziecko nie potrafi jej wypluć.

Co robić, gdy niemowlę...

• Bardzo się ślini

W dzień zakładaj maluchowi mały, miękki śliniaczek - ubranie nie będzie ciągle mokre. Delikatnie osuszaj skórę wokół ust i na brodzie, by nie uległa podrażnieniu. Jeśli to nie pomaga i buzia jest zaczerwieniona, smaruj ją tłustym kremem dla niemowląt. Bądź delikatna, podrażniona skóra może dziecko piec.

• Wszystko wkłada do buzi

W czasie ząbkowania dziąsła mogą bardzo swędzieć. Maluch wkłada więc do buzi paluszki, a gdy to nie wystarcza - wszystko, co ma pod ręką. Dawaj mu do zabawy różnego rodzaju gryzaki, które może bezpiecznie ssać i gryźć. Możesz mu też pomóc, delikatnie masując swędzące dziąsło umytym palcem lub specjalną gumową szczoteczką.

• Jest rozdrażnione i ciągle marudzi

Nic dziwnego, dokucza mu ból dziąseł. Ulgę powinno mu przynieść ssanie zimnego, wypełnionego wodą gryzaka. Zanim podasz go dziecku, schłodź go w lodówce (ale nie w zamrażarce! Lodowatą zabawką niemowlę mogłoby odmrozić sobie rączkę lub uszkodzić śluzówkę). Niektórym maluchom najbardziej pomaga gryzienie drewnianego trzonka od łyżki. Innym - mocno schłodzonej marchewki. Jednak uwaga, z takim "gryzakiem" nie wolno zostawiać niemowlęcia samego, bo może się zakrztusić.

• Nie chce ssać

Prawdopodobnie gdy maluch ssie pierś lub smoczek butelki, rozpulchnione dziąsła bardziej go bolą. Przed karmieniem posmaruj je odrobiną żelu na ząbkowanie. Uśmierzy on ból i złagodzi stan zapalny. Możesz też spróbować podawać niemowlęciu mleko łyżeczką.

• Nie chce jeść

Nawet jeśli maluch radził już sobie z mniej rozdrobnionym pokarmami, teraz może odmówić ich jedzenia. Nie dziw się, przeszkadza mu ból dziąseł. Po prostu musicie na jakiś czas wrócić do gładkich papek o konsystencji kremu. Starszemu dziecku możesz podawać jogurt, twarożek, kisiel (najlepiej schłodzone w lodówce - zimno łagodzi ból).

• Ma gorączkę

Ząbkowaniu czasem towarzyszy podwyższona temperatura. Jeśli nie przekracza ona 37,5-38 st. C, na ogół nie ma powodu do niepokoju (po wyrżnięciu się zęba, powinna minąć jak ręką odjął). Jeśli jest wyższa lub ząbkowaniu towarzyszą kaszel, wymioty, biegunka lub inne objawy choroby - koniecznie skonsultuj się z lekarzem.

• Co chwila się budzi

To nie żadna fanaberia. Dziecku nie pozwala spać ból dziąseł. Powinien pomóc podany wieczorem paracetamol dla niemowląt (w czopku lub syropie). Spokojny sen może też dać maluchowi herbatka z melisy. No i jak zwykle mama, która przytuli i ukołysze do snu.

Awatar użytkownika
JustynaiGabi
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1065
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:46

12 gru 2008, 12:09

cześć dziewczynki....................... ale nadajecie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ja miałam trochę spraw w tym tyg do załatwienia, pozatym ładnie się załatwiłam bo odwodniłam się i przez dwa dni miałam gorączkę dreszcze i nic mi się nie chciało................ciągle coś mam do zrobienia.........i ani się nie obejrzę to już po małą do przedszkola trzeba jechać, już ciemno i td...
jak w końcu się obrobię to może wreszcie do was dołączę

Awatar użytkownika
adia26
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2398
Rejestracja: 18 mar 2008, 15:46

12 gru 2008, 12:40

jak w końcu się obrobię to może wreszcie do was dołączę
wpadaj do nas i pochwal sie maluszkiem :ico_sorki:

dziewczny jakie polecacie bujaczki ja mysle o tym
http://www.allegro.pl/item503792373_fis ... je_gw.html

Awatar użytkownika
yoanna
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1178
Rejestracja: 14 kwie 2008, 17:07

12 gru 2008, 13:29

No wlasnie :) a propo basenu, ja planuje isc z nia gdzies w 5 miesiacu, bo podobno od 3 do 6 najlepiej :) bo dziecko wtedy nie zakrztusi sie woda, oddycha ladnie przez nosek i pamieta jak to bylo w brzuszku :))) mam nadzieje, ze uda nam sie zapisac na zajecia mam z maluchami :) a jak nie to raz w tygodniu sama bede ja brala i bedziemy sie pluskac :) podobno bardzo dobrze hartuje dziecko i rewelacyjne dla alergikow :)

Awatar użytkownika
adia26
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2398
Rejestracja: 18 mar 2008, 15:46

12 gru 2008, 14:57

ale u mnie dzis brzydko, pada wieje i jakos nudzi mi sie. maluch troche marudzi ale damy rade

Awatar użytkownika
slonko2008
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1374
Rejestracja: 04 maja 2008, 11:40

12 gru 2008, 15:04

ale u mnie dzis brzydko, pada wieje i jakos nudzi mi sie. maluch troche marudzi ale damy rade
u mnie to samo zimno nawet na spacer nie idziemy chociaż musiałam małego jak zawsze ubrać wsadzić do wózka i powozic bo inaczej by się strasznie męczył a tak zasnoł w 5 min teraz smacznie spi w kuchni od 12 a ja sprzątami gotuje obiadek :-D

Awatar użytkownika
adia26
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2398
Rejestracja: 18 mar 2008, 15:46

12 gru 2008, 16:48

yoanna, slonko2008, piękne dzieciątka w podpisach :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: ,a moj dzwonil ze dzis raczej późno skonczy i nie pojedziemy po choinke a tak sie cieszylam :ico_noniewiem: moze jutro :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
dana
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1138
Rejestracja: 07 lip 2008, 20:04

13 gru 2008, 00:44

hej kochane ja ciagle mam kompa co mu sie cos dzieje i mala rozpiszczona co jak przy cycu nie spi to nie spi wcale a tak bym chciala wiecej z wami pogadac bo wiele ciekawostek mozna sie dowiedziec .Mojej niuni juz zlazi uczulenieale jeszcze sporo ma tego lekarka stwierdzila ze jest taka delikatna i ma sklonnosci do uczulen.
A;e jak to Martusia pisala wsystkie chyba dzieciaczki musza przejsc przez te pryszcze :ico_olaboga:
adia26, bardzo fajny ten bujaczek ja wybralam tez z fisher price ale ten co jest do 18kg dzieciaczek puzniej ma taki fotelik bujany jak jest juz wiekszy nie wiem czy widzialas go na allegro jak znajde linka to podam ci.
U nas tez dzis nie zaciekawa pogoda i siedzialysmy w domu pomylam juz okienka na swieta i juz duzo do sprzatania nie zostalo wiec :ico_brawa_01: juz mam radoche :-D
a dzis kacperke w nocy grzeczny tylko 2 razy na karmienie
no to fajnie masz a jak ze spankiem za dnia? Weronisia za dnia to za wiele nie spi tzn dlugo nie co chwila musze ja brac na rece po kolysac i spi dalej na spacerach na dworze to spi dlugo a w domu niestety a w nocy jak usnie o 24:00 to spi dlugo bo do 4 lub 4:30

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość