julie_377
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 959
Rejestracja: 08 mar 2007, 10:12

14 sie 2007, 19:49

witajcie
ja ostatnio malo mam czasu na tt bo praca :ico_noniewiem:
jejku jak mi szkoda dzieciaczkow- duzo zdrowka dla filipka i ani :ico_buziaczki_big:

a ja wam sie musze pochwalic ze natus zrobil pierwsze kroczki- sam :-D przedwczoraj przeczlapal 3 kroki z kanapy do krzesla hihihi teraz juz nie powtorzyl staje tylko sam bez trzymania i zastanawia sie co dalej... al mysle ze to kwestia dni jak zalapie o co chodzi :ico_oczko:

Margot
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 312
Rejestracja: 30 mar 2007, 16:10

16 sie 2007, 19:19

Ania całkiem zdrowa :ico_brawa_01: brawa dla Natusia :-D Ania jak się zapomni to też zrobi ze dwa trzy kroczki bez trzymania jednak zawsze blisko mebli lub ściany.A co tu tak pusto ?? :ico_szoking:

[ Dodano: 2007-08-16, 19:21 ]
AAAAaaaaaaaa no i wszystkie 4 górne zębole już mamy czyli razem jest 6 ząbków :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
maja
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 363
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:26

16 sie 2007, 20:56

wielkie brawa za nowe umiejętności i zdrowie maluszków :-) , u mnie dość sporo się wydarzyło, przez ostatnie dni, zmarł mój dziedek, Adi się rozchorował, narazie ma gruboplamista wysypkę i gorączkę :ico_placzek: , a po bilansie 9 m-cy okazało się że Adi ma większą główkę od klatki piersiowej i może to być objaw krzywicy :ico_placzek: . Jestem zał, bo najpierw lekarz kazał odstawić wit d3 na okres lata, a teraz kazał podawać aż 3 krople dziennie , pytał czy mały poci sie przy jedzeniu, a poci się dość ocno, a jak jest u was?

[ Dodano: 2007-08-16, 21:01 ]
zastanawiam się czy to nie trzydniówka, ale trzydniówka raczej kończy się wysypką, a nie zaczyna :ico_noniewiem: .

Brawa dla Ani za ząbki :ico_brawa_01: , Adi ma już 2 górne i dwie dolne jedynki oraz lewą dwójkę , czyli razem już 5 zabków :ico_oczko: .

Margot
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 312
Rejestracja: 30 mar 2007, 16:10

17 sie 2007, 10:27

Maju strasznie mi przykro z powodu twojego dziadka :ico_placzek: co do witaminy D to nam lekarka powiedziała żeby w pochmurne dni w lecie dawać 1 kroplę a jak jest ładny dzień to nic no i jest dobrze.Trzydniówkę właśnie Ania nie dawno skończyła i faktycznie wysypka była na koniec,może to jakieś uczulenie?Najlepiej iść do lekarza.My też musimy iść do lekarza ortopedy...Ania urodziła się z wrodzoną dysplazją stawów biodrowych i przez pierwsze 4 miesiące miała leczniczą poduszkę Frejki no i usg wykazało że wszystko jest ok ale teraz jak chodzi to tą prawą nóżkę tak troszeczkę na zewnątrz stawia....nie wiem może to tak ma być albo samo do siebie dojdzie ale do lekarza musimy iść.
Maju daj znać co z Adim i tą wysypką.

Awatar użytkownika
maja
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 363
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:26

17 sie 2007, 11:33

byłam u lekarza, niestety nie było peediatry i przyjał mnie inny lekarz i powiedział, że nie jest napisane co to za wysypka :ico_zly: , palant jeden :ico_zly: , a sasiadka która wychowała 5 swoich dzieci odrazu stwierdziła ze to ospa :ico_szoking: , juz sama nie wiem :ico_puknij: , musze go obserwować.

Margot jesli z usg wyszło, że jest wszystko ok, to chyba nie powinnas się martwić, ja nie wiem czydobrze zrobiłam, ale zaufałam pediatrze że z bioderkami u Adrianka jest wszystko ok i nie byłam u ortopedy :ico_wstydzioch: , a teraz kaał mi iśc jak mały zacznie już chodzić. Mam dylemat czy iść teraz do ortopedy czy dopiero jak mały zacznie stawiac pierwsze kroki :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
moniś
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 210
Rejestracja: 14 kwie 2007, 00:25

17 sie 2007, 23:56

Maju bardzo mi przykro z powodu twojego dziadka , a jak tam Adi sie czuje o ci lekarze wszyscy sa po jednych pieniadzach jak im dasz pienaizka to odrazu inaczej gadaja. Maju a byłas u innego lekarz z tym poceniem sie moj Kuba nie poci sie przy jedzeni tylko jak lezy na brzuszku to na wtedy mokra głowke . Ale badzmy dobrej mysli ze to tylko tak sie poci a nie jest to obiaw krzywicy . Bede trzymac kciuki zeby wszstko było dobrze.
U nas Kubus cały czas podnosi dupcie do raczkoawnia ale jeszce nie wie jak to ma zrobic zeby sie przesunac , no i siedzi ale jak go posadze jeszce sam nie umnie ale jeszce troszke leci na bok jak nie podeprze sie raczka , ząbkow jeszce nie mamy no i Kuba ciagle mowi tatata napoczatku byl bababa potem krotko mama ateraz tylko tata i cos ostanio znow baba zaczoł mowic ale o mamie zapomnił hihi .
Julie normalnie jestem pełan podziwy dal twojego Nathanka :ico_brawa_01: nim moj Kubus dojdzie to tego mometu to twoj synoe zapomni kiedy to było .
Margot to dobrze Ania jest zdrowa i ze to nic powaznego a co do tych bioderek to nic nie moge powiedziec bo Kuba mił bioderka w porzadki mielismy isc na kontrole ale teraz strajkuja i trzeba czekac az przestana albo isc prywatnie.
Bede konczyc bo spac mi sie bardzo chce papa :-)

Margot
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 312
Rejestracja: 30 mar 2007, 16:10

18 sie 2007, 14:39

Maju a jest u was całodobowa poradnia pediatryczna?U nas jest i nawet kiedyś w sobotę tam z Anią byłam.Wydaje mi się że twojego synka powinien zobaczyć jakiś normalny pediatra...a co do bioderek na twoim miejscu poszłabym z Adim do ortopedy,skoro lekarz nie wie jak i ile dawać witaminy D to i bioderka bym zbadała i tak nie ufała temu dziwnemu pediatrze....

Awatar użytkownika
maja
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 363
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:26

18 sie 2007, 17:02

Niestety nie ma u nas w sobotę czynnej przychodni, można pojechać z dzieckiem do szpitala na dyżur, ale jak narazie nic złego sie nie dzieje, mały już nie goraczkuje ale bąble na rączkach sa nadal. Ale zastanawam sięnad zmianą przychodni, lekarz na te bąble przepisał lorinden N , niestety w opakowaniu nie było ulotki, smarowałam 2 dni, ale nie było poprawy, dopiero w internecie znalazłam ulotke na temat leku i sie przestraszyłam, bo pisało, że nie stosować u dzieci oraz nie smarować na twarzy :ico_szoking: , lekarz nie poinformował mnie o tym :ico_placzek: . Idiota a nie lekarz,

[ Dodano: 2007-08-18, 17:04 ]
dzisiaj zapytałam o opinię farmaceuty i też odradziła smarowania malucha, bo mogło to bardzo mu zaszkodzić. Narazie smarujemy maścią cynkową.

[ Dodano: 2007-08-18, 17:06 ]
i koniecznie musze się wam pochwalić, Adrian dzisiaj sam bez trzymanki wstał i zrobił sam kilka kroków po pokoju :ico_brawa_01: , szedł bardzo powolutku i ostrożnie, nawet zdążyłam chwycić kamere i nagrać te kilka kroków :-D

[ Dodano: 2007-08-18, 17:28 ]
a do oropedy pójdę napewno i mam nadzieje że nie zapóźno :ico_noniewiem:

Margot
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 312
Rejestracja: 30 mar 2007, 16:10

18 sie 2007, 18:38

Maju dobrze że Adi czuje się nieźle a ta maść cynkowa podobno dobra jest :-) Wielkie brawa dla twojego synka za pierwsze kroczki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Skoro już chodzi to myślę że bioderka są w porządku ale dla pewności idz do ortopedy.Okazuje się że i u Ani wszystko z bioderkami i nóżkami ogólnie ok.Ortopeda który od początku ją prowadził pracuje w jednym ze szpitali i dziś tam zadzwoniłam i zgodził się ją zobaczyć i przebadał i pooglądał jak chodzi i powiedział że jest bardzo dobrze :ico_brawa_01: i jak Ania skończy rok to mamy przyjść na kontrolne USG bioderek ale to zwykła formalność.Kamień z serca mi spadł....

[ Dodano: 2007-08-18, 18:43 ]
A to mój skarb w kąpieli :ico_haha_01:

Obrazek
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

Agusia
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 128
Rejestracja: 08 mar 2007, 11:52

18 sie 2007, 20:36

Brawa dla Nathanaka i Adrianka za pierwsze kroczki :ico_brawa_01: Filipek jeszcze nie moze sie pochwalić takimi umiejetnosciami. Narazie tylko chodzi przy meblach i to bardzo ostrożnie. Za to wyszedł mu 3 zabek(górna jedynka) a obok idzie nastepny bo dziąsło ma po prostu granatowe. Nigdy bym nie pomyslała ze może miec taki sine ale jak widac mozę. Szkoda mi go bo znowu marudzi i płacze, najwyrażniej go boli.Moniś jak Kubuś szykuje sie juz do raczkowania to teraz powinno pójsc błyskawicznie. Filipek dwa tyg temu zaczał próbowac raczkowac jak twój Kubus a teraz gna jak wicher i jak pisłam wyżej piersze próby chodzenia przy meblach.
Jesli chodzi o mowienie to tylko bababa i bababa ewentualnie jakies inne dzwieki raczej nie do opisania :-D Maju ten twój lekarz to delikatnie mowiac jakis dziwny, koniecznie zmien bo po co Adi ma cierpiec przez jakiegos konowała :ico_olaboga: Mógł dziecku ewidentnie zaszkodzic, to sie w głowie nie miesci co ci lekarze czasami wymyslaja. Margot ciesze sie ze z Ania wszystko w porzadku, ja czekam na podobne wiesci od chirurga. Normalnie boje sie tam isc :ico_placzek:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości