Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

14 sty 2009, 13:26

kiedy dokladnie wasze maluchy zrobily pierwszy kroczek- dwa?(
u nas dokładnie odbyło sie to 12 dni temu!!!

Awatar użytkownika
mika85
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1993
Rejestracja: 08 lip 2008, 21:48

14 sty 2009, 13:29

A zupy robie na masełku albo na oliwie z oliwek nie daje kostek rosołowych bo nie widze takiej potrzeby bo jak gotuje z warzywkami i dodam odrobine soli to jest smakiem przyblizone do kostki a wydaje mi sie , że zdrowsze.
racja! tez zdaje sobie sprawe ze kostki nie sa za zdrowe... ale ja juz tak lubie i i tak bede tak robic wiec moze lepiej malego pomalu przyzwyczajac. ja nie chce mu juz "specjalnych zup" gotowac tylko nasze dawac "dorosle"calkiem. Rys do tej pory jadl tylko ze sloikow i nie bardzo chce jesc jak mu ugotuje :ico_szoking: ale takie doprawione dorosle to jakos po malu akceptuje. np ogorkowa zrobilam ostatnio to jadl ladnie.

[ Dodano: 2009-01-14, 12:31 ]
u nas dokładnie odbyło sie to 12 dni temu!!!
o to tak jakby Rys wczoraj to zrobil, a nie zrobil :ico_placzek:

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

14 sty 2009, 13:33

No ja dla nas tez robie bez kostek rosołowych i w sumie jak dla mnie to nie ma naprawde wiekszej różnicy. A przeciez czasami daje kostke rosołową i kubus je te zupy i nic mu nie jest i myślę, ze jak od czasu do czasu zje taka zupke to nic sie dziecku nie stanie. U nas nie ma problemu z jedzeniem bo naprawde bardzo ładnie nam wszystko zjada i na wszystko ma chęć. Czasami jak mu nic nie ugotuje to zje tez zs słoiczka i z moich obserwacji widze , że badzi mu smakuje rybka z jarzynkami po grecku.

[ Dodano: 2009-01-14, 12:35 ]
o to tak jakby Rys wczoraj to zrobil, a nie zrobil

tu nie ma reguły kiesy dziecko zacznie chodzic a wydaje mi się, że ten wiek co maja nasze dsieci to jest wczesny na chodzenie. Mojej kolezanki córka ma miesiąc młodsza córeczkę i ona jeszcze sama im nie siedzi. tak więc nie ma się co zbytnio martwic bo każde dziecko rozwija sie we własnym tempie.

[ Dodano: 2009-01-14, 12:36 ]
A najważniejsze to to, że dziecko jest zdrowe i sie dobrze rozwija. :ico_brawa_01: A widzę po Rysiu że to super chłopczyk i nic mu nie brakuje :ico_brawa_01: :-D

Awatar użytkownika
mika85
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1993
Rejestracja: 08 lip 2008, 21:48

14 sty 2009, 13:37

U nas nie ma problemu z jedzeniem bo naprawde bardzo ładnie nam wszystko zjada i na wszystko ma chęć. Czasami jak mu nic nie ugotuje to zje tez zs słoiczka i z moich obserwacji widze , że badzi mu smakuje rybka z jarzynkami po grecku.
no u mnie tez tak bylo... tzn jadl wszystko co bym mu nie dala ze sloiczka... az mu raz ugotowalam(dla zabawy) i nie chcial ruszyc- dalo mi to do myslenia i ugotowalam 2,3,4,5 zupka dla niego i zadnej nie chcial ruszyc :ico_olaboga: dopiero jak ogorkowa zrobilam niby dla nas(zgapilam od anuszki :ico_oczko: ) to jadl. a potem nasze spagetti tez mu smakowalo ale doprawione jak dla nas, tyle ze mu rozcieczylam ten sos.

[ Dodano: 2009-01-14, 12:41 ]
tu nie ma reguły kiesy dziecko zacznie chodzic a wydaje mi się, że ten wiek co maja nasze dsieci to jest wczesny na chodzenie. Mojej kolezanki córka ma miesiąc młodsza córeczkę i ona jeszcze sama im nie siedzi. tak więc nie ma się co zbytnio martwic bo każde dziecko rozwija sie we własnym tempie.
nie martwie sie w sumie bo wiem ze to wczesnie :ico_oczko: ale tak jakos sie nastawilam ze skoro tak szybko zaczal raczkowac to z chodzeniem tez bedzie podobnie... wiem glupia jestem :ico_puknij: ale ciesze sie z drugiej strony ze rys tak dlugo raczkuje- dobrze mu to zrobi...a jak zacznie chodzic to coraz mniej raczkowac bedzie.
A najważniejsze to to, że dziecko jest zdrowe i sie dobrze rozwija. :ico_brawa_01: A widzę po Rysiu że to super chłopczyk i nic mu nie brakuje :ico_brawa_01: :-D
dzieki :ico_oczko: tez tak mysle :-D

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

14 sty 2009, 13:49

kiedy dokladnie wasze maluchy zrobily pierwszy kroczek- dwa?
pierwsze dwa kroczki byly wczesniej bo miała 9miesięcy i 1 tydzien ale tak wiecej zaczęla chodzic tuz przed 10 miesiącami a jak miała 10 miesiecy i 1 tydzien to już w miare chodzila a teraz ma 10 miesięcy i 3 tyg i prawie biega hihi.
czy codziennie dajecie malym na obiadek miesko
tak. raz mięsko a raz rybkę

[ Dodano: 2009-01-14, 12:53 ]
a jak robiłam zupki to zawsze mięsko dawałam bo żołtko mieliśmy zabronione ze względu na alergię

[ Dodano: 2009-01-14, 13:05 ]
racja! tez zdaje sobie sprawe ze kostki nie sa za zdrowe...
nasza julcia tez ju jada nasze jedzenie i sa w nim i kostki rosołowe i wegeta i sosy z papierka także już się przyzwyczaja do niezdrowego jedzenia :ico_noniewiem:

basia24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2897
Rejestracja: 21 lis 2007, 11:42

14 sty 2009, 14:13

u nas dokładnie odbyło sie to 12 dni temu!!!
mika85, ja nie wiem co to chodzienie :ico_placzek:

[ Dodano: 2009-01-14, 13:19 ]
ja nie zawsze naj zuzi miesko, je prawie wszystko to co my, nie daje jej tylko surowek z octem, czegos mocno przyprawionego. :ico_oczko: :ico_oczko: Sylwia.O., Julenka to juz slicznie chodzi, czekam na fimik (Julka biega) brawo dla niej kochana jest, lubi telefony jak moja zuza :ico_oczko:
a zuzanka nadal na parterze, robi wszystko zeby nie raczkowac :ico_oczko:

[ Dodano: 2009-01-14, 13:20 ]
zirafka, bardzo kumaty jestKubus :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2009-01-14, 13:21 ]
ide na spacerek z zuza taki szybki po chlebek,

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

14 sty 2009, 14:34

czekam na fimik (Julka biega)
musze nagrać jak kuba ja goni ale wtedy ona tak kraczato ale bardzo szybko idzie jak by chciala biec i zawsze kończy się to klapnięciem na dupsko

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

14 sty 2009, 15:15

u nas mięsko jest rzadziej niz żółtko. Nasze dzieic powinny jesc co drugi dzien pol zoltka, albo cale dwa razy w tygodniu :-)

ja mu nawet juz dodawalam nie tylko żółtka ale i białka trochę do barszczyku. Lekarka powiedziala, ze jak mu nic nie ejst, to ok :-) :ico_brawa_01:

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

14 sty 2009, 15:26

moj synus zjadl dzis pol ziemniaczka ode mnie z talerza, super
mam nadzieje, ze juz niedlugo i ja bede mogla sie pochwalic co moje dziecko "dorosłego" zjadlo :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

14 sty 2009, 15:27

moj synus zjadl dzis pol ziemniaczka ode mnie z talerza, super
:-D :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość