Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

23 paź 2011, 22:35

b@sia, to wszystko co zacytowałaś to Mateusz wykonuje bezbłędnie. On ogólnie jest bardzo towarzyski i ciekawski, no i chyba ze wszystkich domowników najbardziej uwielbia mnie i Oleńkę :ico_oczko: jak tylko słyszy głos Oli rozgląda się na wszytskie kierunki a czasem jak nie zwraca na niego uwagi, to śmieje się w głos, zeby usłyszała. A ona z kolei uwielbia jak on się śmieje :-D ja zresztą też. tylko to siadanie mu kiepsko idzie. Fakt jest grubiutki, ale czy to ma jakiś wpływ???On posiedzi ale dosłownie chwilkę, kilka-kilkanaście sekund. No i często jak go posadzę, to nachyla się sam do przodu, zeby złapać za koc na łóżku, bądź sięga po zabawkę leżącą w pobliżu.
b@sia, dzięki :ico_sorki:

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

24 paź 2011, 11:10

. tylko to siadanie mu kiepsko idzie
każde maleństwo inaczej się rozwija, u Nas Julka bardzo szybko sama zaczęła siedzieć, jak miała 6 i pol miesiąca pierwszy raz usiadł sama, a tak jak miała 5 miesięcy siedziała sztywno jak się ją posadziło. Mateuszek może potrzebuje więcej czasu na to :) w końcu się mu uda :D :ico_sorki: jeszcze się chłopak nasiedzi :)

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

24 paź 2011, 11:10

hej


u nas super weekend :-D aż mnie radość rozpiera :-D :-D :-D
od tygodnia Nell nie podjada w nocy :ico_brawa_01: jak zje o 20 to potem o 8 :-D chodź w nocy się budzi (oczywiście ząbki)

W piątek : Nelluś potrafiła ustać sama 5 sek :ico_brawa_01:
w sobote : przebił jej się ząbek (górna prawa jedynka ) czyli ma już 3 :ico_brawa_01:
w niedzielę : zaczęła raczkować !!!!!!!!!!!!!!!!!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dla mnie to jest największa radość

No i oczywiście co by nie było nagrała i wpis zrobiłam :-D

Blanka26, :ico_olaboga: biedna Oleńka
niech już odczepia się od was te choróbska :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
precz dziady jedne :ico_nerwusek: :ico_nerwusek: :ico_nerwusek: :ico_nerwusek:

co do aparatu to powiem ci , że i u nas już się psuje jak napstrykam 200 zdjęć to w miarę ujdzie z 60-50szt , wyświetlacz nie działa, co 2 zdjęcie to zamazane , zamglone lub ze szklanymi oczami , więc i nas czeka kupno

co do tego , że Mateuszek nie siedzi, to wiesz jak widzisz, że coś jest nie tak lub cię to martwi to radzę dla świętego spokoju iśc do fizjoterapeuty, mnie martwiło jak Nell miala ponad 5mc prawie 6 i nie umiała się na boki przekręcać, no i jedna wizyta u fizjoterapeuty pomogła, pokazał jak ćwiczyć, powiedział, że ma słabe te mięśnie boczne i już po tygodniu sama się przekręcała (po tych ćwiczeniach)

Tynusz no to ty sie super wysypiasz :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Agnieszka no drobniutki Stefan jest, aż mi się przypomina Michael , że taki był na 8mc miał 8400g i 71,5cm :-) i tez był taki drobniutki i łysy :-)


no i stawiam imieninowe

Obrazek

Obrazek

@gniecha
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 900
Rejestracja: 28 paź 2010, 20:09

24 paź 2011, 12:11

A ja dotarłam do Polski cała i zdrowa!!

Pani w szkole u Lucusia powiedziała,że jej córka raczkowała na 10 miesięcy a chodziła jak miała 18 i to był odpowiedni rytm dla niej.Jest normalną zdrową 10-o letnią dziewczynką .Tak jak pediatra mi powiedział Stefan rozwija się rewelacyjnie i absolutnie nic do tyłu nie ma więc Blanka musimy tylko uzbroić się w cierpliwość ja tam ogólnie nie narzekam bo jak zacznie raczkować to nic już w domu nie zrobię bo będzie trzeba mieć oczy wkoło głowy :-D

Stefciowi przebija się ząb trzeci więc mam trochę w dzień przerąbane bo nie porafi zasnąć na dłużej niż 15 min .Za to noc przesypia zawodowo więc nie narzekam.
Tylko ta temperatura kurcze wczoraj wieczorem miał 39.7 Dziś idziemy do pediatry tutaj na śląsku zobaczymy czy powie coś innego niż ten w Belgii.

[ Dodano: 24-10-2011, 12:12 ]
no i stawiam imieninowe
No no ja i tak mam sporo do zrzucenia hehe .Przez takie niespodzianki będzie to trwało miesiącami!

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

24 paź 2011, 15:56

Pani w szkole u Lucusia powiedziała,że jej córka raczkowała na 10 miesięcy a chodziła jak miała 18 i
każde dziecko ma swój rytm :) :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

24 paź 2011, 22:39

manenka, wszystkiego najlepszego!!!! to tiramisu pychaaaaaa

:ico_brawa_01: dla Nelci za nowe umiejętności :ico_brawa_01:
co do aparatu to powiem ci , że i u nas już się psuje jak napstrykam 200 zdjęć to w miarę ujdzie z 60-50szt , wyświetlacz nie działa, co 2 zdjęcie to zamazane , zamglone lub ze szklanymi oczami , więc i nas czeka kupno
ja w piątek byłam na pasowaniu przedszkolaka u Olci i każdy z aparatema a ja co???telefon wyciągnęłam :ico_zly: a aparat jest taki potrzebny, jest tyle chwil do uwiecznienia :ico_sorki:
Pani w szkole u Lucusia powiedziała,że jej córka raczkowała na 10 miesięcy
Olcia też w tym wieku a chodziła jak miała 14
Blanka musimy tylko uzbroić się w cierpliwość
poczekam jeszcze troszkę
, u Nas Julka bardzo szybko sama zaczęła siedzieć, jak miała 6 i pol miesiąca pierwszy raz usiadł sama, a tak jak miała 5 miesięcy siedziała sztywno jak się ją posadziło.
zdolna dziewczynka. I też jest grubiutka, czyli to razcej nie ma wpływu, bo mnie kiedyś pediatra mówiła, ze on cieżki do siadania, bo gruby :ico_noniewiem:

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

24 paź 2011, 23:45

bo gruby :ico_noniewiem:
a ile teraz waży?

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

25 paź 2011, 10:33

@gniecha, a co ty w Pl robisz ? ja nawet nie wiedziałam , że tam jedziesz , coś przeoczyłam :ico_wstydzioch:
u mnie Nell miała taką temp na ząbki jakieś 4dni
to daj znac co tam lekarz ci powie
manenka, wszystkiego najlepszego!!!! to tiramisu pychaaaaaa
dziękuję , też bym sobie zjadła, albo eklerki mmmmm pycha :ico_haha_02:
No no ja i tak mam sporo do zrzucenia hehe .Przez takie niespodzianki będzie to trwało miesiącami!
:ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01: wirtualnie możesz objadać się ile chcesz :-D
:ico_brawa_01: dla Nelci za nowe umiejętności :ico_brawa_01:
dziękujemy :-D
a aparat jest taki potrzebny, jest tyle chwil do uwiecznienia :ico_sorki:
bardzo bardzo potrzebny :ico_sorki:
Olcia też w tym wieku a chodziła jak miała 14
a no widzisz, wiec nie masz się czym przejmować

u mnie Mike robił wszystko 3mc szybciej
na 3mc się przekręcał z pleckow na brzuszek
6mc raczkował
7mc stał
8mc pierwsze kroczki
9mc chodził
więc jak Nell miała prawie 6mc i sie jeszcze nie umiała przekręcić to mnie to martwiło

chodź jest parę rzeczy co Nell pierwsza zrobiła np pierwsza siedziała 6mc sama
a Mike na 6,5mc
pierwsza powiedziała mama
Mike z miesiąc czy 2 później i było to baba

ale u ciebie widzę dzieci praktycznie tak samo się rozwijają takim samym tempem

i to nieprawda , że jak grubasek to wolnej się rozwija bo i Nell na 6mc już sama siedziała
tak samo jak Julka Tynusz

Awatar użytkownika
b@sia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 507
Rejestracja: 13 lip 2010, 10:57

25 paź 2011, 11:18

Manenka, wszystkiego co najlepsze z okazji imienin :ico_prezent:
Nell miała wyczerpujący tydzień :-D :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :-D
Ale się wczoraj uśmiałam, bardzo spodobało mi się to pierwsze ciasto, które wkleiłaś, pokazałam mężowi, oboje byliśmy ciekawi jak go można zrobić, a wieczorem buch i masz przepis w telewizji obejrzałam - tylko na zewnątrz były czekoladowe rureczki, a w środku malinki (oczywiście wszystko można dowolnie zmieniać) :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01:
@gniecha, a co ty w Pl robisz ?
No właśnie nie chwaliłaś się :ico_haha_02: :ico_haha_02:
bo mnie kiedyś pediatra mówiła, ze on cieżki do siadania, bo gruby
Też kiedyś słyszałam ten tekst, ale absolutnie się nie zgadza w moim przypadku, może raczej uzależniłabym to od temperamentu dziecka. Moje zawzięte, więc jak się uprze, to do celu po trupach :ico_oczko: :ico_oczko: :ico_oczko:
Blanka26 napisał/a:
a aparat jest taki potrzebny, jest tyle chwil do uwiecznienia


bardzo bardzo potrzebny
Oj to prawda, nam też już baaaaaaardzo brakowało aparatu i kupiliśmy miesiąc temu, teraz atakuję moje dzieci kiedy tylko mogę, chyba już mają powoli dość tej lunety celującej im w twarze :-D :-D :-D
Ostatnio zmieniony 26 paź 2011, 10:53 przez b@sia, łącznie zmieniany 1 raz.

@gniecha
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 900
Rejestracja: 28 paź 2010, 20:09

25 paź 2011, 11:42

manenka napisał/a:
@gniecha, a co ty w Pl robisz ?

No właśnie nie chwaliłaś się
Ah no nie chwaliłam się bo wyszło tak nagle ,tata od męża nie radzi sobie z utratą żony :ico_placzek: my też nie ,ale on jest sam a przyjechać nie może bo musi palić w domu (tzn grzać) Więc przyjechaliśmy i zachaczymy o pierwsze święto zmarłych bez teściowej .Potem na wigilię przyjedziemy to jakoś wytrzyma do wiosny.

Stefan ma się lepiej a u lekarza byliśmy ,ale jak zobzczyłam kolejkę to wyszłam bo nie miałam zamiaru czekać 4 godz z chorym Stefkiem .Zadzwoniłam by się umówić ,ale on nie ma umawianych wizyt idiota pediatra.Przecież wystarczy po 15 min porobić wizyty a jak jest opóznienie to i tak lepiej niż wszyscy chorzy siedzą w poczekalni po 3-4 godz . :ico_szoking: EEEEE damy radę bo już jest lepiej a w razie draki umówimy się gdzieś indziej o!
wirtualnie możesz objadać się ile chcesz
Niby tak ,ale ja mam wrażenie ,że nawet wirtualne ciasta mi szkodzą ha ha :-D

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość