atka_1987
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3544
Rejestracja: 22 mar 2009, 16:47

03 mar 2011, 10:34

NowaSejana, raczej sie nie spreza. nie odsc ze za mieszkanie i prad nie miala zaplacone- to oni mieli jej dac pieniadze zeby sobie mieszkanie umeblowala. i wcale sie nie spieszyli. ale oby u ciebie to szybciej poszlo.
a tak apropo Polakow w Niemczech to ostatnio jak bylam w Müllerze to slyszalam, ze w regale za mna rozmawiaja 2 Polki i jak weszly w nasz regal i uslyszaly, ze mowie do dziewczynek po polsku to zaczely do siebie szeptac, normalnie to myslalam, ze ze smiechu pekne..
to jest norma. ja ostatnio jechalam winda z moim M. a z nami malzenstwo polskie. ja jak to ja caly czas nawijalam a oni na na tschus, dopiero jak wyszli z windy rozmawiali po polsku....

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

03 mar 2011, 12:59

Ale Polak Polakowi w Niemczech to tylko, ze tak powiem kolo nonono potrafi zrobic, i jeden drugiemu zazdrosci.
nie tylko w Niemczech...polacy glownie wyjezdzja za granice zeby sie dorobic i po prostu pogoń za szybka kasa troszke "spacza" myslenie. Zamiast sobie pomagać i trzymac się razem, nie wiem...święta obchodzić z Polakiem sąsiadem to czesto wlasnie sobie dołki nawzajem kopią. Bo...łatwiej jest zarobić dodatkowo na drugiej osobie z PL niż na "tubylcu". Przykre....ale taka już nasza mentalność.
Za to z drugiej strony pozytywem jest to, ze sie asymilujemy, a nie tworzymy takich bezsensownych gett jak Turcy w Niemczech czy Marokańczycy we Francji.

Ależ słońce dzis!! totalnie bezchmurne niebo!!
I już ludzie na ulicach szaleją... ja nie wiem co oni widzą w tym przebieraniu się :ico_puknij:

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

03 mar 2011, 13:20

a u mnie na balkonie 25 stopni jest :-D

atka, ja jak mieszkalam sama z dziewczynkami to wlasnie w 2 tygodnie dostalam meble i sofe do Wohnzimmra i lozka dla dziewczynek (uzywane wszystko), a oprocz tego nowa kuchenke, lodowke i pralke, wiadomo, ze to z najnizszej polki, ale dla mnie bylo wazne, ze mi dali i to w miare szybko, ale to bylo w innym miescie, a jak wiadomo urzedy co miasto to inaczej dzialaja... na kuchnie wtedy kase pozyczylam i dobrze, ze moglam przez 3 tygodnie u ciotki mieszkac, bo inaczej to chyba bysmy na podlodze spaly

atka_1987
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3544
Rejestracja: 22 mar 2009, 16:47

03 mar 2011, 13:35

NowaSejana, a ona chciala pieniadze i wszystko kupila sobie takie jak chcial.
u nas tez fajnie na zewnatrz :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

03 mar 2011, 14:37

NowaSejana, a ona chciala pieniadze i wszystko kupila sobie takie jak chcial.
no to trafila na lepszego urzednika niz ja..
ja na szczescie od tego czasu juz tamte graty wymienilam, a sprzety sa ok :-D

joanna1111
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3382
Rejestracja: 11 mar 2007, 21:49

03 mar 2011, 15:43

Ale naklikaliscie :ico_brawa_01: Wacik sie kreci.U nas za oknem tez cieplo ale wietrznie.Wcinam wlasnie truskaweczki zapraszam
Moja dzis juz w przedszkolu poprzebierana i jutro ekstra bal maja.
Ja tam sie nie wypowiadam na temat Polakow w Niemczech bo to rece opadaja, najwazniejsze jak sam czlowiek sie zachowuje.
Dzis znowu pracowalam z Polka z ktora musze po niemiecku mowic bo ona juz wielka Niemka choc mniej tu jest jak ja :ico_puknij: Maz Polak a dziecko po polsku ni w zab :ico_olaboga:

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

03 mar 2011, 18:18

Dzis znowu pracowalam z Polka z ktora musze po niemiecku mowic bo ona juz wielka Niemka choc mniej tu jest jak ja Maz Polak a dziecko po polsku ni w zab
przegiecie.... :ico_puknij:

atka_1987
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3544
Rejestracja: 22 mar 2009, 16:47

03 mar 2011, 19:48

Dzis znowu pracowalam z Polka z ktora musze po niemiecku mowic bo ona juz wielka Niemka choc mniej tu jest jak ja :ico_puknij: Maz Polak a dziecko po polsku ni w zab :ico_olaboga:
norma ... juz mnie nic nie zdziwi hahaha

joanna1111
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3382
Rejestracja: 11 mar 2007, 21:49

04 mar 2011, 16:13

Mnie tez nie ale dzis nie bylo lepiej :ico_zly:

atka_1987
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3544
Rejestracja: 22 mar 2009, 16:47

04 mar 2011, 19:50

Mnie tez nie ale dzis nie bylo lepiej :ico_zly:
huhuhu
a ja dzis po pracy zaszalam i zrobilam pasemka i podcielam wlosy :)

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość