Awatar użytkownika
Helen
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8796
Rejestracja: 17 lut 2009, 15:14

24 cze 2009, 10:48

geheimnis, a mi ginka nie powiedziala, jak szybko bije serduszko, pokazala tylko, ze bije... ale gdyby cos bylo nie tak, to by pewnie powiedziala... ona w ogole malomowna jest, spytala tylko, czy mam jakies pytania (raczej nie) i czy chce badanie wykrywajace trizomie 18 i 21, bo to ostatni moment na to... ale zrezygnowalam, bo to robi sie tylko po to, zeby w przypadku pozytywnego wyniku moc usunac ciaze, a ja nie chce podejmowac takiej decyzji :ico_sorki:

Awatar użytkownika
geheimnis
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2248
Rejestracja: 25 mar 2008, 12:25

24 cze 2009, 10:52

a mi ginka nie powiedziala, jak szybko bije serduszko, pokazala tylko, ze bije... ale gdyby cos bylo nie tak, to by pewnie powiedziala
Mi lekarz tez nie mówił nic o szybkości bicia serca,tylko jak dyktował mój wynik pielęgniarce siedzącej przy komputerze to wtedy usłyszałam.Także spokojnie.Wszystko jest w porządku na 100% :-D
czy chce badanie wykrywajace trizomie 18 i 21, bo to ostatni moment na to.
nawet nie wiem o czym ty do mnie mówisz.nie mam pojęcia co to za badanie.No cóż może się dowiem na USG za 13 dni.

Awatar użytkownika
Helen
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8796
Rejestracja: 17 lut 2009, 15:14

24 cze 2009, 10:53

Mój mąż stwierdził że ja sobie te mdłości wmawiam i tak na prawdę to mi nic nie dolega
faceci nie potrafia sobie tego wyobrazic, jedni wierza w dolegliwosci ciazowe, inni nie...

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

24 cze 2009, 10:53

dokałdnie [bhelen[/b] - to samo zawsze mówi mój lekarz - mozna robić wszystkie specjalstyczne badania wykrywające potencjalne wady płodu, tylko pytanie po co..? bo nawet jeśli dowiedziałabym się, ze coś jest nie do końca w porządku to i tak ciąży bym nie usunęła :ico_noniewiem:
asiu jagus mleka wcale nie pije :ico_noniewiem: kiedyś iałą skazę białkową a potem nie chciała; je 2-3 jogurty dziennie, ale mleka w czystej postaci nie pije :-)
geheimnis - z tym wmawianiem to nie wiem jak jest, ale ja na pewno ie mam mdlosci bo nie mogę ich po prostu mieć. nawet jak cos sie zaczyna.to ja to powstrzymuję..nie umiem tego określić, ale ja tylko 2 razy w życu wymiotowałam jak byłam mała dziewczynką i nie mam takigo odruchu, nie wiem..nie potrafię :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Helen
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8796
Rejestracja: 17 lut 2009, 15:14

24 cze 2009, 10:56

nawet nie wiem o czym ty do mnie mówisz.nie mam pojęcia co to za badanie
nie wiem, czy w polsce jest wykonywane, bo w przypadku pozytywnego wyniku w niemczech mozna zdecydowac sie na aborcje, a nie wiem, czy w polsce jest to dopuszczalne... :ico_noniewiem: trizomia 21 to po prostu zespol downa, a ta 18 to caly kompleks wad rozwojowych, dzieciatko moze z tym pare miesiecy po porodzie zyc... ja troche sie na tym znam, bo popracowalam troche na oddziale noworodkow i wczesniakow...

Awatar użytkownika
geheimnis
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2248
Rejestracja: 25 mar 2008, 12:25

24 cze 2009, 10:58

nawet jak cos sie zaczyna.to ja to powstrzymuję..nie umiem tego określić, ale ja tylko 2 razy w życu wymiotowałam jak byłam mała dziewczynką i nie mam takigo odruchu, nie wiem..nie potrafię :ico_noniewiem:
Ja też się staram powstrzymywać,ale nie za każdym razem wychodzi.Mnie się mdłosci pojawiają w momencie jak pojawia sie maly głodek,jak szybko czegoś nie przekąszę to sie przeradza w takie mdłochy że szkoda gadać.Problem polega na tym że ja głodna jestem co godzine - dwie.

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

24 cze 2009, 10:59

helen u ans tego standardowo nie robia - mozesz sobie isć prywatnie na takie badania albo na pdstawie wieku, wywiadu rodzinnego Cię kierują. U na robią np. w kieruku wykrycia prawdopodobienstwa zespołu downa w 12 tyg. ciąży przyziernosć karku, ale to na podstw. usg zwykłego. i jeśli to wyjdzie niepokojace to potem dopieor są dalsze badania

Awatar użytkownika
Helen
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8796
Rejestracja: 17 lut 2009, 15:14

24 cze 2009, 11:00

znalazlam taki opis po polsku tego badania:
Najdokładniejszym i najwcześniej wykonywanym z tych badań jest test wykonywany w pierwszym trymestrze, nazywany testem połączonym, lub testem PAPP-A, polegający na łącznej ocenie stężeń białek PAPP-A i wolnej beta-hCG w surowicy matki (na podstawie pobranej krwi) i ultrasonograficznie ocenianej przezierności karkowej płodu. Wykrywa on około 90% płodów z zespołem Downa, ponad 95% płodów z zespołami Edwardsa i Patau (pozostałe najczęstsze aberracje chromosomowe) oraz daje wyniki nieprawidłowe w kilkudziesięciu rzadszych zespołach wad genetycznych.

Awatar użytkownika
geheimnis
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2248
Rejestracja: 25 mar 2008, 12:25

24 cze 2009, 11:01

trizomia 21 to po prostu zespol downa, a ta 18 to caly kompleks wad rozwojowych, dzieciatko moze z tym pare miesiecy po porodzie zyc.
Aha,u nas pewnie też się wykonuje jakieś badania związane z wadami rozwojowymi dziecka,ale nie wiem czy to w przypadku pozytywnego wyniku można by było ciaże zakończyć.Nigdy się tym nie interesowałam i raczej mi się informacje o takich badaniach do niczego nie przydadzą,no bo po co?

[ Dodano: 2009-06-24, 11:02 ]
Helen, o tym teście PAPP-A to słyszałam,ale tylko z serialu jakiegoś :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

24 cze 2009, 11:03

helen tak jak pisałam - u nas tylko przyzierność standardowo badają, a reszta w indywidualnych przypadkach

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Semrush [Bot] i 1 gość