Awatar użytkownika
izabelllla123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2091
Rejestracja: 15 sty 2011, 16:54

19 paź 2011, 13:36

A jakiego koloru robi kupki ?
musztardowe, teraz miała zielonkawa jedna w nocy, cos jej nie spasowało co jadlam ale wszystkie pozostałe musztardowe.
Dokładnie mam tak samo .Jak ona płacze to ja czasem razem z nią . Smutno mi że nie wiem co jej dolega .
to tak jak u mnie
Kocura Bura napisał/a:
Od dwóch nocy budzi się co 3 godzinki

Chciałabym by moja chociaż co 2 godz się budziła, bo teraz to co godz jest i nocki ciężkie dla mnie są ale staram się nie narzekać.
u mnie też co 3 godzinki sie budzi na cyca, czasem nawet 4-5 w nocy przespi ale raz czy dwa sie tak było, generalnie co 3 godziny karmienie.
No i jak już kiedyś pisałam ona dużo kicha ale to miała jeszcze w szpitalu.
moje tez kicha i kasła, była wczoraj u lekarki i zdrowa jak ryba jest
Uciekam cos w domu posprzątać i muszę odciągnąć pokarm bo mi cyce wybuchną zaraz.
idz pod prysznic, stań sobie tak zeby cyce spokojnie wisiały polewaj letnia wodą i masuj jakbyś chciała pokarm w strone sutka spychać, potem pognieć sobie liście z białej kapusty stłucz na miazgę szcególnie te zgrubienia wrzuć do miski i włóż do lodowki jak będą zimne poobkladaj biust poza brodawakami i zdejmij jak liście się nagrzeją, a potem znów prysznic, mi fajnie to pomogło.
A po ściąganiu laktatorem miałam coraz więcej pokarmu, teraz się unormowało, i mam fajny miękki biust i tyle pokarmu ile potrzebuje Oliwka :-D

marcz89
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 718
Rejestracja: 15 mar 2011, 10:52

19 paź 2011, 13:45

szkieletorek nie ściągaj za dużo pokarmu , bo tyle samo Ci znowu naprodukuje i nigdy Ci się nie unormuje laktacja... Ja tam 3 dni się męczyłam i takimi nabrzmiałymi piersiami ale nie ściągałam tegoko żeby sama laktacja dopasowała się do dziecka. A tak to robiłam ciepłe prysznice i masowałam dużo, żeby mi się zastoje nie robiły. I po 3 dniach wszystko się unormowało.

Awatar użytkownika
inia1985
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3491
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:28

19 paź 2011, 15:39

Hejka Laski :-)

Pati85, witaj :-) czekamy na relację

Ja też jeszcze nie złożyłam wniosku o becikowe, jakoś mi się nie spieszy

marcz, izabelllla, szkieletorek, muszę przyznać, że świetnie sobie radzicie z karmieniem, ja przy pierwszym dziecku, to nie miałam w ogóle wiary w to, że dam radę wykarmić Wikę. Tak trzymać :ico_brawa_01:

Kinga, a ja polecam taką matę:

Obrazek

Kocura, fajnie, że Maciuś był też w kościele grzeczny :ico_brawa_01: a becikowe oryginalnie wydaliście :ico_oczko:

elibell, super, że ząbki Elizka ma zdrowe, też się na wizytę z Wiką przymierzam

Mój Piotruś od wczoraj chyba też ma problem z brzuszkiem, ciągle kwęka i stęka i robi takie małe kleksy, zamiast porządnej kupki. Coś musiało mu zaszkodzić...

A i jeszcze się pochwalę, że mi pralka siadła (kupiona końcem lutego) :ico_zly: Nie chce się w ogóle włączyć. Sprawę już zgłosiłam do serwisu, mają przyjechać w terminie 2-5 dni roboczych :ico_olaboga: ja z prania nie wyjdę, a jeszcze zanim to zrobią to wieki miną :ico_noniewiem: chyba mąż będzie musiał co 2 dni wieźć pranie do rodziców

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

19 paź 2011, 16:11

hej dziewczyny :ico_sorki:

padam na ryjek :ico_haha_01: młody śpi :ico_sorki: Maja dziś spać nie chciała a teraz marudzi i sie kręci po łózeczku jak mi zaśnie to za godzine musze ją obudzic :ico_olaboga:

odebrałam pesel, złożyłam deklaracje, załatwiłam Majce skierowanie na badanie krwi i moczu do bilansu dwulatka :-D
no i chciałam młodego na bioderka zapisać :ico_noniewiem: poszłam do rejestracji a babka do mnie ze 27 grudnia :ico_szoking: a ja jej :ico_puknij: że ma sie puknąć w pusty baniak :ico_haha_01: bo Konrad ma mieć kontrolę w 4 tygodniu a nie miesiacu :ico_haha_01:
a ona mi ze jak zapłace 50zł to mnie przyjmie poza kolejnoscią 15 listopada :ico_noniewiem:
ale dla mnie to tez za późno, jutro zadzwonie do mojej starej przychodni :ico_sorki:
tam 40zł prywatnie bioderka robią i około tygodnia czekałąm :ico_oczko:

[ Dodano: 19-10-2011, 16:17 ]
Pati witaj w domku kochana :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: pokaż nam nowe zdjecia Twojego przystojniaczka :ico_oczko:

marcz podaje espumisan zapobiegawczo
w razie wzdęć dzieciom poniżej 1 miesiąca lekarka moja zaleciła 2-3 krople trzy razy dziennie
w razie wyraźnych bóli brzuszka można podawać 2 krople przed każdym karmieniem :ico_oczko: nawet co dwie godzinki

nie można przekroczyć dawki zalecanej 80mg symetykonu czyli 40 kropel na dobę :ico_oczko: ciężko by było :ico_haha_01:

a ten saab to trzeba ąz 15 kropel :ico_szoking: strasznie duzo :ico_olaboga:
no ale to słaby lek, espumisan bardziej skoncentrowany jest :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: a substancja czynna ta sama :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Kinga_łódź
4000 - letni staruszek
Posty: 4985
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:50

19 paź 2011, 16:20

Kwiatunio to życzę, żeby małej kolki nie męczyły :ico_sorki:

Marcz to się kobieto wyspałaś ładnie :ico_oczko:
Ja na rota też nie będę dawać tej doustnej bo niekoniecznie pomoże a poza tym kosztuje
sporo a dziecko zwyczajnie może zwrócić a wtedy trzeba by było powtórzyć kupując nową
szczepionkę :ico_puknij:

Izabelano u nas pobudka była bo młodemu odechciało się spać i na siłe próbowałam
go uśpić z marnym skutkiem :ico_noniewiem:
Teraz odsypia a ja siedze z bolącym cyckiem bo nawet nie chce się dobrze dossać tylko pociągnie
i przestaje :ico_noniewiem:

Szkieletorek fajnie, że dowiedziałaś się od położnej co chciałaś :ico_brawa_01:
A ten kaszelek i kichanie to dziecko jeszcze się oczyszcza :ico_sorki:

Elibell brawa dla Elizki :ico_brawa_01:

Inia oj oj bez pralki przy czwórce to masakra :ico_szoking: Oby jak najszybciej
serwis przyjechał :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

19 paź 2011, 16:28


musztardowe, teraz miała zielonkawa jedna w nocy, cos jej nie spasowało co jadlam ale wszystkie pozostałe musztardowe.
normalne kupki na cycu też mogą być zielonkawe, dokładnie takie seledynkowe i wcale nie świadczą o problemach z brzuszkiem, nie mogą być zgniło-zielone :ico_noniewiem:

Konradkowi już sutki zeszły :ico_sorki: miał takie obrzmiałe :ico_olaboga: jak wiśnie :ico_olaboga: ale zeszło, posmarowałam mu dwa razy altacetem w żelu i przyspieszylo chyba :ico_oczko:

wiecie co ja sie boje siurka dotykać od mojego syncia, tak delikatnie go wycieram jak kupkę walnie bo sie boje że mu kulki zgniote i go zaboli :ico_haha_01:
ja nawet nie sprawdziłam czy jąderka ma na miejscu, położna mówiła ze tak, Przemek też wiec nie tykam za mocno :ico_haha_01: jednym słowem obchodze sie z tym jak z jajkiem :ico_haha_01:

[ Dodano: 19-10-2011, 16:32 ]
Teraz odsypia a ja siedze z bolącym cyckiem bo nawet nie chce się dobrze dossać tylko pociągnie
moze za szybko mu leci :ico_noniewiem:
Konrad też nie lubi pełnych cyców :ico_olaboga: dławi sie :ico_olaboga: zabieram mu sutka wyciskam troche tego mleka wodnistego do pieluchy tetrowej aż tryska na wszystkie strony :ico_olaboga: bo strasznie sie krztusi :ico_noniewiem: a jak cycek zmieknie troszke to wtedy ssie i ssie, ale widać już te gęste białe mleko :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Kinga_łódź
4000 - letni staruszek
Posty: 4985
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:50

19 paź 2011, 16:43

Piszecie o kupach, u nas Leoś strzeli dwie kupy w jeden dzień a później 2-3dni nic :ico_szoking:
Troche się tym martwiłam, ale czytałam, że dziecko karmione piersią może nawet przez
7dni nic nie zrobić. Po prostu tak dobrze trawi, że nie ma co wydalić.
Troche mnie to uspokoiło.
Martwić się powinnam wtedy kiedy dziecko męczy się ze zrobieniem kupki a u nas młody
pierdnie i już kupsko w pieluszce :ico_oczko:
Więc się nie męczy a brzuszek ma cały czas mięciutki i bączki puszcza.

Izuś ja też na początku jak z jajkami się obchodziłam u Elizy tylko trzeba było wytrzeć i już,
a tu podnieść pisiorka i wytrzeć i podnieść jajeczka i pod nimi wytrzeć i je też :ico_oczko:
Teraz już mi to dobrze idzie :ico_sorki:
A jajeczka oba na miejscu :ico_sorki:
Leoś od dwóch dni mi troche przy cyckach marudzi, nie chce złapać :ico_puknij:
Nie wiem co mu jest, wierci tą głową, w nocy zawsze karmiłam go na leżąco a teraz
muszę na siedząco i się na cudować, żeby cyca złapał :ico_noniewiem:
Mam nadzieję, że mu minie :ico_sorki:

marcz89
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 718
Rejestracja: 15 mar 2011, 10:52

19 paź 2011, 16:45

Marcz to się kobieto wyspałaś ładnie :ico_oczko:
No nie powiem wyspałam się:)
Ale cały dzień i tak słaba jestem jak nie wiem bo i mnie katar dopadł :ico_zly: :ico_zly:

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

19 paź 2011, 17:13

Piszecie o kupach, u nas Leoś strzeli dwie kupy w jeden dzień a później 2-3dni nic :ico_szoking:
Maja też tak miała
na początku robiła w każdy pampek i Konrad też tak miał
potem zaczeła spowalniać do 3-2 kupek
potem jedna dziennie czasem nic
ja też panikowałam ale lekarka nas uspokoiła ze czym dziecko starsze tym łatwiej trawi

na mleku modyfikowanym powinna być 1 kupa dziennie
ale dla dzieci karmionych piersią nie ma wyznaczonych ilosci :ico_oczko:
nasze bąbelki zaczną robić kupki regularnie jak dostaną marchewki i jabłuszka do spróbowania :-D no i zupkę jarzynową :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

19 paź 2011, 17:16

A ten kaszelek i kichanie to dziecko jeszcze się oczyszcza
no dokładnie to miałam pisać! Pytałam o to położna kiedyś, bo się bałam,że Młody coś złapał jak Zu była chora.
Mojemu Bączkowi czasem muszę wielkie koziska wyciągnąć, wcześniej psikam wodą, a potem gruchą, takie suche mu siedzą w nosku :ico_olaboga:

inia1985, ta mata to Tiny Love czy jakoś tak?
Bo mam podobną, tzn. konstrukcja ta sama, tylko inny motyw.
No współczuję pralki :ico_olaboga:
Może ruszą dupki i przyjadą szybko.
tam 40zł prywatnie bioderka robią i około tygodnia czekałąm
to fajna cena, ja jutro idę i dwa razy więcej muszę zapłacić :ico_noniewiem:
Troche się tym martwiłam, ale czytałam, że dziecko karmione piersią może nawet przez
7dni nic nie zrobić
ja to właśnie pamiętam, bo się przy Zuzi stresowałam. No, ale Maciuś wali kupole i przerw nie robi :ico_haha_01:

Maciek jak zasnął na spacerku o 14.30 tak dalej śpi, a ja czekam, bo chciałam do sklepu skoczyć jak go nakarmię.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość