Awatar użytkownika
Kinga_łódź
4000 - letni staruszek
Posty: 4985
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:50

19 mar 2007, 12:52

Ja biorę witaminki i magnesik i muszę kupić sobie żelazo bo odebrałam wyniki i nie są za ciekawe mam anemie :-/ ale wcinam teraz dużo zielonego więc powinny się poprawić dlatego już się nie smuce

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

19 mar 2007, 17:23

no mnie tylko dziwi ze lekarz mi kjazał brać żelazo i powiedział ze magnez też będę brała a nie zrobił mi rzadnych badań pod tym kątem - a może ja też mam ponad normę a on jeszcze mi prochy daje - jakaś nie ufna jestem ostatnio co do tego mojego lekarza

Awatar użytkownika
-indigo-
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1514
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:20

19 mar 2007, 17:31

Kaisu nie wiem jak żelazo ale co do magnezu to jego nadmiar jest wydalany z moczem, nie można więc go przedawkować. Rozmawiałm ostatnio o tym z lekarzem a ponadto wyczytałam w internecie to samo. Może z żelazem jest tak samo i dlatego zapisał ci te tabletki bez badań?
Ja wcinam dużo magnezu i wcale się nie martwię, bo ginek mi wszystko wytłumaczył, że to nie tylko dla mnie, ale i dla dziecka dobre. I w ciązy trzeba go zażywać bardzo dużo.

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

19 mar 2007, 17:41

ja nienawidzę brać jakichkolwiek tabletek i dlatego mnie to wkurza ze może nie trzeba (badań nie było) a on mi każde to pochłaniać a tłumaczy tylko wtedy jak ja zadaję pytania a tak sam z siebie to nic nie wyjaśnia

Awatar użytkownika
Kinga_łódź
4000 - letni staruszek
Posty: 4985
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:50

19 mar 2007, 17:43

Pewnie, ze nie dbamy tylko o siebie ale i o lokatorów naszych brzuszków :ico_ciezarowka: ja byłam w aptece ale jakas nie kumata ta babka była i z braniem żelaza poczekam do jutra jak pogadam z moją gin.

katrin
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1971
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:29

19 mar 2007, 18:42

Kinga-ja tez musze brac zelazo, ze wzgledu na niska hemoblobine, ostatnio mi gin tlumaczyl, ze nie wolno razem brac magnesu z zelazem, bo wtedy tworza zwiazek nieprzyswajalny dla organizmu i jest wydalany.Ja biore witaminy i zelazo rano, a wieczorkiem lykam magnez-na szczescie dawka 150 na dzien magnezu mi wystarcza, wiec nie musze juz brac w ciagu dnia, bo nie mam skurczy.

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

19 mar 2007, 19:59

tak to prawda -żelazo i magnez - nie idą ze sobą w parze - ale magnez lepiej się przyswaja z wapniem - więc jak bierzecie magnez - to jakis serek - jogurcik :ico_haha_01:
Ja biorę obecnie mega dawki żelaza - 1 - żelazo na recepte - bo bez nie kupićie w mega dawce i dodoatkowo 2razy dziennie - żelazo - lepiej przyswajalna rano i wieczorem - to jest dużo żelaza - fakt - przepisywał mi to hematolog - mój gin mnie tam skierował - bo miałam dziwne wynki.
Lekarz przepisała ci żelazo - bo kobietu w ciązy potrzebuja go więcej- Wynika to przede wszystkim z faktu, że w wielu produktach żelazo występuje w formie trudno przyswajalnej czyli niechelatowej (czyli bez połączenia z białkiem jak to ma miejsce w każdej formie naturalnej w przyrodzie).
Jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że z całości spożytego żelaza wchłonięciu ulega zaledwie 8-10%, to stanie się jasne, dlaczego tak często mamy do czynienia z niedoborami tego mikroelementu, prowadzącymi do niedokrwistości.
- jeżeli pomogłam - to prosze - bierz żelazko :-D

Awatar użytkownika
-indigo-
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1514
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:20

19 mar 2007, 20:01

Dziewczyny a jaką miałyście hemoglobinę??

serafinka
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 319
Rejestracja: 07 mar 2007, 23:19

19 mar 2007, 22:12

ja ostatnio miałam 12,4 chyba jest to jeszcze norma, ale za 2 tyg robię nast badania i mam właśnie zbadać poziom elektrolity m. in. magnez

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

19 mar 2007, 22:34

norma :14-18 g/dl - ja mam 10 ... , hemoglobina glikowna - 5 % - to mówi o cukrzycy - to tak średnia organizmu - jak się ma "dziwne wyniki" - że raz jest podniesiony cukier a raz nie :ico_haha_01:
ja miałam badą Ferytynę - czyli żelazo - ale takie które jest zmagazynowane w organiżmie - i tu sie okazało , że mam 7 gdzie norma jest od 28- 365 ng/ml - stąd moje olbrzymie dawki żelaza w róznych formach które przyjmuje :-D
jak bedziecie miały jakieś pytaka - może pomoge - lekarzem nie jestem ale dietetykiem - może wam cos pomoge :-D

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość