Awatar użytkownika
magduś81
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1790
Rejestracja: 25 sie 2008, 15:21

05 lis 2008, 21:14

Witaj Sabcia :-) jesteśmy z tobą!! Mam nadzieje że kada z nas niedługo będzie się cieszyć swoimi mamleństwami. Wiadomo że każda następna ciąża będzie przez nas traktowana jak najcieńsze jajeczko, ja pewnie będe umierać ze strachu ale powiedziałam sobie że damy rady bo inaczej nie można. Nie wolno się poddawać!!! I się nie poddamy prawda dziewczynki!!!!!

Awatar użytkownika
Sabcia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3311
Rejestracja: 22 wrz 2008, 17:38

06 lis 2008, 09:27

magduś81, dzieki wielkie
Co do poddania sie onie nie ma mowy WALCZYMY I DAMY RADE !!!
Niebawem konczy sie sie roczek kiepski dla nas ale juz niedługo zaczyna sie nowy a razem z nim Nowe Zycie pod naszym serduszkiem :-)
Ja własnie ineczke pije sobie zarza synka do szkoły odprowadzam a potem hmmmm sprzatanko, moze dzisiaj sobie cos pocwicze bo jeansy ciasnawe sie zrobiły a kosci zastały
Czy wy bierzecie jakies witaminki bo ja centrum i kwas foliowy

Awatar użytkownika
rybcia82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2068
Rejestracja: 22 wrz 2008, 12:26

06 lis 2008, 12:13

magduś81, walczymy az do uzyskania oczekiwanego efektu :ico_ciezarowka:
Czy wy bierzecie jakies witaminki bo ja centrum i kwas foliowy
ja łykam od sierpnia folik,witaminek niestety zadnych,ale mam w zapasie luteine podjezykowa(bleeeeeeee),i mam zamiar po owulce łykac z 1 tabl.dziennie,bo w ciazy plamilam,moze malo hormonku?
zobacze

Awatar użytkownika
Sabcia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3311
Rejestracja: 22 wrz 2008, 17:38

06 lis 2008, 13:51

rybcia82, prosze wyjasnij mi jak to z ta luteina o co w niej chodzi,
Ja tez plamiłam w ciazy i dostałam duphaston no ale nie udało sie
Czy ty wyliczasz sobie dni płoodne lub mierzysz temperaturke?

[ Dodano: 2008-11-06, 12:56 ]
A i jeszcze jedno pytanko jak długo miałam krwawienie po samoporonieniu u mnie dzis jest 6 dzien i jest bardzo malutko w zasadzie to teraz mam juz plamienia znowu takie brazowe moze ktos z was wie co dalej

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

06 lis 2008, 15:07

sabcia nie wiem jak jest po poronieniu samoistnm. ja miałam zabieg i krwawiłam 5 dni - szyscy dziwili się, że tak krótko. potem byłam na kontroli u lkekarza, zeby sprawdzić, czy nic nie zostało i czy wszystko się ładnie oczysciło. po miesiący pojawiła się normalna @. Myślę, ze u Ciebie powinno być podobnie :-) Do lekarza a kontrole się wybierasz?

Ja też bym chciała, jeśli to mozliwe, troszkę inf o luteinie od Was kobietki :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
rybcia82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2068
Rejestracja: 22 wrz 2008, 12:26

06 lis 2008, 15:16

u mnie dzis jest 6 dzien i jest bardzo malutko w zasadzie to teraz mam juz plamienia znowu takie brazowe moze ktos z was wie co dalej
jak na moj gust to juz jutro nie powinnas plamic:)
ja poronilam 2.10.08 a z tego co mi gin wyjasnil,to ten 2.10 wyznaczyl pierwszy dzien cyklu nastepnego,czyli krwawienie poporonne było takjakby@ i po kontrolnym usg ok.16.10.stwierdzil.,ze mam widoczny pecherzyk owulacyjny 2,5cmi ze niedlugo peknie,wiec plodnosc i owulka odrazu wrocila,no i 27.10 dostalam normalnej@...
a co do luteiny to mi przepisał gin jak plamilam w ciazy ,oczywiscie nie pomogla...ale stosuje sie ja na wyregulowanie@,a w ciazy na podtrzymanie...dziala na takiej samej zasadzie co duphaston-tylko jest naturalniejsza :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Sabcia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3311
Rejestracja: 22 wrz 2008, 17:38

06 lis 2008, 15:18

eve.ok, hmmmm do lekarza sie wybieram ale jestem w Anglii chciałam miec zabieg ale lekarze mi to odradzili potem jak sie dowiedział co i jak ze ponoc jest lepiej jak jest samoistne wiec powiedziałam lekarzowi ze chce miec od niego obiecane ze jak skoncze krwawic to ma mnie zbadac i powiedziec czy sie wszystko oczysciło powiedział ze od dzis czyli od poprzedniego czwartku bedzie do mnie ktos dzwonił do szpitala i pytał jak sie czuje i czy cos sie zaczeło do tej pory nie było tel nic a nic a wiem ze w Anglii tak to własnie wyglada a ja chce byc do cholery jasnej zbadana - pojde do GP to taka przychodnia rodzinna i powiem ze chce skierowanie do szpitala i nic mnie to nie obchodzi

[ Dodano: 2008-11-06, 14:23 ]
rybcia82, bardzo Ci dziekuje za odpowiedz :)
Rozumiem ze luteiny jeszcze nie bierzesz?
Ja jak zajde ide do mojego gina niestety prywatnie ale to polak takze jest spoko i zapytam czy brac zapobiegawczo ten duhaston czy nie

Awatar użytkownika
rybcia82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2068
Rejestracja: 22 wrz 2008, 12:26

06 lis 2008, 15:31

troche medycznych okreslen ale moze cos wam rozjasni :ico_oczko:

Progesteron (luteina) - steroidowy żeński hormon płciowy wytwarzany przez ciałko żółte i łożysko (w czasie ciąży). Najważniejszy hormon wydzielany przez gonady (jajniki i jądra).

Wydzielanie progesteronu wzrasta po owulacji, co

przygotowuje błonę śluzową macicy na przyjęcie zapłodnionego jaja
hamuje skurcze macicy
wstrzymuje dojrzewanie pęcherzyków Graafa.
W warunkach fizjologicznych progesteron jest wytwarzany w zluteinizowanych komórkach ziarnistych ciałka żółtego jajnika, w zespólni kosmków łożyska od około 14-18 tygodnia ciąży, w warstwie pasmowatej i siatkowatej kory nadnerczy oraz w ośrodkowym układzie nerwowym. Ciałko żółte jajnika wytwarza progesteron w drugiej fazie cyklu płciowego w ilościach wzrastających od około 5 do 55 mg na dobę w 20-22 dniu cyklu i zmniejszających się do 27 dnia cyklu. Wydzielanie progesteronu przez ciałko żółte odbywa się pulsacyjnie.
Hormon ten umożliwia implantację zapłodnionego jaja w błonie śluzowej macicy i utrzymanie ciąży. Jeśli do ciąży nie dojdzie, wydzielanie progesteronu zmniejsza się i dochodzi do menstruacji. W przeciwnym wypadku progesteron zaczyna być wytwarzany także przez łożysko i do piątego miesiąca ciąży jego produkcja jest na tyle duża, że ciałko żółte nie jest niezbędne do dalszego utrzymania ciąży.


Działanie [edytuj]
W organizmie kobiety progesteron działa poprzez specyficzne receptory zlokalizowane m.in. w macicy, gruczołach sutkowych, OUN (ośrodkowy układ nerwowy) i przysadce mózgowej. Ludzki receptor dla progesteronu występuje jako dwie izoformy: PR-A i PR-B. PR-A może pełnić rolę zarówno inhibitora, jak i aktywatora transkrypcji, co tym samym umożliwia różne działania tkankowe.

Najważniejsze efekty oddziaływania progesteronu na narząd rodny to:

ułatwianie owulacji, poprzez dokonywanie proteolizy ściany pęcherzyka Graafa;
sekrecyjna przemiana endometrium, umożliwiająca implantację zapłodnionego jaja;
hamowanie nadmiernego rozrostu endometrium pod wpływem działania estrogenów;
cykliczne zmiany w nabłonku jajowodów, szyjki macicy i pochwy.
Progesteron działa synergistycznie z estrogenami na gruczoł sutkowy, pobudzając wzrost pęcherzyków gruczołowych i nabłonka przewodów oraz uczestnicząc w ekspresji receptorów niezbędnych do laktacji. Progesteron jest hormonem niezbędnym do utrzymania ciąży przez cały okres jej trwania:

hamuje odpowiedź immunologiczną matki na antygeny płodu,
jest substratem do produkcji gliko- i mineralokortykoidów płodu,
hamuje poród, znosi samoistną czynność skurczową ciężarnej macicy.
zmniejsza kurczliwość mięśniówki macicy
pobudza błonę śluzową jajowodów i macicy do wydzielania substancji odżywczych
przygotowuje gruczoł sutkowy do laktacji
zmniejsza wrażliwość macicy na oksytocynę i syntezę receptorów
hamuje powstawanie prostaglandyn
zatrzymuje wodę – obrzęki
spadek poziomu progesteronu – wahania nastroju, depresja poporodowa
rozszerza żyły – wolniejszy przepływ krwi – sprzyja powstawaniu żylaków
przebarwienia skóry (ostuda)

Inne metaboliczne efekty oddziaływania progesteronu to:

podwyższanie temperatury ciała, stymulacja oddychania,
obniżanie stężenia aminokwasów w surowicy,
normalizacja poziomu glukozy w surowicy,
działanie przeciwandrogenne, polegające na hamowaniu aktywności 5alfa reduktazy, przekształcającej testosteron w dihydrotestosteron.
Prekursorem progesteronu jest cholesterol syntetyzowany z acetylo-CoA oraz pochodzący z lipoprotein o niskiej gęstości frakcji (LDL). W błonie wewnętrznej mitochondriów cholesterol pod wpływem LH ulega konwersji do pregnenolonu, który jest bezpośrednim prekursorem progesteronu.

[ Dodano: 2008-11-06, 14:35 ]
Rozumiem ze luteiny jeszcze nie bierzesz?
Ja jak zajde ide do mojego gina niestety prywatnie ale to polak takze jest spoko i zapytam czy brac zapobiegawczo ten duhaston czy nie
luteina podniesie poziom progesteronu,ktory jest niezbedny dla utrzymania ciazy,wiec zapobiegawczo bede go brac,a jak sie nie jest w ciazy to nie przeszkadza:)
zapytaj lekarza,czy masz brac ten lek,po poronieniu z tego co wiem,to go zawsze przepisuja,albo luteine
buzka

[ Dodano: 2008-11-06, 14:43 ]
i jeszcze najwazniejsze-
W lecznictwie progesteron stosowany jest zapobiegawczo przy ryzyku poronienia, niewydolności ciałka żółtego, zatruciu ciążowym, zaburzeniach miesiączkowania.

Awatar użytkownika
Sabcia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3311
Rejestracja: 22 wrz 2008, 17:38

06 lis 2008, 15:59

Dzieki wielkie za odpowiedz,
Ja ja bym juz chciała zaczac cos działac takie czekanie jest okropne
Mam nadzieje ze jutro juz mi sie skonczy

Awatar użytkownika
rybcia82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2068
Rejestracja: 22 wrz 2008, 12:26

06 lis 2008, 16:08

Sabcia, juz niedlugo-zleci moment
ja tez nie moglam sie doczekac pierwszej@ po -tym wszystkim-ale szybko czas minął i u mnie juz 11 dc,wiec jak sie moj mezulo okresli to mozemy juz dzialac)))
...z zajsciem nie mam problemu-wyszlo nam za pierwszym razem,wiec i teraz powinno sie udac,boje sie tylko,zeby sie sytuacja nie powtorzyla...

Wróć do „Przed Ciążą, czyli chcemy mieć dziecko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 1 gość