Awatar użytkownika
Justyna_Bochnia
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1735
Rejestracja: 08 lip 2007, 12:41

17 sie 2007, 08:12

Jej nie mówcie mi o skurczach bo ja ostatnio dostałam jakiś dziwnych [ przynajmiej dla mnie] bolesci w dole brzucha to takie kłucie jakby mi ktos szpilke wbijał aż mnie w pół zgieło i tak z 4 razy. W dodatku było to na parkingu podziemnym hehe.... A do porodu jeszcze 34 dni... Ale mam inne zmartwienie byłam ostatnio po pościel do łóżeczka w takim duuużym sklepie dla dzieci i było tam dużo przyszłych mam :) A ja wygladałam przy nich jakbym była w 5tym miesiącu ciąży mam prawie o pół mniejszy brzuch od nich... :ico_olaboga: Dokładnie miesiąc temu byłam na USG i lekarz powiedział że jest wszystko wporządku i że dzidzia waży ok 1380g. Za tydzień idę już na ostatnie USG, niby wszystko jestwporządku ale mam mały ten brzuch i naprawdę zaczyna mnie to martwić.

Yvone
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 26 mar 2007, 12:19

17 sie 2007, 10:09

Nie martw się, bo każda ciąża jest inna i w każdej wygląda się inaczej. Ja mam teraz taki olbrzymi brzuch i do tego jeszcze jest zmaltretowany rozstępami i bardzo swędzi. Nie wspomnę o spaniu.

Awatar użytkownika
Justyna_Bochnia
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1735
Rejestracja: 08 lip 2007, 12:41

17 sie 2007, 10:36

Od kilku dni mam problemy ze snem... ale na szczęście nie mam ani pół rozstępu, tylko pępek czasem boli okropnie. Mi na spanie pomaga szklanka zimnego mleka :P Koniecznie tego 3,2% :-D

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

17 sie 2007, 19:17

Hej, w końcu nas wypuścili do domku więc moge opisać mój poród :-D
Zaczeło sie we czwartek tak koło 15 pobolewało mnie jak na okres ale nie jakos specjalnie mocno więc nie wiedziałam czy to sa skurcze czy mi sie wydaje. Cały dzionek miałam takie plamienia śluzem z domieszka krwi, chyba czop :-D No więc te pseudo skurcze były najpierw co 30 min potem co 15, koło 21 były juz co 10, bolały owszem ale nie jakos super więc postanowiłam spisywac n akartce odstepy i długość ich trwania. Zazdwoniłam nawet do mojego lekarza ale on powiedział ,że moga mi się jeszcze cofnąc i cierpliwie mam czekać.
Koło 23 zaaczeły sie już robić bardziej bolesne ale nadal znosne. Około 1 w nocy miałam juz skurcze co 5 min więc sobie pomyslałam, że czas sie zbierać. Obudziłam meża , on się jeszcze wykąpał i zanim dtarlismy do szpitala była 2.30. Tam sie okazało, że mam rozwarcie na 5 cm, skurcze były już na prawde bolesne ale nadal znośne i tak co 4 min. Zanim nas przyjeli do szpitala i podłaczyli mnie do ktg była 4.30 i miałam juz 9cm.
Szyjjka mi sie tak szybko otwierała, że aż zwymiotowałam, połozna mi mówiła że tak się dzieje przy szybkim rozwieraniu. gdzies tak o 5 dostałam skurczy partych- te bolały ale miały przynajmniej jakiś cel :-D Na szczeście Tosia wyskoczyła po 10 min i trzech partych i wszystko wtedy przestało boleć :-D
Łozysko jak sie rodziło to już nie czułam bo mała leżała mi na brzuszku cały czas. Miałam rewelacyjną połozna i lekarke, jak mnie zszywała ( bo musieli mnie naciąć tak się szybko mała pchała na świat) to nic prawie nie czułam, była bardzo delikatna :)
O 5.15 była z nami już Tosia , ważyła 3670g i mierzyła 58cm jak sie potem dowiedziałam bo najpierw podali nam inne wymiary :ico_haha_01: Dostała 10 punktów.
Niestety póxniej okazało się, że ma dziurke w serduszku i nie wiadomo czy nie będzie musiała mieć operacji, ale póki co jesteśmy w domku, a kontrole mamy za miesiąc.
Więc trzymajcie za nas kciuki.

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

17 sie 2007, 19:27

pruedence trzymam mocno kciuki za serduszko malenkiej!!!!
dobrze ze szybko poszlo...!!! :-D

Awatar użytkownika
Justyna_Bochnia
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1735
Rejestracja: 08 lip 2007, 12:41

17 sie 2007, 20:42

Pruedence, Gratuluje :) Wszystko będzie dobrze :*

Katka
Wodzu
Wodzu
Posty: 11450
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:43

17 sie 2007, 20:49

Pruedence, tak fajnie opisałas poród, ze nawet zachęcająco zabrzmiało Hopi siup i juz jest dzidzius na swiecie :ico_oczko: :ico_wstydzioch:
Trzymam kciuki za Maleńką i za jej zdrówko :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
22540MONIKA
Wodzu
Wodzu
Posty: 11813
Rejestracja: 27 mar 2007, 21:45

17 sie 2007, 21:28

Pruedence,
pięknie to wszystko opisałaś
trzymam mocno kciuki za maleńką zobaczysz wszystko będzie dobrze

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

17 sie 2007, 21:37

22540MONIKA pisze:trzymam mocno kciuki za maleńką zobaczysz wszystko będzie dobrze


Ja też trzymam ... silno! :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

18 sie 2007, 09:16

Dziękuje w imieniu moim i Tosi :)

Lekarz mówił, że w nastepnej ciązy mam jechac po pierwszym skurczu do szpitala bo moge urodzic jeszcze szybciej takie mam drogi rodne :)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość