moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

26 paź 2011, 21:31

A w Bruxeli mówił mi pediatra ,że nic tam nie słyszy....możliwe by w tydzień rozwinęło się choróbsko tak by dziecko miało zaatakowane całe oskrzela i przeszło mu na jedno płuco??
z tego co mi mówił nasz pediatra to taka sytuacja może nawet rozwinąć się w ciągu 3 dni.
A dwa ostatnio są takie jakieś zmutowane bakterie które atakują, nie ma żadnych oznak a jak już są to nawet zapalenie płuc już jest a wcześniej osłuchowo było wszystko ok

zdrówko dla szkraba

Awatar użytkownika
b@sia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 507
Rejestracja: 13 lip 2010, 10:57

26 paź 2011, 21:53

ile za swoją płaciłaś?
zadowolona jesteś?
380 funtów, kupiony przez przypadek, bo zdecydowaliśmy się na uboższą wersję 1000D lub 1100D. Zalicytowałam przekonana, że zostanę przebita i nie zostałam :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Ogólnie jestem zadowolona, ale akurat ten model wiedziałam, że robi dobre zdjęcia, bo wiele widziałam u kuzynki męża. Na razie jeszcze opracowujemy różne techniki robienia zdjęć, bo z tego co zauważyłam dotychczas, przy słońcu lepiej nie używać lampy, bo lubi prześwietlić, portrety robi cudne, tak samo jak makro.

[ Dodano: 26-10-2011, 21:56 ]
Aga, no niestety choroby rozwijają się szybko, a podobno w Pl teraz jakieś wirusy panują, z resztą jak zawsze o tej porze :ico_chory: więc mogło się przerzucić. Biedactwo, nigdy nie cierpiałam zastrzyków, żeby tylko wyleczyły do końca :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

26 paź 2011, 23:34

Agnieszka to jest jak najbardziej możliwe, moja koleżanka z synkiem tez tak miał był w czwartek wszytko ok tylko kaszel, a w piątek zapalenie płuc i w szoku była, że wczoraj jeszcze nie

380 funtów, kupiony przez przypadek
to super :ico_brawa_01:

[ Dodano: 26-10-2011, 23:42 ]
b@sia, patrze teraz u nas canon eos1100d jest za4000kr , to na pol to 2000zl, to drogo?

Awatar użytkownika
b@sia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 507
Rejestracja: 13 lip 2010, 10:57

27 paź 2011, 09:41

b@sia, patrze teraz u nas canon eos1100d jest za4000kr , to na pol to 2000zl, to drogo?
No u nas za 400f w sklepie, więc podobna cena. Rzekłabym - normalna rynkowa. Ja na ebayu kupowałam, tam zawsze ciut taniej można nabyć, oczywiście żaden Hong Kong, bo tamte wersje zawsze tańsze, ale ponoć materiał też delikatniejszy. My mieliśmy czekać aż zaczną się promocje przedświąteczne, ale niestety przy dobrych aparatach ciężko się jest doczekać, więc licytowaliśmy okazyjne egzemplarze i się udało. Jeżeli miałabym coś doradzić, to żebyś patrzyła na to żeby obiektyw miał Stabilizację Obrazu (IS na obiektywie). To nasza pierwsza lustrzanka więc nie potrzebowaliśmy jakiegoś full wypasu, ale IS jest ważne.

@gniecha
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 900
Rejestracja: 28 paź 2010, 20:09

27 paź 2011, 11:18

Nocka z piekła rodem jestem zmęczona jak po porodzie he he .Maluszek daje radę tylko coś mu widocznie bolało w nocy i temu nie umiał usnąć.Lekarz mówił ,że może go brzuchatek boleć bo ta wydzielina z płuc będzie wychodzić i przy wykrztuszaniu i z kalem też.Na razie nie wymiotuje ale maruda jest i szukamy pielęgniarki by robiła zastrzyki w domku bo nie chcę Stefana na dwór wywozić.No ,ale jak będzie trzeba to trudno!

b@siu super ,że masz już aparat bo z tego co widziałam lubisz zdjęcia robić .

Wiecie no tak myślałam,że to możliwe takie zmiany,ale i tak to mnie zamurowało.

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

27 paź 2011, 11:39

Hej

U nas nocka hmm taka nieprzespana, Nell zasnęła po 21 z wielkim trudem i o 23 juz sie obudziła i nie mogła spać , potem zasnęła o 1 z wielkim trudem i od 4 płakała do 5.30 , potem znowu zasnęła , za to Michael się obudził bo mu się kupę zachciało i wody pić , wiec nim zasnęłam to 6 była, a o 8 znowu trzeba było wstać

b@sia, dobrze wiedzieć , dzięki za rady :ico_sorki:
a ten twój model jest lepszy niż ten eos1100d

@gniecha, zapomniałam dodać dużo zdrówka dl stefana :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
niech szybko wraca do zdrowia :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

a konieczne są zastrzyki? nie można inaczej tego leczyć ?
czy u takich maluszków wchodzą w grę tylko zastrzyki?
ja nigdy nie miałam zapalenia , płuc ani oskrzeli tak jak nikt u mnie w domu , ani mama ani tata, ani rodzeństwo, więc stąd moje pytania

Awatar użytkownika
b@sia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 507
Rejestracja: 13 lip 2010, 10:57

27 paź 2011, 13:33

a ten twój model jest lepszy niż ten eos1100d
Jest to starszy model, ale niby bardziej zaawansowany. Zaawansowanie w tego typu aparatach jak dla mnie polega na tym, że jest trudniejszy w obsłudze, trzeba więcej się znać i stosować ustawień osobistych, niż polegać na funkcjach automatycznych. Ja najwięcej robię zdjęć dzieciom, więc nie mam czasu na dobierania odpowiednich parametrów, pstryk i chcę mieć ujęcie, bo zanim bym to wszystko poustawiała, to dziecko byłoby już w innym pokoju lub znudziłoby się. Wiadomo, że lepsze modele robią lepsze zdjęcia, ale z tego co się dowiadywałam, to lepszy efekt się uzyska słabszym body i lepszym obiektywem (większym, najlepiej jako dodatek, bo najwięcej używa się tego małego, i tak ciężko zmieścić do torebki ;) ) niż lepszym body i słabszym obiektywem.
Ja zastanawiałam się nad Eos 550D, ale po obczytaniu się na ten temat uznałam, że profesjonalista ze mnie żaden (a wiadomo w cenie różnica duża), a jakoś tych zdjęć spokojnie na wielki plakat wystarczy (i tak będę do przechowywania zmniejszała rozmiar, bo tylko niepotrzebnie miejsce zajmują :-D

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

27 paź 2011, 14:24

b@sia, bo ja też tylko dzieci fotografuje , i bardzo często to robię, czyli mówisz patrzeć na najlepszy obiektyw, a orientowałaś się jakie modele mają najlepsze obiektywy, bo nie chcę dokupywać, i musi mieć obiektyw IS :-D , więc szkoda kasy wywalać bo na jakieś drogie , jak mozna kupić tańszy i też robiący dobre zdjecia, napisz co najbardziej polecasz :-D skoro już się tyle naczytałaś i jesteś już spec :-D

@gniecha
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 900
Rejestracja: 28 paź 2010, 20:09

27 paź 2011, 15:15

manenka, nie mam pojęcia ten pediatra tutaj jest jednym z najlepszych w okolicy ,nawet z innych miast tu przyjeżdzają do niego .Skoro powiedział ,że bez zastrzyków się nie obejdzie to chyba nie bo Stefan miał raz nawet 39.7 gorączki więc pewnie by szybko to wyleczyć zapisał zastrzyki.Ja nigdy też nie chorowałam ani nie miałam styczności więc zielona jestem

Awatar użytkownika
b@sia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 507
Rejestracja: 13 lip 2010, 10:57

27 paź 2011, 15:34

ten pediatra tutaj jest jednym z najlepszych w okolicy
Zastrzyki na pewno działają szybciej i skuteczniej niż każdy inny antybiotyk i myślę, że to przez to, że Stefanek ma zajęte płucka i oskrzela. Gość zaatakował ostro, żeby dzieciątko nie wylądowało w szpitalu. Ja trzymam kciuki żeby pomogło to co dostał i żeby już się dłużej nie wlekło za Nim :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
Manenka wysłałam Ci na priva, żeby dziewczyn nie zanudzać :ico_oczko:

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość