Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

19 lis 2011, 15:33

hej laski :ico_oczko:

izabelllla123, fajnie ze zajrzałaś :ico_brawa_01: wpadaj częściej do nas, :ico_brawa_01: za kilogramy stracone :ico_sorki:
rzeczywiscie fajna roznica wieku miedzy dzieciaczkami, bo pewnie lepiej sie beda dogadywac
dlatego my też nie zwlekaliśmy dłuzej :ico_oczko: pozatym teraz nie odzwyczaiłam sie od pobudek czy pieluch więc jak teraz odchowam dwójeczkę bąbelków to jeszcze naciesze sie młodością, dokończe studia, pójde spokojnie do pracy i nie bede sie "odrywać' po raz kolejny na macierzyństwo za 5 czy 6 lat bo już "mam z głowy" rodzeństwo dla Majeczki hehe

Aguś wspólczuje porodu, jak czytam Twój post to jakbym swój poród wspominała, nie kończące sie skurcze od czwartku aż do soboty :ico_olaboga: na prawde było ciezko, dwie noce nie przespane, non stop skurcze nic nie wnoszące do akcji :ico_noniewiem: i cieżki poród do samego końca :ico_olaboga:
ale powiem ci szczerze ze drugi poród był dla mnie jak prezent od losu, jak nagroda, rekompensata za tamten ból :ico_sorki: poszło szybko i teraz moge powiedzieć że bezboleśnie :ico_sorki: w porównaniu z poprzednim porodem - ten drugi był jak ukaszenie komara :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
jula81
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 306
Rejestracja: 21 lut 2011, 19:47

19 lis 2011, 17:24

Hej dziewczyny!

Ja nadal na nic nie mam czasu. Mały ciągle absorbujący.
Teraz mam dodatkowy stres bo dostałam pismo o powtórzeniu badań przesiewowych,
bo nie mogą wykluczyć jednej z chorób wrodzonych :ico_placzek: .
Niestety nie napisali jakiej :ico_zly: .
Małego tak pokłuli w każdą piętkę po 2 raz,y bo krew szybko krzepła i tak strasznie płakał.
Teraz 3 tygodnie czekania na wynik w niepewności :ico_noniewiem: .
Cały czas mam wyrzuty sumienia, że nie mogę wykarmić synka tylko moim mlekiem i muszę dokarmiać. Siada mi to na psychice.
Piję tą herbatkę na laktację i kawę zbożową, ale niewiele pomaga.

Stawiam :ico_tort: za 4 tygodnie mojego synka.

Naprawdę podziwiam Was dziewczyny te które mają dwójkę pociech.
Zawsze moim marzeniem były bliźniaki, a teraz stwierdzam, że chyba bym nie dała rady.

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

19 lis 2011, 17:28

Cześć!

Fajnie,że Wam się podoba ten stojak gimnastyczny, jeszcze bardziej mnie to utwierdziło w wyborze. Tylko ja zwlekam, a one coraz droższe :ico_olaboga:
A ta zabawka to na każdy etap wiekowy dziecka się nada, pisze,że od 0 :ico_oczko:
Hihi, no taki noworodek to pewno by się super bawił :ico_haha_01:

izabella :ico_szoking: to kurde, ile Ty teraz ważysz???
A mnie spadło ile spadło i stoi, plus minus 1 kilo :ico_noniewiem:
Eee, nie wiem, czy coś z tego będzie :ico_puknij:

Byliśmy na spacerze, jezuuu, ale zimno, ale plus 3 było!

Z Młodym już lepiej :ico_sorki:

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

19 lis 2011, 17:42

u mnie tez porod z eliza byl dlugi, no cala akcja od pierwszych skórczy, zaczelo sie w sobote rano o 7 a we wtorek urodzilam, ból masakra choc i tym razem mialam takie same krzyzowe to juz nie pamietam jak to boli, ale i szybciej o wiele teraz poszlo:) ale wiecej nie planuje i mam nadzieje ze nie bede musiala nigdy woecej robic testow, nie chce, marzebiem byla 2 dzieci, cel osiagniety:)

Cały czas mam wyrzuty sumienia, że nie mogę wykarmić synka tylko moim mlekiem i muszę dokarmiać. Siada mi to na psychice.
kochana ja tez dokarmiam i mysle czy nie przejsc na MM, ale poki maly wcina cyca to niech wcina przynajmniej w nocy wygodniej
Stawiam za 4 tygodnie mojego synka.
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

dzis ladnie mi cyca wcina i chetnie bo wcfzoraj to wypluwal cos mu nie pasowalo

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

19 lis 2011, 18:59

ja tez mam ten stojak, poki co 5 m-czne dziecko nie ma z niego pozytku, miejmy nadzieje ze pozniej posluzy :ico_noniewiem:

dzis u nas nocka w miare, pobudka o 23, potem o 4 i dopiero karminie ok 8:30 :-D to mi sie podoba..bylabym super wyspana gdyby nie kaszel Mili, w pon znow do lekarza, bo ilez on moze trwac, boje sie zeby nie przerodzil sie w cos powazniejszego, bede prosic chociaz o Baktrim, bo zwykle syropy nic nie dzialaja :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
inia1985
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3491
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:28

19 lis 2011, 19:03

Hejka Laski :-)

Dziś czytam Was praktycznie cały dzień z doskoku, Wiki dalej marudna, ale już się wyjaśniło o co chodzi. Piątki jej wychodzą, jedna już się przebiła i blisko jest kolejna. Oby szybko poszło :ico_sorki:

Za bardzo nie pamiętam co komu odpisać.

Wszystkie maty fajne, ja mam dokładnie tą co koleżanka Agus, Wiki ją uwielbiała, a Mały na razie specjalnie zainteresowany nie jest
nie bede sie "odrywać' po raz kolejny na macierzyństwo za 5 czy 6 lat
ja też się m.in. tym kierowałam, bo jednak pracodawcy nie są zachwyceni takimi przerwami w pracy

Kocura Bura
, fajny ten stojak

Mój pierwszy poród tez do krótkich nie należał (21 godz.), ale jakoś tak po wszystkim miałam wrażenie, że nie było najgorzej. Teraz z Piotrkiem jakoś gorzej było, krócej co prawda, ale sam finał był cięższy, do tego panikowałam :ico_wstydzioch:

Pati85, współczuję nocek :ico_noniewiem:

[ Dodano: 19-11-2011, 18:06 ]
pisałyście o chudnięciu... ja przytyłam :ico_wstydzioch: już mi się nawet ważyć nie chce. Mąż rozłoży jutro orbitreka i zaczynam trening :ico_oczko: Do ślubów muszę wyglądać dobrze:-D he he :ico_oczko: w czerwcu będę świadkową u siostry, a w sierpniu mój brat się chajta, Trochę czasu jest, chyba już kupię sobie jakąś seksi sukienkę mniejszą o rozmiar, albo lepiej dwa rozmiary :ico_oczko:

[ Dodano: 19-11-2011, 18:15 ]
Dokarmianiem nie ma się co przejmować, nic złego się dziecku nie robi. Ja Wikę też dokarmiałam i szybko sztucznego było więcej niż piersi, teraz się zawzięłam i się udaje, ale w czwartym miesiącu mam zamiar na noc zacząć kaszkę ryżową robić, być może na moim mleku, jeszcze zobaczę. Wszystko zależy od tego czy wytrzymam na diecie przy tej alergii Piotrusia

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

19 lis 2011, 20:51

ja schudlam wiecej niz przed ciaza :ico_sorki: ale dieta matki karmiacej robila swoje + platforma wibracyjna, jak dla mnie rewelacja :-D
teraz jak juz jem w zasadzie wszystko to trzeba sie bedzie troche pilnowac bo kg na sia nabrac to idzie raz dwa a potem 3 x dluzej trzeba sie ich pozbywac :ico_noniewiem:

inia a na ciaze za ciaza pracodawca nie patrzy z gorki?
mi sie wydaje ze jednak chyba lepsze dla pracodawcy sa ciezarne w wiekszych odstepach czasu, a dla kobiety to sprawa indywidualna..
juz sobie wyobrazam jakiegos prywaciarza, ktoremu przyszla babka po macierzysnskim i np za pol roku mowi mu ze znow jest w ciazy..to chyba musialby byc mega dobrym i wyrozumialym czlowiekiem, u nas takich ze swieca by trzeba bylo szukac :ico_noniewiem:

ja uwazam ze z jednej strony moze byc fajnie miec dziecko po dziecku, bo dzieci maja ze soba pozniej lepszy kontakt, szybko sie ucza jeden od drugiego, ale z drugiej strony moze nie byc czasu ile by sie chcialo zeby poswiecic starszemu, jedno jeszcze chce sie na raczki brac a tu brzuszek i zbytnio nie mozna, starsze chcialoby byc wypieszczone, a tu jednak pierwszenstwo ma maluszek, zazdrosc chyba jest bardziej odczuwalna..dla mnie roznica 4 lat jest bardzo dobra, bo Milka rozumie wszystko, wiadomo ze potrzebuje jeszcze bliskosci, ale wie ze w pewnych sytuacjach musi ustapic Kalince, poza tym nie boje sie juz zostawic na chwile Kalinki z nia, jak ide np do wc, nawet chetnie ja zabawi jak ta marudzi..jest fajnie :-)

Awatar użytkownika
inia1985
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3491
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:28

19 lis 2011, 22:25

mi sie wydaje ze jednak chyba lepsze dla pracodawcy sa ciezarne w wiekszych odstepach czasu
niby tak, jeśli masz pracę, do której chcesz wrócić i na której Ci zależy. Ja obecnie jestem zatrudniona w firmie, do której nie mam już zamiaru wracać, więc delikatnie mówiąc "naciągnęłam" pracodawcę na 2 ciąże i teraz będę szukać czegoś nowego
dla mnie roznica 4 lat jest bardzo dobra
pewnie, to jeszcze nie jest taka duża różnica. Jeszcze dzieci się będą dogadywać. U nas w sumie nie ma problemu z przytulaniem, bo przytulam na raz dwójeczkę :ico_oczko: he he :-D Wydaje mi się, że dużo tez od dziecka zależy. Wiki np. gdy biorę Małego, często przychodzi i tez go przytula, całuje, robi mu cacy, kochana jest i wydaje mi się, że też już sporo rozumie. Wieczorami tylko było ciężko, gdy Mały nie chciał spać, a ona tak, rozdwoić się nie mogłam (mąż był w pracy), teraz jest już łatwiej :ico_sorki:

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

19 lis 2011, 22:41

każda różnica wieku ma swoje plusy i minusy. moja siostra ma róznice 7 lat między dziećmi i mówi, że fajnie, bo starsza pomaga dużo, na spacer weźmie małego itp, ale są i gorsze chwile, że czasu dla niej mniej, a lekcje trzeba odrobić, tez chce przytulania wieczornego itp itd. Każde dziecko niezależnie od wieku oczekuje miłości, zwłaszcza jak widzi, że matka spędza czau wiecej z młodszym więc zazdrość się pojawi

pamiętacie nawet nasza SANDRUSIA pisała, że najstarsza 13 lat podajże a zazdrosna o maluszka

Awatar użytkownika
Agus
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:00

19 lis 2011, 23:16

5kg to nie widać nawet w stroju kąpielowym także nie masz się czym przejmować :ico_brawa_01:
hihihi dzieki za pocieszenie :-D
Cały czas mam wyrzuty sumienia, że nie mogę wykarmić synka tylko moim mlekiem i muszę dokarmiać. Siada mi to na psychice.
a co sie dzieje, za malo masz? moze nawet jak on nie je to odciagaj pompka jak najczesciej zeby organizm zaczal produkowac wiecej :-)
Stawiam :ico_tort: za 4 tygodnie mojego synka.
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: moj niedlugo skonczy 4 miesiace, boze jak to leci :ico_olaboga:
marzebiem byla 2 dzieci, cel osiagniety:)
no u nas tez tylko 2, ale ojciec M ma brata blizniaka wiec nie wiadomo jak nastepna ciaza moze sie skonczyc :ico_olaboga: ale z bliznietami chyba bym nie dala rady.. :ico_noniewiem:
Trochę czasu jest, chyba już kupię sobie jakąś seksi sukienkę mniejszą o rozmiar, albo lepiej dwa rozmiary :ico_oczko:
haha to najlepsza motywacja :-D pochwal sie jak juz znajdziesz jakas kiecke

Malutki juz zasnal, dzisiaj znow mial atak placzu, ale dopiero na wieczor - posmarowalam mu dziaselka zelem i sie zaraz uspokoil - ale jak zasnal mocno na cycku to obejrzalam mu porzadnie dziaselka i nie widac zeby mial cos napuchniete wiec sama juz nie wiem co to moze byc :ico_placzek:

ogladalam faldki u Oliwka i na prawej nozce ma jakby minimalnie wiecej 'cialka'.. wiec cos mam z tym robic? czy jakby byla jakas duza roznica? bo do lekarza tu nie pojde bo by mnie chyba wysmiali ze na faldki patrze :ico_puknij: czy to oznacza ze cos ma zle z nozkami czy cos? :(

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość