elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

20 lis 2011, 18:28

izuś_85, no patrz a ja jakoś nie mogłam się do Wick vaporub przkonac i z polski przywiozłam sobie kiedyś Pulmex

ale jak mówisz że można i u was nic się nie dzieje to tez będe próbowac w razie co, bo sama używam taki jak się źle czuję i lepiej szybko się robi

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

20 lis 2011, 18:37

Hej wszystkim! Ja po fryzjerze. Włoski podcięłam i pomalowałam i od razu lepiej się czuję :-).
Dobra, obejrzalam 'kobiety pragna bardziej'
heh też to oglądałam. Fajny film, nie taki pusty jak większość filmów teraz - tylko miał swoje przesłania :-)

Co do wieku dzieci to ja mam brata - 6lat różnicy między nami, niby dużo niby mało. Ale w sumie to dobra różnica, bo często się mną zajmował, bronił gdy było trzeba i zabierał na imprezy - od razu miałam ochroniarza. Chociaż czasem też to była jednak za duża różnica. Ale według mnie najlepiej jak dzieci jednej płci są w podobnym wieku, bo jak są różnej płci to mniejsze ma to znaczenie. Bo jednak brat z siostrą i tak mają różne upodobania i zainteresowania w przeciwieństwie do dwóch braci czy dwóch sióstr. Dlatego gdybym miała szybko drugie dziecko to chciałabym znów chłopca, a po kilku latach to już wolałabym dziewczynkę
jula81 napisał/a:
No ja niestety częściej ściągam niż piersią karmię.

no jak większość ściągasz mleka laktatorem to się nie dziw że masz za mało żeby dziecko wykarmić. Bo ściągając w ten sposób tylko opróżniasz piersi a nie dajesz informacji do mózgu że trzeba wyprodukować mleko. I że na przykłąd z czasem potrzeba go więcej. Zacznij przystawiać małego częściej niż ściągać bo takim sposobem to za chwilkę pokarm zaniknie Ci całkowicie....
wiesz masz w tym trochę swojej racji, tyle, że niektóre dzieci nie potrafią przyssać się do piersi i nigdy się tego nie nauczą. Na przykład mój brat tak miał. Moja mama karmiła go raptem dwa miesiące. Po dwóch tygodniach musiała zacząć go dokarmiać bo cały czas tracił na wadze i prawie, że zamożyła dziecko. To nie jest niczyja wina, po prostu niektóre dzieci od urodzenia pięknie jedzą, inne uczą się tego z czasem, natomiast jeszcze inne wolą gdy im równo leci z butli i do piersi nie potrafią się przystosować - bo przy piersi trzeba bardzo dużo pracy i wysiłku włożyć żeby zjeść
jula81 A może twoje dziecko łyka dużo powietrza przy ssaniu piersi i dlatego szybko zaczyna się denerwować, bo pęcherzyki powietrza mu przekszadzają. Mój Alanek tak ma od czasu do czasu, że się po chwili strasznie wierci, denerwuje, odrywa od piersi i znów szuka. Wtedy biorę go pionowo do odbicia i jak mu się beknie to od razu ładniej je później. Spróbuj może pomoże takie rozwiązanie :-)

[ Dodano: 20-11-2011, 17:45 ]
izuś_85 brawa dla synka za przespaną nockę :ico_brawa_01:
Ostatnio zmieniony 20 lis 2011, 18:58 przez nina0226, łącznie zmieniany 2 razy.

karina22
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1900
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:18

20 lis 2011, 18:49

elibell, tatuś był aż 5 dni z nami od czasu urodzenia małej,potem znów to samo,i nawet gorzej bo zaczal wyzywac i mnie i dzieci,do tego grozil ze mi mala zabieze,dlatego nie podalam go jako ojca i mam swiety spokoj,przy chrzcie chcialam zeby byl ale w zasadzie to nie mialoby sensu,dlatego moj brat bedzie stal z nami jako "tata" w kosciele haha

starszaki troszke zazdrosne ale myslalam ze gorzej bedzie:)kochaja malutka a na spacerach kloca sie kto wozek bedzie prowadził :-D

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

20 lis 2011, 18:55

karina22 współczuję takiego stresu z tatusiem. A to tatuś całej trójki czy tylko ostatniego maleństwa?

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

20 lis 2011, 19:05

karina22, dran jednak, wspolczuje serio, i pewno po co ci na chrzcinach on i grunt ze nie dala dziecku jego nazwiska.

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

20 lis 2011, 19:16

elibell moze sie zle wyrazilam ale mi nie chodzilo o dlugosc nozek na cm tylko o to ze jak sie zle biodeka rozwijaja to potem jedna nozka moze wydawac sie krotsza w chodzeniu, wiesz takie kustykanie, albo chodzenie dziecka na palcach na jednej nozce..

karina a "tatus" was zostawil?musisz byc silna babka zostajac z trojeczka sama :ico_sorki:

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

20 lis 2011, 19:29

ladybird23, wiem wiem, zrozumiałam co miałaś na mysli, ja taka wredna czepiam się słówek - przepraszam!! No niestety w UK nie ma w profilaktyce usg bioderek, sprawdzają że tak się wyrazę "ręcznie"

mąż wrócił z pracy i ma 9 dni wolnego, ciekawe na który dzień będziemy mieli siebie już dosyć hehe, ale córa jaka szczęśliwa, że tatusia widzi bo w sumie mało co go w weekend widziała, bo całe dnie w pracy był od 9 rano do 22, a jeszcze wczoraj po pracy do kumpla pojechał.

karina22
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1900
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:18

20 lis 2011, 20:10

nina0226, to "tatuś"oliwki

ladybird23, już w ciąży nas regularnie zostawial i wykazywał agresje wobec mnie,ale byłam slepa,zakochana,i wierzyłam ze sie zmieni.jak mala miala 5 dni zaczął wyzywać na moje starszaki wiec pogoniłam palanta tego juz bylo za duzo

elibell, mała ma nazwisko takie jak nasza trójka,i z tym mi najlepiej:)

dziewczyny mam do was pytanie bo moja mała ma na lewej nóżce jedną fałdkę wiecej niż na prawej to moze byc związanie cos z bioderkami?

[ Dodano: 20-11-2011, 19:19 ]
przedstawiam moją laleczkę;)

Obrazek

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

20 lis 2011, 20:40

karina22, śliczna ta Twoja mała ! Księżniczka :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

20 lis 2011, 20:46

Cześć :-)

karina22, no prawdziwa lalunia :ico_brawa_01:
Kiepska sytuacja z tym "tatusiem" :ico_noniewiem: Ale widać,że sobie radzisz, zuch dziewczyna :ico_brawa_01:

Dziewczyny, tak piszecie, te, które mają 1 dziecko,że nie dałybyście sobie rady z dwójką, albo gdyby były bliźniaki, a ja jestem pewna,że byście dały, bo kto jak nie kobieta, kobieta to zdecydowanie silniejsza płeć i naprawdę zniosą wiele. Pewno dlatego to my rodzimy :ico_haha_01:

izuś ale Ci pięknie Konrad śpi :ico_szoking:
Ja też tak chcę :ico_sorki: Mnie tyle dwa razy Maciek podarował spanko do 2.30, a tak to koło północy wzywa na papu.
Od trzech dni karmię go też po kąpaniu, ale jakoś specjalnie nie wydłuza to jego snu :ico_noniewiem:

Pytałaś kiedyś o storczyki.
Ja ich wogóle specjalnie nie traktują, lubię jak kwitną, ale generalnie to nie lubie przesadzania i jakoś nie rozczulam sie nad kwiatkami :ico_wstydzioch:
Podlewam jak inne, raz w tygodniu i tylko troszkę, bo i tak przeleci przez nie.
Nie daję żadnych odżywek i storczyka nigdy nie przesadzałam.
Teraz mi kwitnie ten, co mam w avatarku- mój pierwszy.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość