Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

05 wrz 2008, 13:37

pusia16, :ico_brawa_01: no to super, ze się wszytsko wyjaśniło
a na kiedy masz termin porodu??
ja na 21 luty
pozdrawiam

pusia16
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 27 sie 2008, 15:00

05 wrz 2008, 20:31

No według naszego gina z Polski powinno do 17 grudnia być po wszystkim!!!Mam nadzieję tylko że do świat bede juz w domku z córeczka i ze będzie wszystko dobrze :-) Wybraliśmy już łóżeczko i wózek tylko teraz wystarczy pojechać do Polski i kupić , powiem Wam że może i na zarabki norweskie to tutaj nie jest drogo ale w Polsce jednak i tak taniej wychodzi wszystko!!!Pozdrwaiam :-)

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

05 wrz 2008, 20:48

pusia16, wozek , lozeczko, fotelik samochodowy, wanienka i jakies fajne pieluchy tetrowe to taniej w Polsce i duzy fajny wybor, bo tu ceny tych rzeczy duzo wieksze.
Ja sama to kupowalam w Polsce, jak jest okazja trzeba kozystac.
pusia16 pisze:17 grudnia
, fajna data, bo ja i manenka z 25 grudnia jestesmy :ico_oczko:
A imi€ wybraliscie??

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

05 wrz 2008, 20:55

pusia16, ja też bym bardzo chciała córcie, ale zobaczymy co bodzia da to będzie oby zdrowe :ico_sorki:

pusia16
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 27 sie 2008, 15:00

06 wrz 2008, 15:06

My specjalnie robilismy usg żeby wiedziec co siedzi w brzuszku bo chcemy sie wczesniej zaopatrzyc w ciuszki głównie z Polski a wiadomo że jest różnica miedzy niebieskimi <chłopczyk> a rózowymi <dziewczynka>!!Ja to wogole mam manie kupywania ciuszków jak widze cos rózowego i z misia to ledwie sie powstrzymuje ;-) Imię tez już wybraliśmy, będzie Agatka ja lubie takie proste imiona polskie!!
A co do terminu porodu to pierszy termin mi podał na 6 grudnia ale ostatecznie powiedział że do 17, w sumie fajnie byłoby nawet na poczatku grudnia urodzic tymbardziej że mama przyjeżdza do pomocy na poczatku grudnia do stycznia wiec pasowałoby, no ale to sie zobaczy to i tak przecież nie od nas zalezy kiedy dzidzia będzie chciała juz wyjsc ;-) pozdrawiam

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

06 wrz 2008, 17:58

pusia16, oj dawno tego imienia Agataka nie słyszałam, a wiec pewnie będzie tu orginalne, moja kuzynka nazwała córkę Angelika, ale teraz jak na nią patrzy to wygląda jej na Agatkę i niestety imienia już nie zmieni bo mała ma już 4 lata.
pozdrawiam

yestem
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 11 wrz 2008, 10:36

Re: Norwegia

11 wrz 2008, 13:27

[quote="siunia"]Zpraszam mamy z Norge do poklikania, bo takich jak my tu mało, a moze tylko ja??
Jak ktos jeszcze jest dajci
czesc ! jestem od niedawna w norwegii i mam pare pytan: chodzi o to ze moj maz tu pracuje i przyjechalam do niego a jestem w 35 tygodniu ciazy wiec jak dobrze pojdzie zostal mi tylko mieiac do porodu , czekam jeszcze na pozwolenie z policji i mam takie pytanie czy moge isc do lekarza gdzies prywatnie zrobic badania krwi i moczu ??

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

11 wrz 2008, 21:08

mam takie pytanie czy moge isc do lekarza gdzies prywatnie zrobic badania krwi i moczu ??

witaj , pewnie ze mozesz, nie wiem gdzie jestes w Norwegii, ale u nas prywatnie ginekolog przyjmuje kobiety w ciazy taniej niz te nie w ciazy ( wizyta 100 koron)
Badania krwi to robi sie w szpitalu.
A o jakie konkretnie ci chodzi badania??
Najwazniejsze to zebys miala tu zrobiona grupe krwi, bo muszisz miec to na takiej odzielnej kartce A4, inaczej to jest bardzo wazne jesli sie chce tu rodzic, a z moczem to chyba do gina idziesz.
Pozdrawiam.

[ Dodano: 2008-09-11, 21:10 ]
aha i jesli rodzisz tu 1 dziecko to czasem polozne moga czepnac sie o badanie na zoltaczke ( hepatit B) , ale nie musza .

Awatar użytkownika
tycia
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 11 wrz 2008, 19:53

17 wrz 2008, 15:49

witam was serdecznie!
bardzo się cieszę, ze odnalazłam tt w internecie, a zwłaszcza temat dot. norge.
planujemy z mężem tam wkrótce wyjechać, a nie mam kogo zapytać o takie drobne sprawy. czy nie pogniewacie się jak to was trochę pomęczę? :-)

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

17 wrz 2008, 18:57

tycia, witaj
fajnie że do nas dołączysz :-D
pytaj sie wszystko Siuni ona jest tu od paru lat i ma już 2 dzieci tu urodzonych a więc zna się trochę na tych sprawach
ja dopiero od sierpnia mieszkam z mężem w Norwegii i dopiero w lutym na świat przyjść nasz bobas :ico_brawa_01:
Pozdrawiam serdecznie

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość