Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

20 sty 2010, 19:15

Samanta, mój lekarz ma USG, ale sam mówi, że do dokładnych badań, np. połówkowego właśnie, już nie jest za dobre. Wysłać ma mnie i umówić do gabinetu z bdb USG. W drugiej ciąży było to w szpitalu, więc za darmo, teraz w gabinecie obok, ale raczej odpłatnie.

Natomiast w pierwszej ciąży chodziłam do lekarza z dobrym sprzętem, i zrobił mi usg u siebie.

We wtorek idę na wizytę u gina, będzie to 19,5 tyg. Wtedy ma mnie umówić na USG, więc za jakieś 2 tyg pewnie.

Samanta
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 656
Rejestracja: 19 sty 2010, 11:03

20 sty 2010, 22:36

:ico_ciezarowka: tak sobie właśnie myślę, że tak jak USG genetyczne tak i to połówkowe powinno być w ramach mozliwości oczywiście robione na sprzęcie wyższej klasy, jednak istotny jest przepływ krwi, komory serca, zastawki i inne narządy, a to nie na każdej generacji sprzęcie da się sprawdzić; u mojego gina jest takie nienajgorsze USG ale na genetycznym byłam gdzie indziej i różnica w sprzęcie jednak dopiero była widoczna po wizycie :ico_haha_02:
dopadły mnie po tym pierwszym kopniaku zawroty głowy,a potem zgaga, pół wieczoru się męczyłam koszmar jakiś...

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

20 sty 2010, 22:38

Samanta, popijaj mleko. pomaga ponoć.

ewusiek
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 23 lis 2009, 17:58

20 sty 2010, 22:59

Dziewczynki kochane jesteście tibby, Samanta ,Martalka i julchik22 :ico_buziaczki_big: Bardzo bardzo Wam dziękuje Zmienię gina bo mnie to też wydaje się trochę dziwne dlatego o tym napisałam To moja pierwsza ciąża i tak sobie myślałam że może przesadzam, że może tak powinno być Jeszcze raz bardzo Wam dziękuje co ja bym bez Was zrobiła
Samanta gratulacje odnośnie kopniaczków :ico_brawa:

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

20 sty 2010, 23:46

czesc dziewczyny :-D

cos ostatnio nie mam zabardzo czasu na forum :ico_olaboga:
zal mi siadac do kompa jak Iga nie spi bo teraz ma taki okres ze sie tak szybko uczy i lubi sie bawic a niedlugo nioe bede jej mogla poswiecic tyle czasu-jak bedzie malenstwo -wiec teraz sie staram jak moge :ico_sorki:
do tego ciagle jakies zalatwianie :ico_olaboga:
no ale chyba postanowilam ze polece 23.2 do Polski i tam zbadam sie u gina i wogole zobacze co z tym lozyskiem ...w koncu to tylko 2 h lotu wiec powinno byc wszystko ok :ico_sorki:

co do kopniakow to z Igusia jak bylam w cizy nie bylo ich wiele :ico_nienie: byla bardzo leniwa :-D za to nadrabiala po porodzie :ico_oczko:
teraz wydaje mi sie z ejest ich wiecej :ico_brawa_01:

dziewczyny czy Was tez tak bolo brzuch kolo pepka :ico_szoking: ??????

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

21 sty 2010, 10:28

To ja Wam z rana stawiam :ico_tort: do :ico_kawa: za skończony 18 t.c. :-)

Samanta, ja w sumie jeszcze nie wiem, co mi powie mój gin odnosnie usg połówkowego. Genetyczne robił mi na wsoim sprzęcie i wszytsko było dobrze widać. W sumie też na nim dosyć wczesnie rozpoznał płec dziecka (wprawdzie dopochwowo), więc może jednak ma dobry sprzęt - nie znam się na tym za bardzo. Zobaczymy co powie na następnej wizycie :ico_oczko: A i oby dolegliwości po kopniakach Ci już nie dokuczały! :ico_sorki:

ewusiek, najlepiej iść do lekarza z polecenia kogoś bliskiego, kto jest z niego zadowolony, albo zerknąć na www.znanylekarz.pl i poczytać opinie o lekarzach w Twojej okolicy - może się przydać :-)

Martalka, to już we wtorek pewnie się dowiesz kto w brzusiu siedzi :ico_oczko:

mmarta, fajnie, że spędzasz Igusią czas :-) , a codo bólów w okolicach pępka - nie wiem. Czasami pobolewa mnie brzuch, ale to tak krótkotrwale - jakby coś ciągnęło - to normalne, ale z pępkiem to nie. Oby Ci szybko przeszło! :ico_sorki:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

21 sty 2010, 10:39

mmarta81, brawa za 22.tydzień! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: I wcale się nie obrazimy na ciebie, że poświęcasz czas Igusi. To zrozumiałe. Miłej zabawy we dwie! :-D
julchik22, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: za 18.tydzień. za chwilę już połowa za tobą! :-D

no i ja też nie czuję bóli przy pępku.

NICOLA_1985

21 sty 2010, 12:00

hej laski podczytalam Was ale nie wszystko bo nie bardzo mam czas.
wpadłamtylko powiedzielic sie z wami nowinkami, wczoraj mialam wizyte u ginka - wszystko ok, w poniedzialek dostaniemy juz klucze do mieszkania i bedziemy sie przepowadzac :-D :ico_brawa_01: Karolina mi sie we wtorek znowupochorowała.. rano zaczeławymiotowac cały dzien nic nie zjadłatylko dawałam jej gorzkiej herbaty zeby sie nie odwodniła i przeszły wymioty a w nocy dostała goraczki ale samasobie z nia poradziałanie dawałam jej nic przeciwgorączkowego, nad ranem było juz po wszystkim. zaraz zmykam robic gołąbki na obiadek, a pozniej jedziemy na rehabilitacje na 17.00. to tyle co u mnie.

Witam nową koleżanke :-D :ico_brawa_01:
Samanta napisz ktory termin mam wpisac na pierwsza strone bo podałas dwa a ja nie chciałabym decydowac za Ciebie :ico_oczko: :-)

ewusiek ja sie podpisuje pod dziewczynami.. zmien ginka...
a co dorowerka to ja mysle ze nic sie nie stanie jak pojezdziasz troche na rowerku stacjonarnym.. wiem ze kobiety w ciązy nie powinny jezdzic na rowerach zwykłych poniewaz jest groźba upadku z rowera.. ale taki stacjonarny????? nie wiem co w nim niebezpiecznego? z tego co mi wiadomo kobiety w ciazy nawet maja wskazane ćwiczyc oczywiscie zadne sporty ekstremalne.. ale wszystko z umiarem jest dozwolone. tymbardziej jesli sprawia ci to przyjemnosc :-)
ja tez farbuje włosy i jakos z dzieckiem wszystko ok, a co do usg to jakies kompletne bzdury ta lekarka wygaduje......... ja miałam juz chyba z 9- 10 razy robione usg i moje dziecko ma sie dobrze a przynajmniej wiemy na 100% ze sie dobrze rozija.

[ Dodano: 2010-01-21, 11:01 ]
przepraszam ze nie odpisuje wszystkim ale nie bardzo mam czas wybaczcie :ico_sorki: nadrobie to jak bede miala chwile czasu mła :ico_buziaczki_big:

katinka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 130
Rejestracja: 21 lis 2009, 11:55

21 sty 2010, 12:06

Czesc dziewczyny czytam jak te wasze male kruszynki daja wam popalic w brzuszkach i zaczynam sie zastanawiac bo ja juz prawie 19 tydzien i NIC kompletnie nic nie czuje zadnych szmerow ani kopniakow :ico_noniewiem:

Mmarta mnie tez czasami pobolewa brzusio po prawej stronie u samego dolu brzucha i po prawej stronie nad pepkiem sporo ale okolice pepka nie i moj bol a raczej uczucie ciagniecia jest raczej krotkie
ps. bardzo sie ciesze ze jednak chyba lecisz do Polski pomoge ci w samolocie z Igula :ico_sorki:

Samanta
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 656
Rejestracja: 19 sty 2010, 11:03

21 sty 2010, 18:35

Witam, witam i o zdrowie wszystkich pytam?!
Dzisiaj, jak na razie czuję się dobrze. Spałam chyba z 10 godzin ale widocznie taką miałam potrzebę :D Polecam Wam mamuśki program pt.: "Leksykon ciąży 2" codziennie o godz. 16:50 na PLANETE - można tam znaleźć kilka przydatnych informacji dla siebie :D

Dziękuję Wam dziewczynki za gratulacje z okazji kopniaczków ;)

TIBBY tak też będę robiła przy następnym ataku zgagi - piła mleko. Podobno jedzenie migdałów jeszcze pomaga?

EWUSIEK - dobra decyzja ze zmianą lekarza, tylko bądź czujna przy wyborze następnego gina, najlepiej by było tak jak pisze julchik22 żebyś poszła z polecenia lub sprawdziła na necie co i jak :) na rowerku stacjonarnym spokojnie możesz jeździć, ludzie w 24 godziny po zawałach zaczynają treningi na rowerze stacjonarnym, to niby czemu Ty byś nie mogła jeździć? Musisz tylko zwrócić uwagę na swoją kondycję, która może być teraz słabsza niż z przed okresu ciązy. Nie wolno Ci się doprowadzić do zmęczenia, a i w trakcie treningu popijaj wodę mineralną niegazowaną :D

JULCHIK22 gratki za skończony 18 tydzień - idziemy łeb w łeb :)

NICOLA22 - proszę wpisz pierwszy termin czyli 22 czerwca 2010 r, a wszystkie trzymajcie kciuki, żeby maleństwo przyszło na świat 23 czerwca, ponieważ jest to data urodzin moja i mojego męża i świętowalibyśmy we troje ;D Mam nadzieję, że Karolinka już odchorowała swoje? Jest prześliczna, nie mogę napatrzeć sie na to zdjęcie przy Twoim profilu :D Przeprowadzka powiadasz? a remoncik jakiś tez się szykuje, czy już idziesz na gotowe?

KATINKA - nie przejmuj się lada dzień poczujesz swojego skarba, a potem będziesz krzyczała ałaj jak Ci pod żebra walnie hehe (tak mówią bardziej doświadczone mamuśki) :D

MMarta - Śliczna dziewczynka z tej Twojej Igusi ;) miłej podróży do Polski życzę:) :ico_ciezarowka:

Powiem Wam, ze dzisiaj nie zrobiłam nic pożytecznego dla świata ech...wyrzuty sumienia mam ;P byłam na spacerku z psiakiem 2 razy ale krótko, bo straszny mróz brr, potem u fryzjera na podstrzyżenie moich kłaczków, potem na mieście zaliczyliśmy z męzem obiad, a na koniec pojechaliśmy na cmentarz zapalić znicza dziadkom męża z okazji ich święta. Ogólnie dzisiaj mam lenia. AAAALLLLEEEEE kupiłam (przez przypadek) dzidziuchowi rożek ;) zielony, żeby był neutralny :D
buziole dla Wszystkich

Obrazek

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość