Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

17 wrz 2008, 19:58

manenka, jak się czujesz co u ciebie???

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

17 wrz 2008, 20:01

Izunia, ja czuje sie bardzo dobrze, tak jak od poczatku super, jak nie :ico_ciezarowka:
a co tam u was??
są jakieś postępy??
nowe badania??

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

17 wrz 2008, 20:07

manenka, po badaniu drożności nawet nie chcę iśc do lekarza na razie mam dość... :ico_olaboga: co edzie to bedzie już nie mam sił!

Jak wam sie mieszka??? Mój Pan być może pojedzie na ok 2 tyg do Norwegii bo dzwonila do niego ta kobieta u której w zeszłym roku pracował ;) Namawiam go na poszukanie tam pracy ale nie daje się przekonac...;/

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

17 wrz 2008, 20:33

Izunia pisze:po badaniu drożności nawet nie chcę iśc do lekarza na razie mam dość... :ico_olaboga: co edzie to bedzie już nie mam sił!

nie dziwię ci się, pewnie już zmęczona tym wszystkim jesteś
A nam mieszka się bardzo dobrze, klimat podobny do tego co jest w Polsce a więc dobrze
z Siunia mieszka sie super, bo nie ma czasu na nudę chłopcy zapewniają nam rozrywkę od rana do nocy

Izunia pisze:Mój Pan być może pojedzie na ok 2 tyg do Norwegii bo dzwonila do niego ta kobieta u której w zeszłym roku pracował ;)

no to super, cenią tu dobrych pracowników :ico_brawa_01:
Izunia pisze:Namawiam go na poszukanie tam pracy ale nie daje się przekonac...;/

namawiaj, a może jednak uda sie przekonać :-D

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

17 wrz 2008, 21:24

tycia, witaj, pytaj pytaj, jak cos wiemy pomożemy :-D

Awatar użytkownika
tycia
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 11 wrz 2008, 19:53

18 wrz 2008, 19:59

manenka, siunia, bardzo dziękuję, jeśli chodzi o dzieciaczki to wiem, że zdecydowanie lepiej będzie mi urodzić w norwegii. Może trochę szkoda, że daleko od rodzinki...
My przygotowujemy się do wyjazdu, czekamy jeszcze na wyjaśnienie się kilku spraw tu w polsce i norwegii. czekamy cały czas na obpowiedzi odnośnie pracy.
raczej będziemy zabierać kota ze sobą więc to też musimy załatwić -mężuś nie chce go zostawiać.
chciałam was zapytać o jakąś stronę internetową, na której mogłabym sprawdzić ceny niektórych artykułów, jak np. kosmetyków, proszków do prania i takich tam. nie wiem czy warto to zabierać z polski, czy nie. co zazwyczaj zabieracie ze sobą do norwegii po wizycie w polsce? jak do tej pory odwiedziłam norweską stronę ikea i miło mnie zaskoczyły ceny niektórych rzeczy -są tańsze niż u nas! a przecież różnica w zarobkach jest znaczna.
dziękuję za mile przywitanie :-D

[ Dodano: 2008-09-18, 20:01 ]
...aaa, i zapomniałabym pogratulować wam waszych pociech, tych już narodzonych i tych jeszcze w brzuszku :ico_oczko:

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

18 wrz 2008, 21:45

tycia, dziękuję bardzo
ja tez do norwegii zabieram psa, tzn. dopiero w grudniu po niego pojadę bo musiał mieć wszczepionego chipa i przejść 3 miesięczną kwarantannę w Polsce, niestety kotka oddałam kuzynce, a kotek był przywieziony z Norwegii do Polski i juz tam został nie zabieram go tutaj bo to są takie same koszty jak na psa, a ciągać za każdym razem kotka do Polski żal, wystarczy mi tylko piesek, ale jak wy nie macie pieska to bierzcie kotka zawsze to jakieś zwierze w domu

Awatar użytkownika
tycia
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 11 wrz 2008, 19:53

18 wrz 2008, 21:58

manenka, mogę wiedzieć ile kosztuje takie przeprowadzenie zwierzaczka?
Tosia (kot) jest młoda i będziemy ją szczepić na wściekliznę pierwszy raz, dopiero po wszczepieniu chipa. inaczej trzeba by doszczepiać.
jakie informacje wprowadziliście do chipa? jakieś zdjęcia, czy tylko podstawowe dane?

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

18 wrz 2008, 22:11

tycia, witam manenka dokonczy ogladac oficerow i zaraz ci odpisze a ja moge ci cos nie co za chwile napisac na temat tych produktów o ktore pytalas

[ Dodano: 2008-09-18, 22:18 ]
Kosmetyki ceny podobne
Jesli chodzi o proszek do prania to warto zabrac, bo tu lepszy troche drogo kosztuje.
A co do rzeczy jakie warto zabrac z polski to na pewno mieso ( bo tu drogie) , nie ma kapusty kiszonej, jakies zupki w proszku (zurki itp) , kisiel, serniki na zimno, ulubione zupki chinskie, ulubione pasztety
No ja mam dzieciaczki wiec jeszcze kupuje w polsce kasze bo sa lepsze w smaku, pampersy tansze w norwegii niz w polsce.
Wiekszosc rzeczy powinnas tu znalezc .
Tu stronka sklepu spozywczego
http://www.rema1000.no/

My raz na kilka miesiecy jezdzimy do szwecji na zakupy ( po mieso i proszek do prania) bo duzo bardziej sie oplaca. Choc do szwecji mamy jakies 250km. Ale jesli bedziecie gdzies blizej to bedziecie sobie mogli czesciej wypady do tej szwecji robic.

A mozna wiedziec , do ktorej czesci norwegii sie wybieracie??
Sorki za bledy ale nie mam polskiej klawiatury :ico_oczko:

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

18 wrz 2008, 22:28

tycia, my poszlismy do weterynarza i 1 dnia wszczepili chip dla psa kosztowało to 100zł, chip ma juz zawarty kod kreskowy który przykleja się do paszportu, paszport otrzymujesz od weterynarza za darmo przy wszczepianiu chipu, i weterynarz wypełnia w nim dane , wkleja kod , nie trzeba dawać zdjecia, poźniej testuje czy kod działa jak tak to za 2 dni każe się zgłosic na zastrzyk przeciw wściekliźnie kosztuje on 20zł, i wpisuje w paszprot , ze zwierze zostało zaszczepione, następnie trzeba sie ze zwierzętkiem zgłosić dokładnie po 90dniach od szczepienia na pobranie krwi koszt około 10zł, następnie wysyłają tą krew do jakiegoś laboratorium i badają tą krew badanie te kosztuje około 250zł, kasę trzeba przelać na konto weterynarz wszystko ci powie, wynik powinien przyść w ciągu 1-2 tygodni, jak jest wszystko ok to można od razu zwierzaczka zabrać do norwegii jak nie to trzeba go znowu szczep[ić od wścieklizny
mam nadzieję , ze wszystko dokładnie wyjaśniłam
pozdrawiam

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość