Awatar użytkownika
zoola27
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 24 sie 2008, 20:07

05 gru 2008, 20:10

hihi ja swojemu kolysanki śpiewam i z internetu ściągam wierszyki i wieczorem cytam , ale tak żeby maż nie slyszal - bo on jest glupi i sie śmieje ze mnie, czasem tez z nim sobie rozmawiam :)
ja z Nataszka gadam codziennie jak najeta hah ha a moj maz wrecz karze mi słuchac mocarta i bethovena bo to ponoc uspakaja dzidziusia i powiedział ze jak sie urodzi to bedzie usypało przy takiej samej muzyce!!! czasem jak ogladam telewizje to przykładam słuchawki do brzuszka i córcia sobie słucha !
twoj mezus mial racje... dzidzia slyszy glosy z zewnatrz
wydaje mi sie ze gdzies czytałam ze dzieci odbieraja sygnały z zewnatrz w 18 tc a dzis zaczynam 17.........
avanti83, :ico_brawa_01: dla twojego synka
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

05 gru 2008, 22:11

wydaje mi sie ze gdzies czytałam ze dzieci odbieraja sygnały z zewnatrz w 18 tc a dzis zaczynam 17........
:ico_brawa_01:
moze Nataszka jest wyjatkowo muzycznie...hmm... uzdolniona :ico_oczko:
w kazdym badz razie muzyka na pewno jej nie zaszkodzi :ico_oczko:
:ico_oczko: podobno wskazane jest rowniez tanczenie do muzyki ale oczywiscie nie hip hop czy break dance :-D

Awatar użytkownika
ejustysia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5388
Rejestracja: 08 wrz 2008, 15:52

06 gru 2008, 10:01

Jak przeczytalam o tym bethovenie to mi sie przypomnialam, ze na psychologii mialam cykl wykladów o rozwoju dziecka, no i tak zoola powiedz mężowi, ze nawet najpiękniejsza, najspokojniejsza muzyka nie uspokaja i nie cieszy tak jak nawet najbrzydziej zaśpiewana kolysanka, ale glosem mamusi do którego jest tak przyzwyczajony. Dziecko w pierwszych tyg. rozpoznaje nas tylko po glosie, obraz ma jeszcze zamazany, no i zna glos raczej tylko mamy, no bo wiadomo będąc w brzusiu najczęściej go slyszal. Prawdopodobnie potem jak już zacznie przyzwyczajać się do wyglądu to nawet jak zazwyczaj mialas rozpuszczone wlosy a zepniesz je sponką to nie pozna Cie w pierwszej chwili i sie ździwi, ale to też w pierwszych tyg.

Pamiętam, ze mówili jeszcze żeby dziecka nie nosić na rękach za dużo jak juz umie chodzic bo jak dorośnie to będzie mial slabą orientację ( u mnie sie to sprawdzilo - orientacji mam zero a non stop na rękach bylam ) No i też krytycznie wypowiadali się na temat chodzików- ja np nie kupuje. Pni dr mówila nam , że chodziki powodują zachwianie rozwoju dziecka przez co będzie mu trudniej sie skupic jak bedzie sie uczyć, gdyż czlowiek jest tak skonstruowany, że musi nadejsc odpowiedni moment by zaczęlo chodzić, a wkladając je do chodzika dziecko przestaje już o tym mysleć bo ma duże ulatwienie no i nie musi martwić się o równowagę.

Poszukam książki i przeczytam ten dzial to wam jeszcze opisze jakieś ciekawostki :)

[ Dodano: 2008-12-06, 09:11 ]
A i dziewczyny wczoraj przeczytalam, że dziecko pod koniec 2 trymestru powinno ważyć 130 g a mój Wikuś ważyl w pon. 230 g :ico_szoking: :ico_szoking: chyba w tej gazecie coś im się pomylilo - może chodzilo im, że na początku 2 trymestru bo akurat artykul byl o tych tyg.

Awatar użytkownika
zoola27
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 24 sie 2008, 20:07

06 gru 2008, 13:32

tak zoola powiedz mężowi, ze nawet najpiękniejsza, najspokojniejsza muzyka nie uspokaja i nie cieszy tak jak nawet najbrzydziej zaśpiewana kolysanka,
wczoraj własnie moj maz spiewał Nataszce kołysanke..........wiecie jak tak patrze na niego to az mnie za serce scicka jak on sie cieszy......zrobił sobie z mojego pępka mikrofon i codziennie opowiada jej jak mu minoł dzien i jak bardzo ja k0ocha i na nia czeka i ze ma byc grzeczna i nie denerwowac mamusi........jak na to patrze to az mi sie łezka w oku kreci...........
justyna duzy ten twój wiktorek a jaki pewnie zdrowiutki.... :ico_sorki:

[ Dodano: 2008-12-06, 12:49 ]
ejustysia, a i znalazłam te parametry odnosnie wagi z twoim synkiem jest jak najbardziej wszystko ok :ico_sorki:
http://www.naobcasach.pl/a.2130.TYDZIEN ... odniu.html

Awatar użytkownika
ejustysia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5388
Rejestracja: 08 wrz 2008, 15:52

06 gru 2008, 15:26

zoola Tak też myślalam, przecież lekarz by mi coś powiedzial, znaczy wspomnial, ze wygląda na starszego o tydz. lub 2, ale to sie jeszcze zobaczy. A w tej gazecie to sie na bank pomylili :) No , ale wstyd sie przyznać zapomnialam Wam powiedzieć, że od ostatniej wizyty :) ( 3 tyg temu) Przytylo mi sie 4 kg. Czyli lącznie przytylam juz 7 kg :ico_szoking:

Awatar użytkownika
zoola27
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 24 sie 2008, 20:07

06 gru 2008, 15:30

ejustysia, mi łacznie przybyło 3.800 no ale miedzy ostatnia wizyta a przedostatnia 2,5 kg . Ciekawe ile bedze łacznie haha ......wazne zeby dzidzia była zdrowa :ico_sorki:

Awatar użytkownika
ejustysia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5388
Rejestracja: 08 wrz 2008, 15:52

06 gru 2008, 16:51

jak któraś z wAS KUPI TEL. W SIECI play to pogratuluje - wczoraj odebralam tel z kolejnej reklamacji i jade znowu !!!!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
avanti83
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7273
Rejestracja: 12 lip 2008, 12:35

06 gru 2008, 17:06

u mnie lacznie 3,5 kg na plusie

Awatar użytkownika
zoola27
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 24 sie 2008, 20:07

06 gru 2008, 20:36

ejustysia, ale masz jaja z tym telefonem nie powinni Ci dać nowego???
avanti83, no proszę to Ty normalnie linie trzymasz.....

[ Dodano: 2008-12-06, 19:37 ]
dobijają mnie te reklamy :ico_zly:
Ostatnio zmieniony 07 gru 2008, 09:30 przez zoola27, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
IVI90
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 451
Rejestracja: 13 wrz 2008, 21:33

07 gru 2008, 01:23

czesc

ja tylko na chwilke- pozdrawiam WAs mocno, jestem jeszcze w szpitalu.
Sytuacja z mezem narazie jeszcze do kona nie zalatwiona.

milego wieczorku

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Thomasbulty i 1 gość