Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

04 sty 2011, 21:39

karo-22, wspaniałe zdjęcia! :ico_brawa_01: cudnie się chustujecie. aż miło się na was patrzy ;-)
A bluzeczka PIERWSZE ŚWIĘTA NIKOSIA BOSKA!!!!!!!!!!!! :-D robiona na zamówienie? :-D

u nas 8,5 miesiąca niedługo. :ico_olaboga:

Nasz Tobiś zaczął sam siedzieć tak na 100% jakoś na koniec 7 mies. góra na początek 8.mies. Teraz chwytany za łapki wstaje i idzie :ico_haha_01: oczywiście wciąż trzymany za rączki. :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

04 sty 2011, 22:21

Karo, pięknie wyglądacie!
Nikoś w krzesełku super :)
A bluzeczka- świetna!!!! :ico_brawa_01:

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

04 sty 2011, 23:52

Samanta, :ico_brawa_01: za pół roczku Laurki - śliczny mały łasuch! :-D

Karuś, Nikoś jest słodki i zdjecia udane - zwłaszcza to dedykowane :-D :ico_oczko: No i cudnie wyglądacie na spacerku - barwnie i letnio - kontrastowo do nudnych zimowych brązów, czerni i szarości :ico_brawa_01:

Anja, no co Ty mówisz Dziewczyno, nikt tu nie jest do Ciebie źle nastawiony - generalnie do nikogo nikt nie jest na tym forum negatywnie nastawiony - bynajmniej ja nie zauważyłam. Niestety nie mam swojego profilu na nk, bo mamy z Mężulkiem wspólny pod Jego nazwiskiem, więc napisz mi pw namiary na siebie, to Cię odnajdę :)

Martalka, Dawiś jeszcze nie siedzi i z tego, co widzę nawet się nie stara :ico_noniewiem: Nie wiem czy to normalne, ale fakt, że wymusza noszenie na rączkach :ico_olaboga:

Jak u nas wygląda dznionek za bardzo nie mogę opisać, bo codziennie inaczej. Dawid o różnych porach bawi się, śpi i je. Generalnie najfajniej się zachowuje na dworze, więc jeśli mróz nie przekracza - 10, to jestesmy na długim spaerku, chociaż przyznam szczerze że noszenie Go nawet w huście ponad godzinę już jest dla mnie trudne - On jest strasznie cieżki i boli mnie trochę kręgosłup - chyba muszę popracować nad wzmocnieniem mięśni kręgosłupa :ico_noniewiem:

Chciałam Wam jeszcze wkleić kilka foteczek, ale nie chcą mi się otwierac, nie wiem dlaczego, bo nigdy nie miałam problemu z ImageShack :ico_noniewiem:

NICOLA_1985

05 sty 2011, 11:35

hej

Karo śliczne focie, super wyglądacie :ico_brawa_01: :-D

no to mnie dziewczyny uspokoiłyście z tym siadaniem i siedzeniem :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: mój Krystian też lubi byc noszony... od kilku dni staram się tego nie robic zbyt często i jak najczesciej kładę go na brzuch... niech cwiczy
musze jeszcze pogadac z rehabilitantem Karoliny może on go skontroluje .. pojade z młodym dzisiaj na rehabilitacje Karolinowe i poproszę żeby go mi chociaż pare minut posprawdzał czy to na piłce czy na wałku.. byle zeby mi powiedział, że wszystko jest ok i ewentualnie zalecił jakieś cwiczenia do domu a później znowu kontrole zrobimy za miesiąc

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

05 sty 2011, 13:25

Hello :-)
Dziękujemy za cieplutkie słowa :-) Niezmiernie nam miło :-)

tibby, domyślam się, że bluzeczka Pierwsze Święta Nikosia była robiona na zamówienie :-) bo to prezent dla Nikosia od Dawidka i Rodziców :-) :ico_buziaczki_big:

Co do siedzenia to przecież nie jest powiedziane, że dziecko powinno siedzieć jak ma 6 miesięcy, każdy maluch inaczej się rozwija i w swoim tempie, jedne rzeczy wykonuje szybciej inne później, dokładnie jak z ząbkami, jedzeniem i innymi czynnościami, więc nie ma się co martwić :-)

[ Dodano: 2011-01-05, 12:30 ]
Nie bluzeczka, tylko bodziaczek :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

05 sty 2011, 14:45

Uśmiałam się dzisiaj z Milenki.
Damian chrupał flipsy kukurydziane, a Milena też chciała, aż się rwała.
To czemu nie? w składzie tylko mąka kukurydziana :D
Ale ciamkała!!!
A jak chciałam jej poprawić w rączce, wyjęłam, to się od razu rozpłakała.
Co tam papki jakieś :ico_haha_01:
Pod koniec chrupania już odrywała kawałki dziąsłami (jakby gryzła), zupełnie jakby pożerała te flipsy od lat :ico_haha_01:

[ Dodano: 2011-01-05, 13:55 ]
uśmiech dziąślaka i zębatego dla Cioć

Obrazek

NICOLA_1985

05 sty 2011, 15:16

ja już sie umówiłam na dzisiaj z rehabilitantem :ico_sorki: wiem , że dzieci rozwijają się każde w innym tempie ale ja to tak jakbym miała pierwsze dziecko... nie mam co porównywac do Karoliny bo ona siedziała miedzy 10 - 11 miesiącem bo jest porażona więc juz po za górną granicą.

Martalka super fotka :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2011-01-05, 14:21 ]
Tibby oczywiście są dzieci które dośc szybko chodzą ale robią to zupelnie same, z tego co wiem to nie powinno się malucha prowadzac za rączki bo to może doprowadzic do skrzywienia miednicy i kręgosłupa (pogłębiona lordoza), najlepiej by było gdybyś zachecała Tobika do raczkowania bo to jest dośc istotny etap rozwoju jedyny gdzie ręce i nogi pracują na przemiennie , wtedy dziecko lepiej się rozwija i w późniejszym wieku nie ma problemów w szkole z nauką.. moja Karolina nie raczkowała (a raczej raczkowała śl;adowo) dopiero teraz uczymy się raczkowac i ma wade kręgosłupa (pogłębioną lordoze) - przez to ze z siadu od razu przeszła do chodzenia...
przypuszczam ze kości tak małego dziecka po prostu nie sa jeszcze na tyle silne by udzwignąc ciężar całego ciała..
ale zrobisz jak uważasz .. czasami "im szybciej" wcale nie oznacza "tym lepiej"

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

05 sty 2011, 15:25

Nicola, pewnie, skoro jesteś jakoś zaniepokojona albo nie daje Ci to spokoju, podpytaj rehabilitanta. Super, że masz taką możliwość. :-)

Wgrałam jeszcze kilka więc pokazuję:
Obrazek

zabawy z chustami
Obrazek

Plecak H. W chuście Indio Flamingo
Obrazek

Milena z chrupem
Obrazek

Obrazek

jeszcze zaległa radośc z prezentów
Obrazek

Obrazek

[ Dodano: 2011-01-05, 14:30 ]
Tibby oczywiście są dzieci które dośc szybko chodzą ale robią to zupelnie same, z tego co wiem to nie powinno się malucha prowadzac za rączki bo to może doprowadzic do skrzywienia miednicy i kręgosłupa (pogłębiona lordoza), najlepiej by było gdybyś zachecała Tobika do raczkowania bo to jest dośc istotny etap rozwoju jedyny gdzie ręce i nogi pracują na przemiennie , wtedy dziecko lepiej się rozwija i w późniejszym wieku nie ma problemów w szkole z nauką.. moja Karolina nie raczkowała (a raczej raczkowała śl;adowo) dopiero teraz uczymy się raczkowac i ma wade kręgosłupa (pogłębioną lordoze) - przez to ze z siadu od razu przeszła do chodzenia...
przypuszczam ze kości tak małego dziecka po prostu nie sa jeszcze na tyle silne by udzwignąc ciężar całego ciała..
ale zrobisz jak uważasz .. czasami "im szybciej" wcale nie oznacza "tym lepiej"
z tym się zgodzę.
Wyobraźcie sobie, że w grupie mojego B jest tylko 4ro dzieci (na 26) które są proste. Inne mają a to koślawe stopy, albo stopy i kolana, albo stopy+kolana+biodra, albo kilka nawet po łopatki i barki... Dlatego ja też bym się nie spieszyła z chodzeniem/stawianiem. Od zawsze zresztą jestem anty chodzikowa.
Oczywiście dziecko CHCE. No, ale skoro chce to niech sobie samo wstanie, złapie się czegoś. Nie ma siły? To sorry batory ;) nie ten moment. :-)

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

05 sty 2011, 15:51

Martalka, ale słodkie zdjęcia Dzieciaczków :ico_brawa_01: Milenka - cudeńko, Bartuś w Katji, a Damian w czym? Swoją drogą fajny pomysł na hustowe hamaki :ico_brawa_01:
Martalka, a o co chodzi z tym wałkiem pod paszki o którym Ci pisała Samanta bo chyba przegapiłam temat?
Swoją drogą fajny miałaś pomysł na chrupki kukurydziane :)
My dziś 1,5 godz byliśmy na spacerku, a teraz bawimy się i marzymy o wakacjach :-D
No ale do wakacji jeszcze daleko, więc póki co foteczki zimowe-nastrojowe :ico_oczko:
Ostatnio zmieniony 08 sty 2011, 20:30 przez julchik22, łącznie zmieniany 1 raz.

Samanta
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 656
Rejestracja: 19 sty 2010, 11:03

05 sty 2011, 19:38

witam ;) ale burzliwy temat się rozpętał ;) rehabilitacja jest teraz w modzie i fizjoterapeuci są w swoim żywiole ;) ale nie przesadzajmy i nie szukajmy problemów gdzie ich nie ma!

jeśli chodzi o siadanie to moje zdanie jest następujące - powszechnie sądzi się, że dziecko 6 m-e powinno siedzieć. Jednak jest to pogląd błędny. Dziecko w tym wieku nie jest na ogół gotowe do samodzielnego siedzenia i sadzając je na przykład w rogu kanapy i podpierając poduszkami, obciążamy nadmiernie jego kręgosłup i stwarzamy warunki do rozwoju w przyszłości wady postawy. Powstrzymajmy się od wszelkich działań "przyspieszających" rozwój. Organizm dziecka sam wie, kiedy spróbować wyższej pozycji.Do zadań rodziców na tym etapie należy przede wszystkim (jak słusznie Martalka pisze) wzmacniać mięśnie brzucha i grzbietu przez układanie malca na brzuchu!!! oraz przez zabawy, które stymulują dziecko do takiego właśnie ułozenia!

julchik22, ćwiczenia z wałkiem, względnie zrolowanym grubym kocem wzmacniają mm tułowia, szyi i ramion.
Przygotowanie: Na wałku układamy dziecko, tak aby opierało się na nim ramionami i klatką piersiową. Przytrzymujemy je za uda, stojąc za nim ;)
Ćwiczenie: Ujmujemy dziecko obiema rękami za uda i pośladki i unosimy je lekko. W tym ułożeniu dziecko pchamy delikatnie i powoli do przodu, a potem wracamy do pozycji wyjściowej dbając aby ramiona dziecka nie zsunęły się z wałka.
W czasie ćwiczenia zauważymy, że dziecko pręży się i próbuje utrzymać się na wałku. Wysiłek ten ma duże znaczenie dla poprawnego rozwoju mięśni. Ćwiczenie powtarzamy kilka razy.
Przed dzieckiem warto położyc zabawkę, by widziało jakiś cel do ktorego zmierza ;)

Zajrzę później bo lolka mi się obudziła ;):)

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości