Awatar użytkownika
AsiaNL
4000 - letni staruszek
Posty: 4998
Rejestracja: 03 mar 2009, 21:23

05 mar 2009, 15:30

tak wchodzac do tematu..... Ja mieszkalam kiedys w malym miasteczku, i teraz kiedy rozmawiam ze znajomymi mamami jestem w szoku!! w miasteczku jest tylko jedno przedszkole dosc duze!! ale nie wszystkie dzieci mogą do niego chodzic. Jeżeli mama moze z dzieckiem siedziec w domu a tata pracuje to dziecka nie przyjma do przedszkola. Przyjmuja dopiero do grupy zerowej :ico_szoking: dla mnie to niezbyt zrozumiale jezeli przedszkole jest duze.

Awatar użytkownika
AsiaNL
4000 - letni staruszek
Posty: 4998
Rejestracja: 03 mar 2009, 21:23

05 mar 2009, 16:15

No niestety z tego co wiem mamy walczą z tą "głupotą" ale to nic nie daje.... jeżeli rodzina jest dość duza a tylko ojciec pracuje bo matka nie moze bo musi sie dzieckiem na przymus w domu zajmować to musza miec ciezko. No niestety takie życie w malych miasteczkach...

Awatar użytkownika
Mama_Ania
4000 - letni staruszek
Posty: 4805
Rejestracja: 03 kwie 2007, 14:18

06 mar 2009, 12:35

Gabi pisze:Mama, ale brzidki kapelusz

Powiedziała, co myślała :ico_brawa_01: .
AsiaNL, u nas podobnie jest z tymi przedszkolami. Nie rozumiem, co to kogo obchodzi. Skoro stać mnie, by wysłać dziecko do przedszkola, to wysyłam i nikomu nic do tego. A skoro nie ma miejsc, niech otworzą jeszcze jakieś oddziały przedszkolne. Przedszkolanki na bezrobociu a dzieci nie chcą przyjmować.

U nas dziś brzydko. Wieje wiatr i pada jakieś coś. Klusek właśnie się obudził z 1,5 godzinnej drzemki, ale spacer sobie pewnie darujemy. Ja wypiłam jedną kawę, i wcale mi nie pomogła. Zaraz pewnie zrobię 2 i zabierzemy się z Kingą za sprzątanie.

Awatar użytkownika
AsiaNL
4000 - letni staruszek
Posty: 4998
Rejestracja: 03 mar 2009, 21:23

06 mar 2009, 12:39

No niestety z tymi niektorymi przedszkolami juz tak jest i nikt nie ma na to zadnego wplywu. Miejsc jest bardzo duzo ale nie chca przyjmowac dzieci z takich rodzin gdzie matka siedzi w domu. Nie pomagaja nawet tlumaczenia, ze matka chce isc do pracy.... Bez problemu mozna wysłac dziecko do zerówki bo to jest obowiązkowe, ale z trzylatkiem juz jest problem.... Cla mnie kompletnie niezrozumiale:(

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

06 mar 2009, 12:50

hej hej hej Asia NL witaj i TU.

AsiaNL pisze:Bez problemu mozna wysłac dziecko do zerówki bo to jest obowiązkowe, ale z trzylatkiem juz jest problem.... Cla mnie kompletnie niezrozumiale:(

dla mnie też...u nas nie ma takiego problemu na szczescie, kazde dziecko może dostac sie bez problemu do przedszkola :ico_oczko:

Ja obolała, cos mi w plecach przeskoczyło jak schodzilam ze schodów z Tolkiem no i nie moge sie ruszać...zdycham normalnie.

[ Dodano: 2009-03-06, 11:51 ]
U nas piękna pogoda a nie możemy wyjść, Antek zakatarzony, dzisiaj rano dostał kataru, kicha...ech....
A ja obolała więc pozostało na siedzenie w domu.

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

07 mar 2009, 12:39

hej hej.

Moje dzieciatko zakatarzone, ja juz troszke lepiej, wczoraj bylismy na zakupkach, kupiliśmy sobie nowe dvd, takie co czyta dvixy bo antos ma mnóstwo bajeczek i mógł tylko z kompoa ogladac, ale teraz juz oglada na TV.

U nas teraz czas strażaka sama i Noddiego :-D

My zaraz jedziemy na wycieczkę, bedą fotki, wkleje jak wrócimy. U nas ładna pogoda :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Mama_Ania
4000 - letni staruszek
Posty: 4805
Rejestracja: 03 kwie 2007, 14:18

07 mar 2009, 15:58

Witajcie.
Madziu, zdróweczka Tobie i Tośkowi. Pewnie już po wycieczce jesteście :-)

My dziś troszkę w mieście byliśmy, na bazarze, po sklepach połaziliśmy. W sumie to tylko Kindze kupiliśmy kilka rzeczy.
Jesteśmy po obiedzie, Klusek śpi, Kinga chyba też, bo cicho jakoś :-D
Nie mamy planów na resztę dnia. Dzwonił G. brat, byśmy jechali z nim, jego żoną i 10- cio miesięcznym Mateuszkiem na basen, ale jakoś brak nam chęci.

Awatar użytkownika
Iwona H
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2226
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:31

08 mar 2009, 18:03

Magdalena_82 pisze:U nas teraz czas strażaka sama i Noddiego :-D

U nas podobnie a dodatkowo dochodzi Bob Budowniczy i Traktor Tom.

Awatar użytkownika
Mama_Ania
4000 - letni staruszek
Posty: 4805
Rejestracja: 03 kwie 2007, 14:18

09 mar 2009, 11:11

Cześć
Wiecie, u nas każda bajka jest ok... Był czas świnki peppy, strażaka sama, franklina, tomka i przyjaciół i wielu innych. Teraz oby bajka.

My od 6 na nogach. Dzieci wczoraj nie spały w dzień (Patryk tylko godzinkę pospał), o 19:40 już spały za to. A dziś ranne moje ptaszeczki nie dały nam pospać. Na podwórku pochmurno, 3 st ciepła. Pewnie później wyjdziemy tylko do sklepu.

Awatar użytkownika
AsiaNL
4000 - letni staruszek
Posty: 4998
Rejestracja: 03 mar 2009, 21:23

09 mar 2009, 11:15

u mnie codziennie maraton bajek najpierw "skok przez płot" potem "shrek" 1 i 2 czesc a na koncy "madagascar" 1 i 2 czesc. Zuzia zna juz je na pamiec ale dalej chce ogladac :ico_sorki:

Wróć do „Mam dwa latka, dwa i pół”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość