Awatar użytkownika
Kristi
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2259
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:14

28 mar 2009, 21:47

HEJ :-)
Moze i macie racje ze podjelismy z mezem dobra decyzje o tym przedszkolu to jeszcze jest dla mnie takie za nowe i za odlegle i narazie musze to zaakceptowac i powiem inaczej musi to do mnie dotrzec ze moze to tak dobrze bedzie. A przedszkole oczywiscie jest niemieckie,i dzieci tam mowic beda tylko po niemiecku. A my w domu mowimy do Nicolki i po niemiecku i po polsku,to znaczy ja mowie po polsku a moj maz po niemiecku i Nicolka juz rozumie i po polsku i niemiecku tylko wlasnie chodzi o mowe czemu niechce mowic?? Jest mala wygodnica i leniuszek albo sama niewiem czemu niechce wiecej mowic....??
Pozatym to dzisiaj byl super dzien,naprawde do polodnia poszlismy na spacerek byla taka piekna pogoda sloneczko i chocby wiosna bo bylo az 19 °C a po polodniu chcielismy isc na spacer jeszcze raz wszyscy cala rodzinka to zaczal padac deszcz i poszlismy tylko do tesciow na kawke i jutro mamy spokoj :-D bedziemy mieli niedzielke tylko dla siebie :-> CIesze sie a jak pogoda dopisze to pojedziemy sobie gdzies i pobedziemy razem :-> A teraz moje dzieci sobie spia i ja zaraz ide tez kartki na swieta wypisywac.. troche mam tego.

Iza super foteczki,ale Julcia juz duza i slodziutki z niej bobasek :-) A Mati to tak wydoroslal chocby i tez maly przystojniaczek z niego oj bedzie mial powodzenie :ico_oczko:

Magda super ze juz na nowym i fajnie ze wszystko Ok,i ze ladnie sie wam mieszka a moze jakies zdjecia jak bedziesz miala wiecej czasu wkleisz?? Bylo by milo :-)

Moge wam podac stronke tego przedszkola Nicolki ale bym wolala przeslac wam na skrzynke pocztowa wasza bo to tak pewniej :ico_haha_02: Jak chcecie to powiedzce to smialo wam wysle :-) Milej nocki i dobranoc Buziaki dla wszystkich

[ Dodano: 2009-03-28, 20:55 ]
Ania dzieki za komplemencik a moze uda sie jeszcze Kinge zapisac do przedszkola :-) Powodzenia :->

Awatar użytkownika
Kristi
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2259
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:14

29 mar 2009, 09:29

Dzien dobry :-)
U nas dzisiaj pogoda bardzo nie dopisala.. Pada snieg i raczej zostaniemy w domku ale bedzie milo :-)
Teraz maz usypia Marcuska a Nicolka patrzy na bajke :->
Nie musze gotowac bo zrobilam zurek wczoraj i go dojemy dzisiaj :ico_haha_02:
No i ta pogoda taka nie sprzyjajaca jest bo sypie i sypie.. a to juz wiosna przeciez??

Gabi stronke juz ci wysylam :-) Dzieki za e-maila :ico_oczko:

Milego dnia wszystkim zycze :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Aginka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2636
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:50

29 mar 2009, 09:43

czemu niechce mowic??

mi się wydaje że to nie jest jej leniuchostwo czy wygodnictwo ..... chyba ma jeszcze czas ..... ja to bym dużo dała by Malwinka zamilkła choć na pół godziny :ico_oczko: mówi bardzo szybko i nawija na okrągło ..... i nie wiem czy ma to związek z tym ale zauważyłam że zaczyna sie zacinać czy jąkać .... nie wiem - może poprostu brakuje jej słów ... podejrzewam też ze babcia (męza mama) działa na nią tak - Dziecko przy niej jest spięte i podrażnione .... eh....

Awatar użytkownika
Kristi
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2259
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:14

29 mar 2009, 09:53

Aginka oj myslalam ze przy babciach bedzie inaczej.. wiadomo ze babcie rozpieszczaja i pozwalaja na wszystko ale bez przesady.. Ciezko powiedziec..A moze jakas inna opiekunke do Malwinki poszukasz jak nie bedzie miejsc w przedszkolu?? Szkoda ze sie tak Malwinka czuje przy babci.. to zle.. Zycze powodzenia i wszystkiego dobrego..

Awatar użytkownika
Aginka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2636
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:50

29 mar 2009, 10:36

Aginka oj myslalam ze przy babciach bedzie inaczej
poprostu uważam że teściowa nie nadaje sie do opieki nad dziećmi .... a jestem w tej chwili na nią skazana ....

opiekunka odpada - wolę dac Malwinkę do prywatnego przedszkola (ale z tym też jest ciężko) = bo koszty podobne a Malwinka potrzebuje kontaktu z dziećmi .... jak nie dostaniemy sie do przedszkola to się chyba zwolnię :ico_zly: i pójdę do MOPS- u albo pójdę kraść bo dzieci których rodzice korzystają z miejskiej pomocy społecznej czy są w Zakładach Karnych bez problemu dostają sie do przedszkola .... bo pewnie - ja płace podatki utrzymuje ZK i Mops-y i przedszkola i całą resztę a przedszkole mi się nie należy :ico_zly: eh ....

Awatar użytkownika
Mama_Ania
4000 - letni staruszek
Posty: 4805
Rejestracja: 03 kwie 2007, 14:18

29 mar 2009, 11:00

Hej
Iza, dawno nie widziałam fotek Matusia i Julci. Rosną jak na drożdżach. A Ty wyglądasz kwitnąco :ico_brawa_01:
Czy ja wiem, skąd ja biorę energię? Chyba nie ze słonka, bo go nie ma za wiele :ico_haha_01: . Powiem szczerze, że ja czasem mam totalnego leniuszka a potem napad chęci do roboty :-D . I wtedy nadrabiam. Teraz bardzo dużo czasu i uwagi muszę poświęcić Kluskowi. Wszędzie stara się wstać, więc się podciąga do stania i co jakiś czas zalicza wywrotkę. A jest mały terrorysta. Nauczył się od Kingi udawania. Zamyka oczy, "płacze", wiszczy, czerwieni się z wysiłku i jednym okiem zagląda, jakie robi to na nas wrażenie :ico_haha_01:
Madziu, dobrze, że już jesteście podłączeni. I jak się czujecie w nowym domku? Fakt, nowe miejsce i problem przedszkola powrócił. Ja już na ten rok sobie odpuściłam... :ico_noniewiem:
A przedszkole oczywiscie jest niemieckie,i dzieci tam mowic beda tylko po niemiecku. A my w domu mowimy do Nicolki i po niemiecku i po polsku,to znaczy ja mowie po polsku a moj maz po niemiecku i Nicolka juz rozumie i po polsku i niemiecku tylko wlasnie chodzi o mowe czemu niechce mowic?? Jest mala wygodnica i leniuszek albo sama niewiem czemu niechce wiecej mowic....??
Ja myślę, że jej po prostu ciężko. Inaczej dzieci, które spotykają się z jednym językiem a inaczej, gdy słyszą dwa języki. Ale nie martw się. Pójdzie do przedszkola to się rozgada. Przecież będzie musiała porozumiewać się z innymi dziećmi.
ja to bym dużo dała by Malwinka zamilkła choć na pół godziny
Oj, ja tak samo. Kinga jest jak "zestaw głośnomówiący". Nawija stale :ico_haha_01:
Wiesz Aginko, Kinga czasem też się zacina. Ale to z powodu tego, że chce bardzo dużo powiedzieć, a jęzorek nie nadąża za myślami :-)

Wiecie, co wczoraj Pyza zrobiła? Kurcze, kąpał ją G., na chwilę wyszedł z łazienki a ona ściągnęła jego maszynkę do golenia z półki i się ogoliła :ico_olaboga: :ico_placzek: . Dobrze, że tylko w jednym miejscu usta pocięła, ale i tak krew leciała a ona tak płakała...
Wczoraj byliśmy na spacerku nad rzeką, Pyza karmiła "kaćoly", narwaliśmy bazi. Dzisiaj znowu jest pięknie, ale nie tak ładnie jak wczoraj u Kristi :ico_haha_02: . 19 stopni nie ma, ale w domu nie mam zamiaru siedzieć.

[ Dodano: 2009-03-29, 11:02 ]
Ale mi elaborat wyszedł :-D
Kristi, wyślę Ci swój adres na PW i też poproszę linka na stronę przedszkola.

Awatar użytkownika
Aginka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2636
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:50

29 mar 2009, 13:31

My juz spacerek zaliczylismy z rana
A ja dziś odpuszczam spacer ... choć pogoda jest znośna - ale ja czuję sie wypompowana :ico_wstydzioch: - wczoraj przewróciłam dom do góry nogami - myłam okna - prałam firanki - chyba nie ma kąta do którego bym nie zaglądnęła a na dodatek mam wkońcu wyczekaną @ .... popołudniu pojadę z Kapikiem do kościoła a teraz zamykamy sie uczyć ....

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

29 mar 2009, 15:23

Cześć dziewczynki
Chciałam się przywitac i powiedzieć, że poodpisuje na posty w pierwszej wolnej chwilce, bo zaraz mam gości i nie mam czasu posiedzieć chwilki z Wami.

Buziolki.

PS Kristi ja tez poproszę tę stronkę magdakar@o2.pl

Awatar użytkownika
Kristi
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2259
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:14

29 mar 2009, 20:49

I witam wieczorkiem..
My dzisiaj mielismy super dzien,caly dzien bylismy w pizamach.. normalnie niechcialo nam sie ubierac :-D Ale pobawialam sie fajnie z dziecmi ukladalismy puzzle takie drewaniane i klocki i wogule Nicolka sobie wymyslila zabawe,wziela dwa krzeselka od tego stoliczka i nalozylam jej tam koc i miala lozeczko dla swoich lalek,i mnie tylko uciszala ze mam byc cicho bo jej lalki spia :ico_haha_02: A Marcusek sie ladnie tez bawil i sobie przygryzal te drewniane puzzle zabki mu ida i dziaselka go swedza. I tak ogulnie to dzisiaj bylo lenistwo. Kartki na swieta juz wypisalam i tylko do wyslania. Kurde jeszcze 2 tygodnie i mamy swieta.. A w tym roku wyobrazcie sobie moje urodziny wypadaja w Wielkanoc..?? Jakos tak dziwnie,..

Magda juz ci wyslalam stronke o przedszkolu :-)

Gabi i jak tam po wizycie tesciow?? Bylo Ok??

Aginka trzymam kciuki ze miejsce w jakims kolwiek przedszkolu sie zwolni albo bedzie bo na dluzsza mete z taka babcia to dziecko byc raczej nie moze?? Trzymam kciuki..
A ty bardzo pracowita wczoraj bylas,a my na spacerku dzisiaj tez nie bylismy bo caly czas jak nie sypal snieg to padal deszcz i tak w kolko wstretna taka pogoda. A i moja @ tez mam ale na szczescie brzuch mnie nic a nic nie boli chociaz tyle dobrze :->

Bede zyczyc wam juz milej i dobrej nocki Do juterka :-)

Awatar użytkownika
Kristi
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2259
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:14

30 mar 2009, 08:28

Dzien dobry :)
A my chyba zostaniemy dzisiaj w domu,bo pogoda jest brzydka.Normalnie sypie snieg i taka ciapa jest.. Wszystko znowu jest biale a mi ta zima juz bokiem wychdzi.. chce w koncu wiosne moge czesciej na spacerki z dziecmi chodzic a nie tak tylko sypie snieg.. Zapowiadaja wiosne od srody takze zobaczymy..
Pozatym to u nas nocka Ok,nie musialam ani razu do Marcuska wstawac.. i obudzilismy sie wszyscy o 6 10 bo moj budzik obudzil tez dzieci :ico_noniewiem: No ale Marcusek juz znowu zasnal,a Nicolka troche marudna dzisiaj bo chciala jeszcze spac.. ale teraz oglada bajke i moze jej to marudzenie przejdzie ..
Milego dnia wam zycze i do pozniej..

Gabi ja tez lubie takie luzne leniwe dni w pizamkach.. A fajnie ze wizyta tesciow Ok,a jak tam Emilka??

[ Dodano: 2009-03-30, 08:29 ]
Gabi i dziekuje za komplemencika :-)

Mama_Ania mysle ze dostalas juz ta stronke z Nicolki przedszkolem :->

Wróć do „Mam dwa latka, dwa i pół”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość