Awatar użytkownika
spadlamznieba
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3267
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:57

czerwone rozstępy - pomocy

07 lis 2010, 22:30

pojawiło mi się pare kreseczek czerwonych rozstępów (zaczyna się nierówna walka)... jakie znacie dość tanie sposoby na wstrzymanie i możliwie usunięcie tego co się dzieje z moją skórą?

jakieś kosmetyki konkretne? łykanie cynku?

CMonikA
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5781
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:51

07 lis 2010, 22:39

Polecam smarowanie oliwką dla dzieci :)

Awatar użytkownika
spadlamznieba
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3267
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:57

07 lis 2010, 23:03

Polecam smarowanie oliwką dla dzieci :)
smaruje własnie od paru iesiesy wiec najwidoczniej mam tendencję o której nie wiedziałam... ale jak bede dalej smarować to wstrzyma?

buzok14
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2950
Rejestracja: 16 lip 2010, 20:49

07 lis 2010, 23:07

ale jak bede dalej smarować to wstrzyma?
nie chcę Cię martwić, ale jak się już pojawiły to raczej ich nie wstrzymasz :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

08 lis 2010, 00:58

spadlamznieba, ja też cię nie pocieszę. U mnie pare kreseczek pojawiło się chyba w 37 tygodniu. Wpadłam w obsesję, smarowałam je co 15 min.
Nie pomogło nic, mimo, że odkąd brzuszek zaczął się pokazywać smarowałam się regularnie. Nie pomogły żadne mustelle ani inne cuda a ile tego poszło :ico_olaboga: dziś od pępka w dół mam tylko takie jasne blizny
ale pare miesięcy po porodzie jeszcze miałam czerwone wielkie pręgi :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

08 lis 2010, 10:28

A co do roztsępów to ponoć decydujące są tu sprawy genetyczne.
moja mama po 2 dzieci nie ma ani jednego :ico_noniewiem: siostra zoabczymy...
puki co jestem jedyna ktora po ciazy ma rozstepy :ico_noniewiem:
Ale każdy tak mówi ze to genetyczne
Ale moje juz w okresie dojrzewania dały osobie znac na pośladkach :-/ wiec byłam pewna ze w ciazy tez wyjdą dlatego probowalam wszystkiego a i tak to cale g dalo

Awatar użytkownika
spadlamznieba
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3267
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:57

08 lis 2010, 12:50

słszałam że można jeszcze coś zaradzićj eśli są takie czerwone. jest ich na szczęście mało, zauważyłam je dopiero wczoraj jak byłam w sklepie z ciuchami w przymierzalni, są dość nisko, nie zauważyłam ich przez wielki brzuch.

No trudno, jakoś to przeżyje. Może potem kiedyś będzi emnie stać na jakieś laseroterapie albo coś żeby troszke je rozjaśnić...


Dzięki dziewczyny

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

08 lis 2010, 13:19

słszałam że można jeszcze coś zaradzićj eśli są takie czerwone.
ja tez tak słyszałam ale w moim pprzypadku nie pomogło
ale wydaje mi się, że chodzi o to, że mozna je chyba zmniejszyc a ja byc moze smarując doprowadziłam do tego ze są ciensze i mniej widoczne
jest ich na szczęście mało
u mnie z 2-3 kresek zrobiło się całe podbrzusze w zaledwie kilka dni
oby u ciebie dalej nie posżło :ico_sorki:

Awatar użytkownika
spadlamznieba
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3267
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:57

08 lis 2010, 13:49

ramonka, o Matko ...

@gniecha
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 900
Rejestracja: 28 paź 2010, 20:09

08 lis 2010, 14:56

Ja używam niedrogiego kremu który zakupiłam w Polsce w Aptece nazywa się Elasti-Q

Nie wiem czy pomaga bo ja rozstępów nie mam ,ale skóra rzeczywiście po nim jest elastyczna i nie swędzi
Czerwone rozstępy można wyleczyć teoretycznie bo chyba nie u Wszystkich to działa .Ja smaruję brzusio od pierwszego miesiąca by był elastyczny i podatny na rozciąganie ,ale niestety moja koleżanka robiła podobnie od pierwszych miesięcy i tak miała rozstępy dzięki pielęgnacji teraz brzusio jej wygląda nieżle choć nie jak przed ciążą więc pewnie to kwestia genów.U mnie w rodzinie nikt rozstępów nie miał po ciąży ja też nie ,ale po okresie dojrzewania mam parę jasnych linijek na biuście .Reguły niestety nie ma :ico_puknij:

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość