agata35
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 07 lis 2010, 16:52

mały alergik i kurz

14 lis 2010, 01:35

mój pięcioletni synek jest alergikiem i niestety uczulony jest na kurz, z ktorym walka w bloku nie jest latwa:/ chce teraz zmienic jemu posciel, bo jednak jets ona poteznym zbiorowiskiem kurzu i zainwestowac w jakis dobry odkurzacz z filtrem wodnym.

czytałam gdzies na forum, że alergikom poleca się pościel z wełny, bo 'odpycha' kurz. trafilam nawet na taki sklep Link usunięty przez obsługę forum ze względu na reklamę, ale zastanawiam sie, na ile te opisane przez nich wlasciwosci welny sie sprawdzaja? jesli juz mam wydac tyle pieniedzy na posciel, to chcialabym miec pewnosc... moze ktoraś z Was korzysta z welnianej poscieli?

a co do odkurzacza -mozecie poradzic no co zwracac uwage przy kupnie takiego z filtrem wodnym?
Ostatnio zmieniony 15 lis 2010, 10:07 przez agata35, łącznie zmieniany 1 raz.

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

15 lis 2010, 20:43

ale za pomysłowość reklamy należy jej się nagroda... wyobraźnie super hehehe

gwiazda_a
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 16 gru 2010, 15:48

16 gru 2010, 16:00

A propos tych odkurzaczy, bo może jednak kogoś to zainteresuje ;)
Dla alergika będzie dobry każdy z filtrem HEPA. Czy wodne wszystkie się nadają nie wiem.

Kreat
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 46
Rejestracja: 27 mar 2013, 10:31

Re: mały alergik i kurz

28 mar 2013, 12:15

przede wszystkim należy wyrzucić wszystkie rzeczy (poduszki, kołdry) , które mają w sobie pierza

lili
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 203
Rejestracja: 23 maja 2013, 18:11

Re: mały alergik i kurz

29 maja 2013, 14:43

To prawda, no i trzymać porządek. Wiem bo sama byłam małym alergikiem:/

Awatar użytkownika
Kika1985
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 27 wrz 2013, 20:51

Re: mały alergik i kurz

08 paź 2013, 14:37

Przede wszystkim codziennie wycieraj kurze w całym mieszkaniu (nie tylko pokoiku małego alergika, kurz niesie się po całym mieszkaniu...), na mokro i na sucho, odkurzaj (naprawdę często), zrezygnuj z dywanów (ściągają mnóstwo kurzu), firanek, zasłon (trudno będzie Ci zapanować nad kurzem obecnym w tych miejscach), często wietrz pokoik!

Platyna
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 22
Rejestracja: 03 wrz 2012, 08:48

Re: mały alergik i kurz

11 paź 2013, 15:19

Moim zdaniem przede wszystkim trzeba pozbyć się kołdry i poduszki z pierza a zaopatrzyć się w pościel wełnianą, która nie zbiera tyle kurzu

seelee
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 55
Rejestracja: 25 wrz 2012, 08:20

Re: mały alergik i kurz

02 lis 2013, 20:51

Przede wszystkim codziennie wycieraj kurze w całym mieszkaniu (nie tylko pokoiku małego alergika, kurz niesie się po całym mieszkaniu...), na mokro i na sucho, odkurzaj (naprawdę często), zrezygnuj z dywanów (ściągają mnóstwo kurzu), firanek, zasłon (trudno będzie Ci zapanować nad kurzem obecnym w tych miejscach), często wietrz pokoik!
Dokładnie, to podstawowe czynności jak ma się w domu alergika. Warto jeszcze rzeczy, których nie da się wrzucić spryskać sprajami przeciwko roztoczom np. allergoff, można go użyć do materaca, fotelika w samochodzie czy zabawek, a pościel i ciuszki przed praniem moczyć w saszetkach tej samej marki (czy inna firma robi coś podobnego - nie wiem, ale ten jest sprawdzony).

malgosia323
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 11 lis 2013, 16:10

Re: mały alergik i kurz

11 lis 2013, 20:39

Tylko żeby nie zrobić dziecku całkowicie sterylnego lokum, bo później przy zetknięciu z alergenem będą większe kłopoty.

Awatar użytkownika
piegowata
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 20 cze 2014, 11:19

Re: mały alergik i kurz

11 lip 2014, 16:35

tutaj jest garść porad, jak walczyć z roztoczami http://alergia.wieszjak.polki.pl/odczul ... owego.html. no i bez dobrych leków chyba się nie obejdzie, bo malec będzie się męczyć. Nie wiem od jakiego wieku można, ale preparaty z bilastyną są dobre. Podobno długo działają i nie usypiają, bo większość antyhistaminowych właśnie tak otumania, otępia - nie wiem, jak to nazwać...

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość