makaronik
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 18 lis 2010, 14:05

do restauracji z dzieckiem?

18 lis 2010, 14:11

Czy zabieracie dzieci do restauracji? Ja mam obawy... znacie jakieś miejsce przyjazne miejsce w centrum Poznania?

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: do restauracji z dzieckiem?

18 lis 2010, 16:07

Czy zabieracie dzieci do restauracji? Ja mam obawy...
zależy od tego ile dziecko ma.

My naszą Martynkę braliśmy kilka razy ze sobą jak szliśmy do Kafejki na kawę, żeby wiedziała jak się zachować w takich miejscach.

eSKa
4000 - letni staruszek
Posty: 4196
Rejestracja: 10 mar 2007, 20:17

19 lis 2010, 22:29

zależy od tego ile dziecko ma.
zgadzam się że dużo zależy od wieku dziecka, ale trzeba też wziąć pod uwagę jakie jest nasze dziecko czy spokojne czy ruchliwe i nie usiedzi minuty w miejscu :-D
My akurat mamy spokojnego synka więc bez obaw zabieramy go do restauracji, w sumie pierwszy raz był jak miał jakieś 8 miesięcy i nawet wtedy pozwolił nam spokojnie zjeść :ico_oczko:

Awatar użytkownika
gaga22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2580
Rejestracja: 11 sie 2008, 10:03

19 lis 2010, 22:47

My pierwszy raz poszliśmy z Bartkiem do restauracji jak miał około pół roku. Fakt, że była to malutka restauracja do której często chodziliśmy przed jego urodzeniem. Pracująca tam pani nawet nam się małym zajęła jak jedliśmy obiad :ico_oczko: akurat zbyt wielu klientów nie miała

Teraz zabieramy go ze sobą wszędzie gdzie chodzimy, ale zdarza się, że musimy robić przyspieszoną ewakuację, bo Młody ma inne plany.

Uważam, że dziecko należy zabierać ze sobą wszędzie - oczywiście w granicach rozsądku. Na pewno lokal z głośną muzyką nie byłby odpowiedni dla dziecka. Trzeba po prostu zmodyfikować listę miejsc w których się bywa.

lusia
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 56
Rejestracja: 28 cze 2009, 18:44

20 lis 2010, 08:42

my zaczelismy zabierac dzieci odkad skonczyly okolo 6 miesiecy.
w UK duza czesc restauracji i pubow jest przyjazna rodzinom z malymi dziecmi i mozna z dziecmi przebywac do 20.30.sa wydzielone specjalne czesci np w pubie gdzie sa stoly dla rodzin.wiem ze w duzych miastach w PL jest ich juz troche
ostatnio jak bylismy w PL udalo nam sie znalezc takie restauracje.
wczesniej prosilismy o stolik z dala od innych ludzi i oczywiscie nie chodzilismy po 21.00.najlepiej jest zadzwonic wczesniej i zapytac czy jest to restauracja familijna-zaoszczedzi to rozczarowan czy zazenowania jak dzieci beda dokuczac.
w tej chwili dzieci maja 3 i 5 lat i nie ma problemu-jak wezmiemy swoja ,,rozrywke'' dla nich typu jakies male zabawki(samochodziki) to wysiedzimy i 2 godziny :-)

makaronik
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 18 lis 2010, 14:05

21 gru 2010, 13:49

Właśnie, w innych krajach to jest normalne, że rodzina przychodzi z małym dzieckiem do restauracji, u nas niestety jeszcze nie do końca akceptuje to społeczeństwo. Ostatnio byłam u fryzjera, gdzie klientka może przyjśc z pieskiem, ale nie z dzieckiem. Tak samo czasem jest w restauracjach. Ludzie patrzą na rodziców z maluchami jako na zło konieczne. Słyszałam, że w Poznainu jest parę miejsc, gdzie tak nie jest. Dlatego interesuje mnie ten temat. Poza tym, tak , jak koleżanka pisała wyżej, trzeba uczyć dziecko zachowania w tegpo typu miejscach.

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

21 gru 2010, 13:54

my do restauracji nie chodzimy,ale wpadamy do baru co jakiś czas jak gdzieś jedziemy żeby coś przegryźć :ico_oczko: i Hania od małego jest bardzo grzeczna,nie płakała,nie krzyczała,nie ucieka od stołu :ico_brawa_01: a była pierwszy raz jak miała 4 miesiące i 4 godzinną podróż za sobą :ico_sorki: tak więc też wiele zależy od dziecka jak się zachowuje :ico_sorki:
a restauracji na pewno będzie przybywać przyjaznym rodzinom z dziećmi :-)

Awatar użytkownika
żaneta34
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2008, 17:20

04 sty 2011, 16:15

To jest normalne ze teraz zabieramy swoje dzieci do restauracji.Ja wiem po sobie,jak najczesciej najwiecej zakupów przypada nam robic w weekendy to od razu zasiadamy gdzies w restauracji i jemy obiadek.My zwykle kupujemy na Skoroszach,bo tam jest jakoś spokojnie.I zagladamy do Antich Caffe.Moje dziecko juz dobrze zna to miejsce i dobrze sie tam czuje.A co wazne,w weekendy zrobili fajna promocje dla dzieci-10zł a poł porcji makaronu i zupki.

zuzzka3
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 284
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:48

13 sty 2011, 20:54

My byliśy pierwszy raz z naszą małą w mc donalds jak miała coś koło 2 miesięcy, teraz też nieraz zdaży nam się z nią jechac na zakupy i do jakiegoś baru coś szybko zjeśc.

Awatar użytkownika
żaneta34
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2008, 17:20

03 lut 2011, 16:32

Ja nie pisze,ze zabierajac dziecko do restauracji musimy karmic je tym samym co jemy my,ale jak we wspomnianym antich mozna zamówic juz danie dla dziecka.
Albo po prostu zabrac cos dla niego z domu.

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość