Awatar użytkownika
BadGirll
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 224
Rejestracja: 11 sty 2009, 23:12

Zapalenie oskrzeli-inhalacje

24 lis 2010, 11:28

Od soboty moja córeczka ma zapalenie oskrzeli antybiotyk ZINANT był tylko do pon (3 dni) W pon przestała gorączkować niby się poprawiło ale miała straszny katar....

Od wczoraj robię jej inhalacje z Pulmicortu i soli nie wiem czy dobrze robię ? (trochę jej pomogło bo katar zaczął spływać bo przedtem nie dało się go ściągnąć )
Nasz lekarz od wt miał dyżur w szpitalu i nie przyjmował w domu dopiero dziś do niego jadę ....
Dziś strasznie kaszle gorzej niż na początku :(

Ale powiedzcie mi czy przy zapaleniu oskrzeli wskazane są inhalacje?

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

24 lis 2010, 11:54

BadGirll, jak najbardziej,pomagasz w ten sposób udrożnić drogi oddechowe, drogi oddechowe są lepiej nawilżone i ukrwione i dzięki temu łatwiej odkrztusić wydzielinę

BadGirll,
a czemu miała antybiotyk tylko na 3 dni przy takim schorzeniu?

Awatar użytkownika
BadGirll
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 224
Rejestracja: 11 sty 2009, 23:12

24 lis 2010, 12:03

Bo tak przepisał lekarz :/ Był to Zinnat w zawiesinie i nawet nie starczyło by go na dłużej;/

[ Dodano: 2010-11-24, 11:04 ]
Uspokoiłaś mnie trochę boo wydaje się jakby jej się po tych inhalacjach pogorszyło ale to przez to że spływa jej katarek....

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

24 lis 2010, 12:12

BadGirll, bo tyle tego jest dlatego zatyka drogi oddechowe

dziwnie jakoś przepisał antybiotyk...przecież zinnat nie jest lekiem o przedłożonym działaniu i powinno się go podawać co najmniej przez 7 dni ,potem można dalej podawać do 14 dni ale to ze wskazań karskich.....lepiej odwiedź lekarza bo albo tamten nie trafił z diagnozą albo "daje "antybiotyk jako lek na wszystko ,zapalenia oskrzeli nie można wyleczyć w ciągu 3 dni :ico_sorki:

Awatar użytkownika
BadGirll
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 224
Rejestracja: 11 sty 2009, 23:12

24 lis 2010, 12:19

Jedna babka napisała mi żę nie powinnam używać tego leku bo jest on dla astmatyków i jest to lek sterydowy i na zapalenie oskrzeli nie powinno się go używać.... czy któraś z was robiła nim inhalacje przy zapaleniu oskrzeli?

@gniecha
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 900
Rejestracja: 28 paź 2010, 20:09

24 lis 2010, 12:30

Myślę ,że komplet tych pytań musisz zadać lekarzowi.Mój mąż kiedyś dostał dużą dawkę antybiotyku w kroplówce jednorazowo i to miało mu wystarczyć tak jakby brał tydzień w tabletkach .Myślę ,że lekarz wie co robi nie stresuj się my tu lekarzami nie jesteśmy skoro masz wizytę u lekarza nie krępuj się zadawać pytania .Nie ma głupich pytań tu chodzi o twoje dziecko.

Życzę zdrówka i powodzenia!

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

24 lis 2010, 12:52

ja dosc czesto miewalam kiedys zapalenie oskrzeli i faktycznie antybiotyk (niestety nie pamietam nazwy) mialam tylko na 3 dni, ale taki ze zwalal z nog...spalam przez trzy doby.
Co do kataru i kaszlu to sa okropne, mi nie pomagalo nic, po prostu musialam w kolko wydmuchiwac i wypluwac wydzieline, to trwa tak z tydzien po wybraniu antybiotyku.

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

24 lis 2010, 13:03

BadGirll, inhalacje sa najlepsze moim zdaniem.
Ja nawet kupilam na allegro icos takiego:
http://allegro.pl/super-mocny-inhalator ... 06335.html
I byla duza poprawa, ale w taki sposob jak u Ciebie ze bylo coraz gorzej a to chodzi oto ze inhalacje dzialaja :ico_oczko:
Nie przerywaj ich!!

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

24 lis 2010, 15:15

a czemu miała antybiotyk tylko na 3 dni przy takim schorzeniu
Zuzia przy zapaleniu krtani tez miała antybiotyk na 3 dni
i wydaje mi sie ze nie ma znaczenia czas podawania, to mocne antybiotyki których nawet nie można podawac dłuzej :ico_sorki:
Dziś strasznie kaszle gorzej niż na początku
jak mój T miał zapalenie oskrzeli ostatnio
a dopada go to 2 razy w roku
to po wzieciu antybiotyku kaszlał jeszcze gorzej
a dlatego ze to wszystko co zalegało w oskrzelach zaczelo odchodzic :ico_sorki:
kaszlał tak chyba 2 tygodnie az przeszło wszystko
:ico_noniewiem:

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

24 lis 2010, 17:57

inhalacje z Pulmicortu Martyna też miała ostatnio ale do tego jeszcze miała Atrovent wkrapiany. Tyle że ona nie miała zapalenia oskrzeli tylko uporczywy kaszel z innego powodu

Córka koleżanki która chorowała na zapalenie oskrzeli dzięki tym inhalacjom pozbyła sie w końcu po 1,5 kaszlu.

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość