NICOLA_1985

jak nauczyć dziecko pić z butelki?

26 lis 2010, 13:37

Obecnie karmię piersią mojego synka ale sytuacja wymaga nauczenia go picia z butelki, próbowałam przekonać go do butelki podając mu przez nią moje mleko ale on zamiast ssać lizał jak kotek smoczka :ico_oczko: z łyżeczką jest to samo otwiera dziobek i... zamiata języczkiem ( np. kaszke) .. niby widok zabawny ale nie będzie już tak zabawnie jak np. babcia zostanie z wnukiem sama i nie będzie go umiała nakarmić.. jakoś nie wyobrażam sobie podawać mu np 180 ml mleka łyżeczką .. :ico_noniewiem: zanim zje połowe mleko bedzie już zimne

lilo

26 lis 2010, 14:02

NICOLA_1985, są dzieci bezbutelkowe i czasem nic tego nie zmieni. Moja córka jest taka - walczę z nią pół roku żeby piła z butelki a ta nic... Picie pije z dziubka, z butelki nic nie chce. Mleko tylko z piersi, ani z butelki ani z kubeczka...
Smoczka też nigdy nie używała a zebrałam całą kolekcję :ico_oczko:
W sumie twój synek też jest na tyle duży że w przypadku jakby musiał zostać z babcią zawsze może zjeść coś innego - kaszkę, zupke.
Spróbuj zmienić smoczek, spróbuj podać mu z kubka z dziubkiem, może załapie.

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

26 lis 2010, 18:06

Moja Hania zanim nauczyła sie pic z butelki minęło 2 tygodnie :ico_noniewiem:
Zmieniałam smoczki i patrzyłam z ktorego najłatwiej sie jej pije i ten zostawiłam i nic, czekałam az sie nauczy i sie nauczyła. Musisz poczekac az sam załapie o co chodzi, tylko na poczatku musi miec smoczek z ktorego mleko po przechyleniu butelki bedzie samo leciało i automatycznie bedzie to mleko połykał i wtedy zacznie smoczek łapac jezykiem. Jak dałam butelke z takim smoczkiem co po przechyleniu mleko nie leciało nie umiała z tego pic , nie wiedziała o co chodzi.
Powodzenia i trzymam kciuki. :-)

NICOLA_1985

26 lis 2010, 23:23

dzięki dziewczyny :ico_sorki:
lilo, mój Krystian nie ma smoczka nigdy go nie chciał od poczatku się naciągał na wymioty ja próbowałam mu podac wiec dałam sobie spokój
z butelką próbowałam tez dwa różne smoczki Nuka i tommy tipee.. i nuk be a tt tak sobie.. nie ssie ale przynajmniej nie próbuje zwymiotowac jak mu go podaje
niestety krystianek troszke sie wycwanił i je zupke lub kaszke tylko po troche i zawsze po tym jeszcze prosi i mleczko wiec ciężko go przy kimś zostawic do tego ten problem ze nie pije z butelki.. na kubek niekapek chyba jeszcze za wczesnie bo on nie siedzi samodzielnie a raczej z tego co wiem to z takiego kubka najbezpieczniej jest pić na siedząco

JoannaS, u nas tez tak jest z tym mlekiem lecącym z butelki ze jakby nie leciało to juz wogole protest jest straszny a jak leci to coś tam pochlipie, mam nadzieje ze znajdziemy na niego jakiś dobry sposób :ico_sorki:

Awatar użytkownika
martaraz
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3604
Rejestracja: 05 lut 2010, 23:35

02 gru 2010, 10:37

A może Aventa złapie. Moja pije z tommy tipee i jestem zadowolona, a herbatkę podaję butelką Aventa. Kurczaczki nie wiem co Ci doradzić bo u mnie nie było problemu, smoki ssie, z butli pije. Próbuj cały czas może załapie o co chodzi.

NICOLA_1985

02 gru 2010, 19:50

na razie próbuję z butelki tomme raz od czasu mu ją podaje ale chyba zacznę konsekwętnie codziennie podawać to szybciej nam pójdzie z tym oby się przekonał :ico_sorki:

Awatar użytkownika
martaraz
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3604
Rejestracja: 05 lut 2010, 23:35

14 gru 2010, 16:06

NIKOLA_1985 jak nauka karmienia butelką?? Mały załapał??

Awatar użytkownika
Beata_Tychy
Wodzu
Wodzu
Posty: 14131
Rejestracja: 20 lis 2008, 23:20

15 gru 2010, 13:04

NICOLA_1985, moze kwestia smoczka? kup kilka moze ktorys bardziej sie spodoba

NICOLA_1985

15 gru 2010, 13:38

załapał smoczka z butelki tommy tippe ale oczywiście nie pije prawidłowo z tego smoczka, na szczęście przynajmniej próbuje i wypija tyle ile mu zrobię tego mleka bez płaczu i nerwów, wycieka mu troche bokiem ale i tak nie jest źle... :ico_sorki: :ico_sorki: najważniejsze, że załapał i mogę go zostawic z moja mamą i już nie martwię się , że będzie głodny :ico_sorki:
opłacało się trochę nad tym popracowac :-)
dzięki za wskazówki dziewczyny :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :-)

Aśka25
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 10 sie 2011, 13:29

10 sie 2011, 13:36

Gratuluje cierpliwości:)

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość