Awatar użytkownika
Kasica79
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 36
Rejestracja: 17 mar 2007, 13:38

Napięcie mięśniowe

01 kwie 2007, 17:14

Cześć, wiecie coś na temat asymetrycznego napięcia tułowia? Jeśli tak piszcie.

Awatar użytkownika
Magdzinka
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1205
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:19

03 kwie 2007, 16:40

moja córeczka to ma i musimy chodzić na rehabilitację oraz co jakiś czas na konsultację do neurologa. A skończymy gdy mała zacznie chodzić więc jeszcze trochę.....

Awatar użytkownika
silhana
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 44
Rejestracja: 11 mar 2007, 19:11

11 kwie 2007, 00:22

O o o.. Właśnie szukałam takiego tematu.. Moje maleństwo niestety też ma napięcie mięśniowe.. :ico_smiechbig: Ile trwa rehabilitacja? Czy są jakieś ćwiczenia? Niedługo idę na pierwsza wizytę do neurologa, a zauważyła u mnie lekarka ogólna, dała mi również namiary do rehabilitantki, która pokazała nam jak się mamy ją zajmować, ale niestety nie powiedziała nic więcej.. :-/

Pozdrawiam !!!!
:ico_buziaczki_big:

urtica1
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 116
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:32

11 kwie 2007, 08:42

Witam cieplutko. Mój Adaś też miał wzmożone napięcie mięśniowe w nóżkach. Kasica79 i Silhana nam również zalecono rehabilitację dopóki Adaś nie zacznie sam pewnie chodzić. Dziś mamy jeszcze konsultację u neurologa żeby sprawdzić czy chodzi prawidłowo.
Co do ćwiczeń to pokażą Wam na rehabilitacji, bo to zależy od tego w jakiej partii ciała jest wzmożone lub obniżone napięcie mięśni. Pokażą Wam też jak dziecko nosić, czy układać. No i oprócz rehabilitacji w domu też trzeba codziennie ćwiczyć.

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

11 kwie 2007, 09:25

A jak się to wzmożone napięcie mięśniowe u waszych dzieci objawiało...?

urtica1
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 116
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:32

11 kwie 2007, 12:41

neurolog u Adasia rozpoznał wnm po tym jak postawiony w pozycji pionowej stanął na paluszkach. Adaś miał wtedy 3 m-ce. Poza tym jako bobas był dość niespokojny, dużo płakał i prężył się. Objawy mogą być naprawdę różne w zależności od tego gdzie występuje napięcie i czy jest wzmożone czy obniżone. Tutaj jest troszkę o tym napisane.
http://www.twojedziecko.pl/index.php?op ... &Itemid=40

Awatar użytkownika
silhana
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 44
Rejestracja: 11 mar 2007, 19:11

11 kwie 2007, 23:43

U mnie stwierdziła to lekarka ogólna a zauważyła,że Natalka ma często zacisniete rączki.. potem rehabilitanka powiedziała, że Natalka ma bardzo napięty kręgosłup.. :(.. Natalka wtedy miała 3,5 miesiąca.. :ico_placzek: .. Dokładnie jeszcze nie wiem nic ponieważ wciąż czekam na wizyte u neurologa, ale teraz napewno nie bede czekac i pójde prywatnie..

Pozdrawiam ! ! !

:ico_buziaczki_big:

Awatar użytkownika
Kasica79
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 36
Rejestracja: 17 mar 2007, 13:38

29 kwie 2007, 12:26

I jak po wizycie? Ja przez miesiąc miałam metodę Wojty, teraz ćwiczymy rozluźnianie mięśni barku, wywijam Wojtkiem na wszystkie strony, a on sie cieszy. Piszcie co u Was??
U nas sie objawiało zaciśniętymi piąstkami, drżeniem rączek, na brzuszku wyginał sie w pupa i nogami z prawa strone, teraz troche to ustapilo, ale nadal nie wyciaga rączek zaraz do zabawek, tylko po pewnym czasie, pomagam mu przekrecac sie na boki i okrecac do okola wlasnej osi. W lipcu kontrol

urtica1
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 116
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:32

01 maja 2007, 15:45

Witam Was dziewczyny. U nas jest już ok. Po ostatniej konsultacji neurolog przedłuzył nam jeszcze rehabilitację żeby technicznie adasia podciągnąć. Rehabilitację kończymy z końcem czerwca, no chyba że coś zacznie nas niepokoić. Ostatnio mieliśmy hydroterapię i zabawę w suchym basenie. To dopiero frajda dla malucha. Trzymam kciuki za Wasze dzieciaczki.

Awatar użytkownika
silhana
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 44
Rejestracja: 11 mar 2007, 19:11

02 maja 2007, 21:46

Urtica1
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
To super, że już u was wszystko dobrze. My, jak narazie czekamy na wizytę do neurologa, ale już niedługo....
Widzę jednak sama, że Natalka coraz mnie ściska rączki... Ale niestety nadal się wykrzywia do tyłu:(

Pozdrawiam ! ! !

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość