Awatar użytkownika
Beata_Tychy
Wodzu
Wodzu
Posty: 14131
Rejestracja: 20 lis 2008, 23:20

Testy skórne

16 gru 2010, 12:20

Dziewczyny bylam na testach skornych w tym tygodniu Krzys ma 16mc
szczerze przeciwna im bylam poniewaz na wykladzie
w zlobku jakas nawiedzaona lekarka powiedziala ze nie sa miarodajeno dziecko nie wysiedzi 15min

i chyba se zgodze tylko w kwesti siedzenia

ale torba slodyczy skusila go do siedzenia :-D zawsze jakis sposob

oczywiscie wyszlo ze nie ejst na cic uczulony

ale zpaytalam lekarke o testy z krwi ktore lepsze ze slyszalam iz te z krwi, powiedzialam skad wiem co i jak
Lekarka szok :ico_szoking: w sumie sie zbulwesowala ze w zlobku sie daje wypowiadac takim "lekarzom" jak stwierdzila oplacona lekarka
mowi jak mozna testy robic z krwi jak
alergeny sa pod skora
ze te z krwi robi sie tylko na potwierdzenie tych ze skory nie w innej kolejnosci

no to chcialam sie podzielic swiezynkami :)

CzarnaMamba
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:20

26 lut 2011, 23:25

Te testy skórne wcale nie są takie dobre. Ciągle jak użyję jakiegoś kosmetyku, to wychodzą mi czerwone plamki, a jak zażyję zwykła tabletkę przecowbolową, to mam małe krostki. A z testów skórnych wychodzi, że jestem wprost ideałem człwieka- zero alergii. Masakra.

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

27 lut 2011, 23:09

Maja , moja corka miała testy skorne i nic nie wyszlo. A ze po tych testach kupiłam 2 kroliczki miniaturki na poczatku czyli pierwsze dni było ok, a pozniej zaczeły sie problemy.
Maja ma astme alergiczna i po tygodniu zaczełam zauwazac ze Maja w dniu kiedy bawi sie z krolikami to pol nocy kaszle . ba nawet dusi sie bo kaszlem to nazwac nie mozna :ico_noniewiem:
i zastanawiam sie czy zrobic jeszcze testy z krwi.

Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

28 lut 2011, 21:58

Beata_Tychy, z tego co wiem to dzieciom 4 -5letnim mozna robic testy skorne i z krwi i dziwie sie ze zdecydowalas sie na testy :ico_sorki:

ale jak dziecko ma podejrzeni alergii to wg mnie testy wykaza na co dziecko ma uczulenie moj syn mial robione z krwi bo podejrzewano u niego alergie pokarmowa ale nic nie wyszlo :-)

Dolly
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 94
Rejestracja: 12 maja 2010, 13:57

09 maja 2011, 10:39

Ja kiedyś miałam robione takie testy, w sumie wyszło, że nie jestem na nic uczulona, ale katar sienny mam i oczy załzawione, ech

sznurka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 06 lut 2010, 13:29

09 maja 2011, 22:37

Nasza alergolog robi testy skórne dzieciom dopiero od 5 roky życia. Mówi, że młodszym się nie robi, bo nie sa miarodajne.

inezka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 55
Rejestracja: 22 wrz 2011, 16:10

11 mar 2012, 15:55

Maja , moja corka miała testy skorne i nic nie wyszlo. A ze po tych testach kupiłam 2 kroliczki miniaturki na poczatku czyli pierwsze dni było ok, a pozniej zaczeły sie problemy.
Maja ma astme alergiczna i po tygodniu zaczełam zauwazac ze Maja w dniu kiedy bawi sie z krolikami to pol nocy kaszle . ba nawet dusi sie bo kaszlem to nazwac nie mozna :ico_noniewiem:
i zastanawiam sie czy zrobic jeszcze testy z krwi.
a co dadza ci testy??
dziecko ma uczulenie na krolika,jak na niego tak reaguje, to albo muszisz wydac go komus albo dziecko nie moze miec przebywac w tym samym pokoju z krolikiem

my mielismy chomika poltora roku i mloda dostala astmy tez i lekarka kazala wydac chomika, poszedl do dziadkow
a ogule alergolog odradzala zwierzeta,bo miby rybk nie uczulaja,ale ich pokarm jest jest silnie alergiczny
u nas wyszlo niby siersc psa,a kot bardziej uczula,a cora nie ma i kota tez nie kupie,bo jakby jej wyszla alergia za rok czy dwa to co zrobie z nim

ja tez czytalam,ze testy skorne sa bardziej wiarygodne wiarygodne,choc u nas alergia skorna nie przelożyla sie na testy z krwi, wcorka wyszla na 1,a z krwi wyszlo 3, tak mi tlumaczyla lekarka

malinka123
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 01 cze 2011, 13:59

13 kwie 2012, 15:42

U mojej córeczki testy skórne niczego nie wykazały, a jak przychodził okres wiosenno-letni smarkała, kichała, a z czasem zaczęla mieć opuchniete oczy :-?
Nie patrzac na testy poszlam z nia do alergologa i popeosilam o jakis lek, ktory by jej pomogl. Wpierw podawalam jej claritine, ale byla bardzo senna po leku, wiec poszlam do innego lekarza i poprosilam o zmiane. Wtedy dostala lek allergodil krpole do oczu i aerozol i teraz jak jest potrzeba stosujemy i jest okej.

Jak widac i jak wielu z Was pisalo czasem nie warto sugerowac sie testami, bo negatywny wynik jeszcze nie oznacza ze nie ma alergii.

Awatar użytkownika
rapsodia
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 85
Rejestracja: 20 maja 2012, 11:32

20 maja 2012, 12:40

no ale na razie nie ma lepszego sposobu na zmierzenie alergii, wiec chyba jesteśmy na nie skazane ;/

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość