Awatar użytkownika
aneta11
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 554
Rejestracja: 12 sie 2010, 10:57

do kiedy można to robić????

16 gru 2010, 12:57

Hej dziewczyny.mam takie pytanie i nie wiedziałam gdzie ono zamieścić.
Chciałam się dowiedzieć do którego miesiąca można współżyć? bo nie mam pojęcia.Pytałam lekarza a on że do 20 tyg bo ja się będę źle czuła tylko że ja się dobrze czuje i mam ochotę chyba to nic złego :) jak to jest w końcu ?:)

[ Dodano: 2010-12-16, 12:19 ]
jeśli to jest zbyt osobiste pytanie to proszę pisać na pw :)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

16 gru 2010, 13:56

Nam lekarz zabronił współżycia do 12tc ze względu na,to starania długo trwały i były pewne problemy, a w takich sytuacjach należy się wstrzymać. Po 12 tyg możemy współżyć, ale w prezerwatywie lub wytrysk na zewnątrz, z uwagi na to, że w nasieniu mężczyzny znajdują się prostaglandyny, które mogą wywołać skurcze-tak na prawdę to każdy powinien w ten sposób postępować, ale lekarze chyba zapominają uprzedzić o tym fakcie swoje pacjentki. Jeżeli dobrze się czujesz, ciąża nie jest zagrożona, nie masz grzybicy czy innego zapalenia pochwy, to jak najbardziej możecie współżyć, ale myślę, że dla bezpieczeństwa w prezerwatywie. Pod koniec ciąży, jak zbliża się termin porodu można już bez prezerwatywy,może uda się coś przyspieszyć :ico_oczko:

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

16 gru 2010, 14:48

wlasnie...jakies to niejasne co powiedzial...hmmm...wedlug mnie i mojego lekarza mozna do konca jak sie da rade;)

Awatar użytkownika
aneta11
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 554
Rejestracja: 12 sie 2010, 10:57

16 gru 2010, 15:13

dzięki :) to z prezerwatywą nie wiedziałam ale dobrze że już wiem :)
sama się zdziwiłam jak to powiedział ze do 20 tyg,zagrożenie nie ma żadnego a ja się dobrze czuje :)
markotka, dzięki za te informacje :)

Awatar użytkownika
madzens
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2206
Rejestracja: 09 lis 2009, 15:09

16 gru 2010, 15:23

Pytałam lekarza a on że do 20 tyg bo ja się będę źle czuła tylko że ja się dobrze czuje i mam ochotę chyba to nic złego :) jak to jest w końcu ?:)
dziwny lekarz. Ja wiem po sobie ze jak bylam na poczatku ciazy to mialam zabronione do 12 tygodnia-bo wczesniej poronilam. Potem jak tylko mielismy ochote i tak do konca :-D Nawet jest wskazane przed porodem bo przyspiesza niby ale u mnie nie przyspieszylo chociaz urodzilam w terminie :-D
Wiadomo jak sie zle czujesz po seksiku albo cos boli czy plamisz po stosunku to lepiej to przerwac. Tak samo jak przed porodem wyjdzie juz tak zwany czop ze szyki macicy to tez juz lepiej nie wspolzyc bo moga do plodu dostac sie rozne bakterie :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
aneta11
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 554
Rejestracja: 12 sie 2010, 10:57

16 gru 2010, 16:21

madzens, dzięki :) ja się go nie dopytywałam czemu tak powiedział wolałam na forum zapytać kobietki które już wiedzą coś na ten temat :) ja od początku ciąży współżyje i nic się nie dzieje .

Awatar użytkownika
Alineczq
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3407
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:26

19 gru 2010, 01:48

Jak lekarz nie powie, że nie można, to do końca.
Ja np. teraz dopiero taaaakiej ochoty nabrałam :)))

Z prezerwatywą ciekawa teoria i logiczna się wydaje, musze o tym zapytać swojego ginka w poniedziałek.

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

19 gru 2010, 11:25

u mnie jest taki problem, ze podczas mojego podniecenia brzuch na maksa twardnieje... czy to normalne i bezpieczne?
bo przeciez jak brzuch zbyt czesto twardnieje to moze sie cos dziac z szyjka...
Mialyscie tez takie odczucia?

Awatar użytkownika
Alineczq
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3407
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:26

19 gru 2010, 11:35

Sejana, mi lekarz powiedział na ostrym dyżurze, że jak brzuch jest twardy to jest skurcz i że jeżeli jest zbyt często to grozi wcześniejszym porodem... Nie wiem jak jest u Ciebie

Ja u siebie nie zaobserwowałam twardnienia podczas podniecenia, może dlatego, że "czym innym" jestem wówczas zajęta niż obmacywaniem brzucha :ico_oczko:

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

19 gru 2010, 11:46

Alineczq, ja nie obmacuje wtedy brzucha poprostu czuje jak sie wtedy tak skurczam od srodka, nie wiem jak to nazwac i jak dotykam brzucha to jest twardy jak skala...
W poprzedniej ciazy od stawiania sie macicy mialam skrocona szyjke i rozwarcie, dlatego teraz tez sie boje, zeby przedwczesnie cos sie nie zaczelo dziac.
Ja biore 3 razy dziennie magnez, zeby brzuch nie twardnial zbyt czesto. Ale ostatnio podczas orgazmu mialam brzuch twardy jak skala i zanim to odpuscilo to trwalo to napewno kilkadziesiat sekund, dlatego teraz wole sprawiac przyjemnosc P. a sama czekam na wizyte u gina, mam nadzieje, ze z szyjka nic sie nie dzieje...

Myslalam, ze moze to normalne, ze jak sie kobieta podnieca, albo ma orgazm to brzuch w ciazy twardnieje, ale najwidoczniej to u mnie jest cos nie tak :ico_puknij:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość