crazy-madchen
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 16 gru 2010, 14:39

przebarwienia skóry

16 gru 2010, 15:38

Witam wszystkich po raz pierwszy ;) Zaczynam nowy wątek dotyczący przebarwień na skórze. A wszystko przez to, że niedawno pojawiły mi się na skórze (a dokładniej na szyi) dziwne plamy, których wcześniej nigdy nie miałam. Nie miałam też z tego typu rzeczami nigdy do czynienia - stąd moje pytanie: czym może to być spowodowane? Lekarstwa, tabletki antykoncepcyjne? Coś czuję, że szykuje się wizyta u lekarza...

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

16 gru 2010, 17:41

tabletki antykoncepcyjne+słońce lub solarium jak najbardziej, jeżeli to nie to, to może problemy z wątrobą, warto zrobić sobie próby wątrobowe, bo przy tabletkach anty wątroba dostaje w kość, oprócz tego pojawiają się w ciąży, ale Ty w ciąży chyba nie jesteś?

crazy-madchen
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 16 gru 2010, 14:39

20 gru 2010, 13:59

Dzięki za odpo! Nie, w ciąży nie jestem. Stwierdziłam, że w takim razie muszę wybrać się do dermatologa i zrobić badania bo denerwują mnie okropnie te plamy...

mahonia
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 21 gru 2010, 00:58

21 gru 2010, 10:50

No koniecznie trzeba poradzić się lekarza. Plamy mogą wywołać różne substancje fotouczulające, oprócz tabletek antykoncepcyjnych też leki przeciwdepresyjne (zawierające dziurawiec), niektóre antybiotyki, mogą też świadczyć o jakiejś dolegliwości. Najlepiej niech oceni lekarz.

crazy-madchen
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 16 gru 2010, 14:39

30 gru 2010, 11:32

Wybieram się właśnie do lekarza. Koleżanka poleciła mi jakąś dr szlachcic. Przewija się to nazwisko na innych forach, znacie ją może? Jeśli tak to co o niej myślicie? A może macie kogoś innego sprawdzonego? Nie chcę chodzić od dermatologa do dermatologa i u każdego słyszeć "to minie" ;/

dziewczynaBonda
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 07 lut 2011, 11:47

09 lut 2011, 12:22

Nie znam akurat tej pani dr, ale również mam problem z przebarwieniami. Moje jednak są koloru białego. Z dnia na dzień pojawiły mi się na nodze i częściowo na plecach. Byłam u różnych dermatologów, ale dopiero u lekarza w Certusie postawili mi diagnozę. Okazało się, że mam bielactwo. Uwierzcie, że niektórzy lekarze podejrzewali, że jest to uczulenie na kota i psa i kazali mi smarować nogę jakimiś dziwnymi maściami. Wkurza mnie to niedouczenie wśród lekarzy :( jakiego typu przebarwienia masz? Jakiego są koloru?

ewka1980
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 03 paź 2012, 17:30

Re: przebarwienia skóry

03 paź 2012, 18:03

Co do plam tzw "wątrobowych" to nie wynikają one z chorej wątroby jak się kiedyś mawiało. Byłam ostatnio na sympozium lekarzy, na którym właśnie o tym mówiono, że wiele osób błędnie myśli, że są to zmiany barwnikowe z powodu nadwrażliwości wątroby a jest to błąd.
Co do przebarwień to pojawiają sie one najczęściej po lecie i to bez względu na wiek (kiedyś mówiło się o plamach starczych, teraz mają je młode dziewczyny). Slońce, solarium, tabletki hormonalne (nawet na tarczycę), antybiotyki, niektóre zioła to substancję fotouczulające, które powodują, że skóra jest bardziej podatna na przebarwienia. Najczęściej pojawiają się one na twarzy i dłoniach.
Teraz kilka firm wypuściło preparaty do domowego stosowania na przebarwienia. Jest z nimi jeden problem - trzeba je stosować bardzo długu i systematycznie (2 razy dziennie przez kilka miesięcy) a i tak nie usunął całkowicie ich a jedynie rozjaśnią plamki. W sumie wyda się na kilka opakowań produktu niemal tyle samo co na zabieg w gabinecie.
Jeśli ma się sprawdzone miejsce, to ja bym polecała Tobei usunięcie plamek za pomocą lasera (piszę jednak o laserze - np Mediostara, a nie o IPL, bo to paralasery a używane często nazwy "laser IPL" to nieporozumeinie) lub właśnie paralaserów IPL (też trzeba zwrócić uwagę jaki to IPL, bo jest ogromna różnica co do skuteczności działania). Laserem można usunąć przebarwienie już po 1rwszym zabiegu (u mnie po 2gim nie było już najmniejszego śladu), a po IPL trzeba się liczyć z kilkoma wizytami.
A preparaty do kupienia i stosowania w domu polecam raczej jako dodatek do kuracji niż solo, bo one jednak nie są w stanie usunąć przebarwień.
I musimy pamietać o stosowaniu filtrów! Mam nadzieje, że moja wypowiedź komuś się przyda, bo pewnie po lecie pozostały nam pewne niemiłe niespodzianki "na pamiątkę" ;)
Pozdrawiam :)
E.

Awatar użytkownika
angeloo
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 133
Rejestracja: 10 paź 2012, 13:44

Re: przebarwienia skóry

10 paź 2012, 14:03

Tez nigdy nie miałam przebarwień, a teraz już od roku zostało mi na nodze, myślę, że przez tabletki anty + ostre słońce na wakacjach. Niestety zdarza się :(

ewka1980
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 03 paź 2012, 17:30

Re: przebarwienia skóry

29 paź 2012, 15:30

Wiem o czym piszesz. Ja też mam skórę skłonną do powstawania przebarwień. Przy przyjmowaniu tabletek powinno się ukinać słońca niestety. Angeloo - stosujesz coś na te przebarwienia? Jeśli przebarwienie na nodze jest bardzo widoczne i Tobie przeszkadza to polecam Tobie iść na zabieg do gabinetu, bo w tym przypadku maści ani kremy nie pomogą. Sama możesz wybrać czy laserem (np ten co ja Mediostar, ale są też inne) albo paraleserem - czyli IPL (tu też jest wiele marek, ja znam Trios) - tylko tu musisz pamiętać, ze bedziesz musiała skorzystać z większej ilości zabiegów by był efekt. Najlepiej pójdż do gabinetu gdzie mają 2 rodzaje tych urządzeń by lekarz wykonał Tobie na tym, które będzie bardziej skuteczne w konkretnym przypadku a nie tym konkretnym bo tylko je posiada :)

Awatar użytkownika
FitBabeczka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 74
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:27

Re: przebarwienia skóry

17 lis 2012, 11:46

Cześć dziewczyny!
Ja z problemem przebarwień walczę od dzieciństwa. Mam za dużo melaniny w niektórych partiach skóry :/
Niestety nie jestem też systematyczna i nie używam kremów codziennie. Przypominają mi o tym wakacje bo wtedy widać plamy bardzo mocno. Zgadzam się, że przede wszystkim trzeba pójść do dermatologa i poznać przyczyny swoich problemów. Macie może jakieś sprawdzone metody kosmetyczek na takie problemy?

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość