MamaMaciaiJulii
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 20 gru 2010, 16:26

Susianie 1.5 miesięcznego niemowlaka

20 gru 2010, 16:34

Witam wszsytkie mamy
Mam pytanie od tamtego tygodnia okazalo sie ze moja 1,5 miesieczna coreczka ma kolki co prawda przez caly dzien byla niespokojna przez dwa dni no i trzeciego poszlam do lekarza Pani powiedziala ze to sa kolki no i wieczorem sie okazalo z wielkim placzem przez godzine ze niby to sa kolki tyle tylko ze moja coreczka nie robi kupek jak nie wsadze jej czopka glicerynowego to nie robi karmilam ja do wczoraj co 3 godziny bo byla niespokojna no i sie chciala spac wiec ja cycowalam czesto ale od wczoraj karmie ja co 3 godizny i zauwazylam male pampersy np wczoraj nakarmilam ja o 21 poszla spac wstala o 4 rano i pampers byl lekko zasikany zaczynam sie denerwowac :(
Czy macie moze jakies pomysly co to sie moze dziac???
Dzieki z gory
Pozdrawiam

zuzzka3
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 284
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:48

20 gru 2010, 16:41

Wydaje mi się, że jest to normalne, bo moja mała ma 2 miesiące i nieraz po kilku godzinnym śnie szczególnie w nocy także budzi się z całkowicie suchym pampersem, lekarz nic nie powiedziała na to (chociaż mała miała niedawno bakterie i brała antybiotyki, a także ma powiększoną miedniczkę w nerce), no wg mnie to chyba normalne z tym siusianiem. Przecież my też nie zawsze robimy w nocy często.. :)

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

20 gru 2010, 16:42

MamaMaciaiJulii, po pierwsze nie przywyczajaj dziecka do czopkow :ico_nienie: juz lepije pomasuj brzuszek,jesli karmisz piersia pij herbate koperkowa-przejdzie do mleka,jedz suszone sliwki,malej tez to pomoze. a od tej 4 rano jakie pampersy sa? moze spala tak twardo ze nie siusiala zbytnio? moja corka zawsze sikaala w momencie obudzenia :ico_noniewiem:

MamaMaciaiJulii
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 20 gru 2010, 16:26

20 gru 2010, 16:42

wiesz ona robi siku ale wczesniej robila wiecej juz nie mowiac ze nie robi kupek a Twoja robi???

[ Dodano: 2010-12-20, 15:45 ]
co do czopkow to wiem ze nie mozna ale dotak robila sama kilka kupek dziennie a teraz jakos od tych kolek nie robi sama i sie denerwuje
co do siku to ona robi tylko mniej moze bede ja przepajac woda

zuzzka3
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 284
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:48

20 gru 2010, 16:45

my też mieliśmy problem z kupkami, Zuzia dostała debridat po którym wszystko się unormowało. Może mleko nie pasuje... A co do czopków to racja, lepiej nie przyzywajac, od czasu do czasu owszem można pomóc ale nie za często, bo później może byc jeszcze większy problem...

MamaMaciaiJulii
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 20 gru 2010, 16:26

20 gru 2010, 16:49

no wiem moja coreczka jeste na piersi wiec niewiem czemu nie robi kupek
a wogole to jadlam normalnie dawalam jej piers no i sie okazalo ze ma kolki tylko z czego ????????? no zjadlam bulke z jablkiem ale myslalam ze od jablka nic sie nie moze stac myslicie ze ja kzmienie diete chociaz juz niewiem co jesc bo jem bardzo delikatnie to kolki mina czy jak juz sa to beda ????
to moje drugie dziecko z pierwszym nie miala mrpoblemow kolkowych wiec niewiem jak to dziala :(

zuzzka3
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 284
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:48

20 gru 2010, 16:56

Możliwe że to po jabłku, a podajesz maleństwu espumisan, jest na kolki, niektórym dzieciom pomaga. A jeżeli chodzi o jedzenie to możesz stopniowo jeśc wszystko co w trakcie ciąży jadłas, tylko obserwuj czy dziecko po tym nie ma właśnie kolek. jeżeli się pojawią to odstawiaj dany produkt. A te niby kolki ma od początku czy dopiero po zjedzeniu przez ciebie tego jabłka?
Bo mojej sis córka (myśleli że to kolki, bo miała straszne napady płaczu) a okazało się że to nietolerancja laktozy.
Moje maleństwo też ma ciągłe napady płaczu, najpierw lekarz stwierdziła że to właśnie nietolerancja laktozy i dostaje mleko alergiczne nutramigen, potem po badaniu usg i moczu okazało się że ma powiększoną miedniczkę i bakterie w moczu, teraz dostaje furagin, ale konkretnie nie wiadomo co to jest, nie potrafi lekarka stwierdzic, a nie raz jak zacznie płakac to nie może się przez długi czas uspokoic, a jezeli chodzi o spanie to w dzien moze 1 h spi, a na noc idzie miedzy 12 a 2 i spi do 4 nie raz 5,6 i potem zje i idzie spac nieraz na dwie godziny,
Lekarze też mówią że po mleku z piersi dziecko może nie robic kupy nawet do tygodnia... co dla mnie jest niemożliwe, bo przecież wtedy dziecko cierpi.
A kładziesz na brzuszek? mozesz tez robic ciiepłe okłady, masowac brzuszek, pic duzo herbatki koperkowej (bardzo dobra :))

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

20 gru 2010, 16:59

MamaMaciaiJulii, po pierwsze sie nie stresuj,dziecko na piersi moze robic kilkanascie kupek dziennie a moze nie robic wogole przez kilka dni.kobiecy pokarm wchlania sie szybciej i lepiej noz sztuczny. sikanie jest pewnie spowodowane tym ze mniej dajesz piersi a wiec mniej picia czyli mniej sika. ale tez nie ma sie czym martwic,jesli dziecko nie goraczkuje,nie jest oslabione lub nadmiernie blade nie ma mowy o odwodnieniu. kolki o czasem wynik diety mamy ale niekoniecznie. ja przy synu nie adlam prawie nic a on i tak mial kolki,reguly nie ma. na pewn nie jedz rzeczy ciezko strawnych,wzdymajacych,ostrych gazowanych.unikaj czekolady,kawy,alkoholu. polecam masaz brzuszka nozkami dziecka.nie wiem jak dokladnie ci to wytlumaczyc.przyciskasz zgiete nozki dziecka do brzuszka i delikatnie naciskasz i krecisz nimi kolka na brzuszku.oczywiscie nie na sile. ale to masuje brzuszek dizecka.moja po tym sie zwykle uspokajala i robila kupke.

MamaMaciaiJulii
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 20 gru 2010, 16:26

20 gru 2010, 17:12

hmmmmmmmmm
oh jak ja Was kocham normalnie moj mozg jest tak wzburzony ze jak czytam co piszecie to sie ochladza nie ma to jak rada kolezanek dzieki kochane jestescie
po 1 to ok porobie te masaze i nie bede dawac je juz tych czopkow chociaz powiem Wam ze ona robila normalnei kupki male bo male ale robila niewiem czemu teraz taki zastoj :(
co do siku to troche sie denerwuje bo sikala wiecej a sika mniej no ale moze to spowodowane jest wlasnie tym ze zadziej karmie np teraz karmilam ja o 12,30 i spi jeszcze nie powiem ze spokojnie i niewiem jakby spala bez takiego urzadzenia do bujania wozka na ktorym stoi caly poprzedni tydzien bylo tak ze oddalam synka do mojej mamy na :) wakacje :) a ja mialam posprzatac ogarnac i wogole do swiat ale mala byla taka niespokojna ze wlasnei po dwoch dniach poszlam do lekarza no i niby te kolki ale ja powiedzialam ze chyba nei bo nie robi kupki ale doktor sie uparla i dala mi esputikon czy jakos tak dla malej a ja mam pic wlasnei herbatki koperkowe troche pryka ale nei duzo :(
Bosie male dziecko to niewiadomo o co takiemu chodzi jakby nie mogla miec juz ze 2 latka jak moj synek z ktorym sie mozna juz dogadac :) fajna taka mala i wogole ale ohhhhhhhhhh

zuzzka3
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 284
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:48

20 gru 2010, 17:29

A co masz za urządzenie do bujania wózka, moja mała też cały czas w nocy śpi w wózku, jak do łóżeczka pójdzie zaraz się obudzi. Wszystko mnie już boli od tego bujania...
Ale to ty pij herbatkę, ona przeniknie do twojego mleka.
Mi lekarka mówiła, że im mniej zje tym gorzej właśnie kupki będzie robiła.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość