JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

13 znak zodiaku Wężownik ??

23 sty 2011, 13:23

Coś mi sie obiło o uszy ze ma wejsc 13 Znak Zodiaku Wezownik. :ico_noniewiem:
Poczytałam troche na necie o tym i juz sama nie wiem :ico_noniewiem:



Nowy znak to Wężownik, który występuje w konstelacji o tej samej nazwie. – Obecna struktura znaków zodiaku składa się z 12 konstelacji, w oparciu o system ze starożytnego Babilonu – podkreślił amerykański uczony. – Jedną z głównych zasad było to, że Słońce powinno być w gwiazdozbiorze urodzin każdej osoby, która należy do tego znaku. Jednak ze względu na zmiany orbity Ziemi w ciągu wieków, ta sytuacja teraz nie ma miejsca – powiedział.

W rezultacie, w zależności od grupy astronomów, trzeba przywrócić starożytny podział sfery niebieskiej, w zależności od położenia Słońca i dodać 13. znak zodiaku – Wężownik.


Pod nowym znakiem urodziłyby się osoby z okresu 30 listopada – 17 grudnia. Tym samym zmniejszyłaby się liczba dni kilku innych znaków, a niektórzy ludzie zmuszeni byliby do zmiany znaku.


żródło: onet.pl

Gdzie indziej przeczytałam znowu to :

Ktoś rzucił hasło, że odkryto 13-ty znak zodiaku, czyli Wężownika, a astrolodzy o tym nie wiedzą, nie uwzględniają tego i dają tym samym dowód swojej ciemnoty.

Panowie "racjonaliści", znowu wykazaliście się brakiem racjonalizmu!

Daliście się wpuścić w maliny jakiemuś astronomicznemu nieukowi i nawet tego nie zauważyliście, co jest kolejnym dowodem na to, że wasza elementarna edukacja stoi na tragicznie niskim poziomie.

Wężownik jest GWIAZDOZBIOREM ZODIAKU, a nie ZNAKIEM ZODIAKU!

Znaków zodiaku jest 12, a gwiazdozbiorów zodiaku jest 13.


źródło : astro.eco.pl

Awatar użytkownika
obcasywchmurach
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 27 sty 2011, 19:34

27 sty 2011, 19:52

Przyznam się szczerze, że słyszałam o tym, czytałam. Mi tam obojętne, czy dodadzą go do listy, ponieważ mi znak i tak się nie zmieni.

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

27 sty 2011, 19:56

moj na szczescie tez sie nie zmieni.
Nie wiem czy umialabym sie na nowy znak przyzwyczaic ;-)

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

27 sty 2011, 20:11

ja szczerze mówiąc nigdy nie przywiązywałam wagi do tego jakim jestem znakiem. Podobno byk, ale jakos nawet nie wiem co to ma znaczyć :ico_oczko:
ale takim wężownikiem mogłabym być...zdarza mi się pluć jadem, gryźć i syczeć :-D

Awatar użytkownika
obcasywchmurach
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 27 sty 2011, 19:34

27 sty 2011, 21:53

askra, nigdy nie czytałaś żadnego horoskopu dla swojego znaku?

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

28 sty 2011, 15:35

askra, nigdy nie czytałaś żadnego horoskopu dla swojego znaku?
czytałam kilka razy w życiu, znaczy byłam przymuszana do czytania przez siostre :ico_oczko: ale w jakichs takich tanich gazetkach z przymruzeniem oka...takze niewiele jestem w stanie powiedziec czym np byk sie cechuje, czy tam nie wiem co tam jest z ty powiazane...

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

05 lut 2011, 17:13

hehe
a ja znam sprawe od bardzo dawna :ico_oczko:
całkiem niedawno miałam zajecia z astronomii z kochaną profesor Pańków :ico_sorki: dla mnie to guru polskiej astronomii :ico_oczko:
mówiła nam o różnicy pomiędzy gwiazdozbiorami a znakami :ico_oczko:
dla mnie to nic skomplikowanego
nawet prozaiczna stronka na wikipedii conieco tłumaczy :ico_oczko: \

W astronomii jest 12 znaków zodiaku. Jest to podział ekliptyki na 12 równych części. Natomiast gwiazdozbiorów jest na ekliptyce 13 i mają one różne wielkości. Nie należy mylić znaków Zodiaku z gwiazdozbiorami.

Punkty przecięcia równika niebieskiego z ekliptyką nazywa się punktami równonocy: wiosennej i jesiennej. Punkt równonocy wiosennej przyjmuje się za kalendarzowy początek astronomicznej wiosny i w tym czasie Słońce wchodzi w astrologiczny znak zodiaku Barana (nie mylić z gwiazdozbiorem Barana). Analogicznie początkiem jesieni jest równonoc jesienna, kiedy to Słońce wchodzi w astrologiczny znak zodiaku Wagi.

Ekliptykę podzielono w starożytnym Babilonie około roku 500 p.n.e. na 12 równych części po 30°.

W czasie, w którym dokonano tego podziału, punkt Barana, który rozpoczyna znak Barana, nie znajdował się w gwiazdozbiorze Barana, bo nie było wtedy jeszcze podziału na gwiazdozbiory znane współcześnie. Potem gwiazdozbiorom znajdujacym się w tle znaków Zodiaku nadano mneomoniczne nazwy zapożyczone od znaków Zodiaku, i położenie znaków zodiaku pokrywało się w przybliżeniu z położeniem gwiazdozbiorów. Na skutek precesji osi ziemskiej punkt Barana w ciągu tych 2200 lat przesunął się o około 30°, czyli na początek gwiazdozbioru Ryb, podobnie w wyniku późniejszych reform map gwiazdobiorów ich obszary bardzo się pozmieniały, aż do objęcia części ekliptyki przez kolejny, 13-ty gwiazdozbiór.

Słońce przesuwa się o niecały 1° dziennie wzdłuż linii ekliptyki. W związku z różnicą roku zwrotnikowego i kalendarzowego Słońce wchodzi w dany stopień i znak zodiaku o innej porze dnia, a czasem w innym dniu miesiąca niż w roku ubiegłym. Pozycję Słońca w określonym czasie, względem określonego miejsca na Ziemi można sprawdzić w efemerydach.

W astrologii znakom zodiaku przypisano arbitralnie różne znaczenia wykorzystywane przy stawianiu horoskopów.

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

06 lut 2011, 14:16

tzn ze wezownik to nie znak zodiaku ? skoro piszesz ze mamy 12 znakow zodiaku to wezownik jest gwiazdozbiorem tak? i co wezownika nie bedzie w horoskopach ?

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

22 lut 2011, 10:04

tzn ze wezownik to nie znak zodiaku ? skoro piszesz ze mamy 12 znakow zodiaku to wezownik jest gwiazdozbiorem tak? i co wezownika nie bedzie w horoskopach ?
wężownik to nie znak zodiaku :ico_nienie:
jest to gwiazdozbiór zodiaku który mówiąc trywialnie "wepchnoł się" między inne gwiazdozbiory które akurat stanowią zodiak :-D
sklepienie nieba nie jest idealnie poukładane
zodiaki i gwiazdozbiory są na nim "poukładane nie od linijki"
jeden nachodzi na drugi
czasem to zależy od układu współrzednych użytych do ich oznaczenia
układów jest wiele-sferyczne, geograficzne, horyzontalne, prostokątne przestrzenne
i w zaleznosci od uzytych układów, kąty pomiedzy róznymi "ciałami niebiskimi" sa rózne odległosci :ico_oczko:
w zwiazku z czym w jednych ukłądach wężownik bardziej zachodzi na zodiaki a w innych mniej, wynika to z niedoskonałosci każdego z układu :ico_oczko:

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

22 lut 2011, 10:37

Fajnie to wytłumaczyłaś :ico_sorki: :-)

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość