JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

Dieta MŻ :)

30 sty 2011, 15:04

Zapraszam tutaj osoby, które sa na tej diecie :ico_haha_01:
chetnie poczytam rady badz przepisy jakies ciekawe ktore sa troche dietetyczne a jednak dla innych na innej diecie sa zakazane :-)

[ Dodano: 2011-01-30, 14:05 ]
askra napisał/a: a co robisz zeby schodziła szybciej?
nic, poprostu pije duzo wody

askra napisał/a:
Ten dietetyk ci powiedział co masz robić?

Zeby badania zrobic na tarczyce ale ich nie zrobilam jeszcze .

askra napisał/a: Bo w sumie to sposobow troszkę jest na to...
Jakie?

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

30 sty 2011, 15:22

racja...zaśmiecałam niepotrzebnie temat o nuvaringu....

a to takie zatrzymywanie wody w organizmie masz nawracające? to badania biegiem rob!! bez migania sie!! :P
bo oprócz tarczycy to mogą być problemy z zaburzeniem poziomu magnezu i potasu (od nich zależy praca nerek).

wode sie wypłukuje wodą przede wszystkim...picie innych płynow niewiele daje. W zależności ile piłas wcześniej ale tak 1,5 - 2 l wody musi być.
Dobrym sposobem jest piwo, bo przepłukuje nerki, jest moczopędne. I to wcale nie ściema, naprawdę piwko jest zdrowe.

A do tego dobrze jest sobie popić tez ziółka, ale nie takie oczyszczająco- przeczyszczające bo to do niczego nei prowadzi, ale takie delikatne moczopędne typu żurawina, skrzyp polny, bratek. Sok pomidorowy jest dobry tez. Jest taka herbatka jeszcze poprawiajaca działanie nerek i wątroby. Moja znajoma ja piła jak miała problem z oczyszczaniem się (nerki jej nieprawidlowo pracowały i czesto nie mogła siusiac). Ta herbatka jest łagodna i lekarz jej polecał, żaden konował :ico_oczko: ale za cholere nie moge sobie przypomniec nazwy...widziałam ja tyle razy, a teraz mam dziure w pamieci :/ ale jak mi sie przypomni to napisze jeszcze.

Trzeba odstawić sól (zwłaszcza, ze i tak jej dużo jest w róznych produktach).

Trzeba sie wypocić...woda sama wtedy wypływa. Lekarze polecaja leki napotne, ale to juz do lekarza sie trzeba udac, z tego co wiem sa nawet bez recepty, ale i tak lepiej kazdy lek z lekarzem ugodnic.
Jakby ci badania wyszły dobrze o moze bys sie mogła do sauny udac? To też świetnie działa.

[ Dodano: 2011-01-30, 14:28 ]
juz wiem :-D
clipper detox...mimo, ze ma w nazwie "detox" to nie jest taka oczyszczająca jak te wszystkie do niczego Figury czy czerwone herbaty. Jest z tych bezpiecznych.

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

30 sty 2011, 20:28

a to takie zatrzymywanie wody w organizmie masz nawracające?
nie wiem czy wrocilo te 10kg wody ale na pewno jakis problem jest ze ta woda nie chce schodzic.
A jakie badanie powinnam zrobic ? Oprocz tarczycy ...
delikatne moczopędne typu żurawina, skrzyp polny, bratek. Sok pomidorowy jest dobry tez.
kupie sobie :-)

ja ogolnie malo soli uzywam bo raczej nic nie sole , nawet frytek :ico_haha_01:
tylko ziemniaki jak gotuje , ale zup juz nie. uzywam tylko przypraw :-)
bys sie mogła do sauny udac? To też świetnie działa.
tez to planuje, ale na wiosne . wtedy dziewczynki bede zostawiac u ojca i zaczne cos robic , bo i spacery dojda wiosna :ico_brawa_01:

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

30 sty 2011, 21:07

ale to zrób sobie poziom elektrolitow ok? nie mam pojecia jaki to jest koszt, ja robiłam kilka razy, ale w ramach NFZ, bo miałam wymagne takie badania. To sie robi tzw badanie biochemiczne krwi i na ogol w "zestawie" jest potas, magnez, sod i wapń. Najważniejsze są potas, magnez. To sa dwa pierwiastki najbardziej zw z praca serca i nerek, a serducho ważne jak sie do sauny chodzi!
Moja mama chodzi do sauny wlasnie ze wgz na wypocenie wody, bo ona siusia raz na dobe mimo tego, ze pije raczej w normie. I naprawde sporo wody tam traci.
A w ogole to moze od lekow jakichs?

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

30 sty 2011, 22:36

hehe ja tylko zapytałam, bo zobaczyłam twój suwaczek :-) a tu proszę taka dyskusja. Jutro was odczytam :ico_oczko:

CMonikA
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5781
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:51

30 sty 2011, 22:40

JoannaS, ja od jutra chcę zacząć tą dietę, juz raz bylam na niej i dala efekty-5 kg na miesiac. teraz strasznie ostatnio zaczęłam tyc, mam kilka kg nadwagi :ico_placzek: i bardzo się źle z tym czuję. d jutra wracam też na aerobic 2 razy w tyg. i w domu rowerek stoi więc bedę jeździć :) mam nadzieję, że się uda. chcę zrzucić :ico_olaboga: 12 kg

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

30 sty 2011, 23:17

A w ogole to moze od lekow jakichs?
nic nie biore .
Tylko belisse ;-) na włosy bo mi wypadły po dukanie i Nature House.

ja jak pije 1,5 - 2 litry to latam do WC non stop . ciezko mi z domu wyjsc bo sie boje ze nie zdarze dojechac do celu bo bede musiala siku :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01:

Zrobie te badania o ktorych pisalas :ico_sorki:
hehe ja tylko zapytałam, bo zobaczyłam twój suwaczek
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
JoannaS, ja od jutra chcę zacząć tą dietę
Trzymam kciuki. i pisz tutaj jak ci idzie. co jesz itp.
moze jakies pomysly zaczerpne od ciebie i rad przede wszystkim ;-)
i w domu rowerek stoi więc bedę jeździć :)
no ja tez musze zaczac jezdzic ale jakos nie lubie boli mnie to i owo ;-) :ico_haha_01:
chcę zrzucić 12 kg
no jak widzisz po moim suwaczku ja mam duzo wiecej nadwagi i tez mi z tym źle dlatego podjelam decyzje o MŻ :ico_oczko:

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

31 sty 2011, 09:28

na włosy bo mi wypadły po dukanie
a schudłaś coś?

Dziewczyny tak sobie przypomniałam, pamiętajcie o ćwiczeniach na klatkę piersiową. Większość kobiet jak traci na wadzę to w pierwszej kolejności biust maleje... trzeba pamiętać żeby go ujędrniać ćwiczeniami :-)

Ja też w końcu wracam na siłownię, przez prawie 3 miesiace nie chodziłam :ico_olaboga:

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

31 sty 2011, 10:10

a schudłaś coś?
tak, ale dosc szybko poleglam ;-)
pamiętajcie o ćwiczeniach na klatkę piersiową.
no racja o tym nie pomyslałam :-D
musze poszperac w necie jakie to sa cwiczenia na ujedrnianie biusciku :ico_haha_02:

CMonikA
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5781
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:51

31 sty 2011, 12:17

idę dziś na aerobic :) już sie doczekac nie mogę, ja narazie zjadłam dziś małą kanapkę z serem, jogurt naturalny 1 % tłuszczu :-D i piję dużo zielonej herbatki-przyspiesza odchudzanie , a no i kawe obowiązkowo wypiłam, zaraz biorę się za jakiś obiadek :)

Wróć do „Fitness, Diety i odchudzanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość