Awatar użytkownika
Koszka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 09 lut 2011, 12:18

Badania przed zajściem w ciążę

09 lut 2011, 12:37

Planujemy z moim B. wkrótce zacząć starania o potomka. Ja jako maniak internetowy już przeszukałam wszystkie strony, jak się do tego przygotować, ale jedno mnie nurtuje. Badania przed zajściem w ciążę, samych badań zaleca się (wg tego co udało mi się w internecie wyczytać) z 50, a szczepień przed- drugie tyle... :ico_szoking: Czy to na prawdę jest konieczne?? Jakie Waszym zdaniem badania powinnam faktycznie zrobić, a jakie mogę sobie odpuścić.
Dwa badania, które zrobię na pewno to badanie krwi (tak ogólnie sprawdzić, no i jestem wegetarianką, więc zobaczyć czy anemii nie ma) no i na toksoplazmozę, jako iż posiadam sporą kociarnię w domu (ew. szczepienie do tego).

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

09 lut 2011, 16:35

ja zadnych badan poza pobraniem krwi nie robilam.
jedyna co moge polecic ze szczepien jesli nie masz na zlotaczke wzw B

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

09 lut 2011, 16:55

Koszka, nie wiem co masz tam na liście, ale być moze pewne szczepionki masz juz za sobą?

a z badań to wazny jest HIV, krew, mocz, toksoplamoza, rozyczka, badania ginekologiczne typu cytologia, chlamydia.

Awatar użytkownika
Koszka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 09 lut 2011, 12:18

09 lut 2011, 19:04

No chlamydii nie miałam na liście (dodaję :-) )... ale generalnie sporo tego uzbierałam. Nie chcę być jak panikara i histeryczka, która całymi dniami w kolejce do lekarza czeka. Ale z drugiej strony nie wybaczę sobie jak coś zaniedbam...

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

09 lut 2011, 19:08

Koszka, spokojnie! nie ma co przeginać ani w jedną, ani w druga stronę. Idz do lekarza, ktoremu ufasz, ginekologa położnika z listą i spytaj go po prostu. Byc moze tez miałaś wczesniej jakies choroby, o których warto powiedzieć lub sprawdzić czy nie powróciły. A być moze pewne z tych badań ktore masz na liscie sa totalnie zbędne.
Najważniejsze nie panikować :ico_oczko:

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

09 lut 2011, 19:24

Ja miałam zrobioną cytologię, badanie ogólne moczu i krwi, prolaktynę i tsh. Pozostałe badania robiłam już będąc w ciąży. Cytomegalia i chlamydia zostały w moim przypadku wykluczone podczas zabiegu laparoskopii. Na tokso możesz się przebadać jak masz kociaki, ale jeżeli jej nie przechodziłaś, to nic nie poradzisz, nie ma szczepień, które zapobiegłyby zachorowaniu. Ja tokso nie przechodziłam, mam 2 koty i po prostu muszę bardzo uważać i dbać szczególnie o higienę, no i powtarzać badanie, żeby sprawdzić, czy się przypadkiem nie zaraziłam.

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

09 lut 2011, 19:49

Koszka, chyba nie ma co panikować aczkolwiek dobrze że troszczysz się o zdrowie byle nie przeginać oczywiście ,bo to tez nie jest wskazane :ico_oczko:
wybierz się do gina powiedz mu o wątpliwościach jakie masz co czytałaś i jestem pewna ze tobie pomoże i wskaże jakie badania trzeba musowo zrobić a jakie są zbędne
i tak nie jesteś wstanie czegokolwiek przewidzieć bo tego nikt nie potrafi ale jak będziesz w kontakcie z lekarzem ,będziesz robiła badania przez niego wskazane i jak będzie cokolwiek nie tak to na pewno będzie jego interwencja ...

lepiej cieszyć się ciążą niż zamartwiać się bez przerwy a co by było gdyby.... :ico_noniewiem:

aniulek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3286
Rejestracja: 05 gru 2007, 14:16

09 lut 2011, 21:12

Koszka, wg mnie najważniejsze to badania krwi, przy kotach -toxoplazmoza, badania czy pod względem ginekologicznym jest ok i może szczepienie na żółtaczkę .I przejdż się do stomatologa-zdrowe zęby są bardzo ważne (choć ja mam fobię jak o dentyście pomyślę :ico_oczko: )
Powodzenia :ico_haha_02:

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

09 lut 2011, 21:44

choć ja mam fobię jak o dentyście pomyślę
jestem pewna że nie jesteś odosobnianym przypadkiem :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Koszka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 09 lut 2011, 12:18

09 lut 2011, 22:22

No jutro idę do rodzinnego po skierowania na morfologię i mocz. Poza tym czytałam, że szczepienia na WZW to pół roku przed trzeba robić, więc jak najszybciej, chociaż wydaje mi się, że było to jednym ze szczepień obowiązkowych. Koło 18 r.ż ale równie dobrze mogło to być zupełnie innego...
Widzę, że nie ja jedna kociara :ico_haha_02: ale mówią, że od kota przy jako takiej higienie nie tak łatwo złapać... dużo łatwiej zarazić się przez niedogotowane mięso itp. Ja mięsa nie jem... ale (o zgrozo!) uwielbiam się przytulać do sieściuchów i buziaczki im dawać :ico_noniewiem:

Wróć do „Przed Ciążą, czyli chcemy mieć dziecko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość