xeronegro
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 21 lut 2011, 23:06

higiena rąk

21 lut 2011, 23:16

ostatnio w telewizji lecą reklamy ministerstwa zdrowia zachęcające do częstego i dokładnego mycia rąk. rychło w czas, bo ja taką kampanię widziałam w hiszpanii w 2009, kiedy mieli problem ze świńską grypą.
sama myję ręce tak często, jak tylko mogę, obowiązkowo zawsze po przyjściu z dworu i przed jedzeniem, w torbie mam też zawsze żel dettol antybakteryjny do rąk, nawet kuwetę kotu sprzątam w rękawiczkach ;)
i zastanawiam się, czy to są standardy podstawowej higieny (szczególnie w zimie, gdzie lata masa zarazków) czy może przesadzam? jakie są Wasze przyzwyczajenia?

Madziaa1_1
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 07 cze 2010, 10:37

01 mar 2011, 20:49

i przed jedzeniem
:D skojarzyło mi się z Klanem :D Moim zdaniem dobrze, że dbasz o higienę dłoni chociaż osobiście nie noszę ze sobą
żel dettol antybakteryjny do rąk
Chociaż nigdy nie wiadomo kiedy się przyda :)

Awatar użytkownika
martasz
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1050
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:58

01 mar 2011, 21:02

Ja też bardzo często myję ręce. Nie wyobrażam sobie jak można nie myć rąk np. po wyjściu z toalety. Niestety ciągle widzę,że ludzie tak robią :/ fee Dobrze,że mój mąż też ma nawyk mycia rąk :-) Antosia też nauczymy;-)

Awatar użytkownika
gofia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 317
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:45

15 mar 2011, 13:40

Dla mnie higiena rąk jest szczególnie ważna. Mam przedszkolaka w domu a tutaj w tego typu instytucjach jak wiadomo różne paskudne rzeczy można spotkać. Wiem, że panie przestrzegają i uczą dzieci częstego mycia rąk. Ja sama bardzo moje dziecko ponaglam i na każdym kroku przypominam o tym aby był ręce. Już mu weszło to tak w krew że mycie rąk przez posiłkiem czy po wizycie w toalecie nie jest niczym odmiennym, tylko wręcz przyjemnością.
Jest wiele produktów na rynku, które dodatkowo zabiją bakterie i wirusy z którymi nie każde mydło da sobie radę, ale jednak najważniejsze aby wykształcić od najmłodszych lat u dzieci nawyk czystych rąk.
teraz fajne akcje robią, i w przychodni przynajmniej u nas stoi taki preparat do dezynfekcji rąk dla użytku publicznego.

Malyna
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 190
Rejestracja: 29 kwie 2010, 10:30

15 mar 2011, 14:48

a ja szczerze powiedziawszy jestem mocno zdziwiona a często też zaniepokojona tym, że w ogóle muszą pojawiać się takie tematy na forach. Powiedzmy że to naturalne, bo zazwyczaj piszemy o wszystkim, ale świadomość ludzi a raczej zupełny jej brak - totalnie mnie rozbraja.
Ja bez bicia przyznaje się , że mycie rąk to moja mania, zapewne spowodowane to jest moją profesją i związaną z tym pracą w szpitalu, jednak po zajęciach z mikrobiologii na pierwszym roku chyba nigdy nie zapomnę widoku ilości zarazków na opuszkach palców, na brwi, czy za uchem. Przeżyłam wtedy traumę, czasami powraca, nie ukrywam, ale teraz bardzo często myje ręce, a w torebce mam zawsze taki środek antybakteryjny, czuję się wtedy o niebo lepiej. O wspomnianym wyżej dopiero niedawno dowiedziałąm się, że jest. testuje różne wiec i ten poddam niewątpliwie próbie :)

chantall
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 39
Rejestracja: 05 kwie 2009, 16:34

15 mar 2011, 20:09

Niby to takie normalne i oczywiste, ale ja często nawet w centrach handlowych widzę jak kobiety(!) wychodzą z łazienki bez mycia rąk. Szok, w tych czasach... Na szczęście większa część młodszego społeczeństwa jest bardziej chętna do utrzymywania czystości, także młodsze dzieci są bardziej pilnowane i uczone niż kiedyś, więc myślę, że będzie tylko lepiej.

Malyna
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 190
Rejestracja: 29 kwie 2010, 10:30

16 mar 2011, 19:17

przestaje mnie dziwić wynik badań o których kiedyś czytałam w necie na temat ilości zarazków na fistaszkach w pubach... widać nie sami faceci przykładają się to tej zatrważającej ilości ( nie pamiętam procentów, ale myślę, że przeraziłyby większość z Was.. )

Chyba w podstawówce przydałoby się wraz z nauką higieny osobistej takie badanie dla dzieci z pokazaniem ile zarazków mają na rękach i pod paznokciami..

Awatar użytkownika
aniafs
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2783
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:30

16 mar 2011, 20:04

Myjemy ręce po wyjściu z toalety....a czy któraś z nas myje rece po odejściu od komputera??? Podobno na klawiaturze jest kilkaset razy więcej przeróżnych patogenów niż na desce klozetowej :ico_noniewiem:
Kiedyś czytałam o analizie mikrobiologicznej wody święconej w kościole, tej w której moczy się dłonie....szoook...wszytko w niej pływa..nawet bakterie kałowe :ico_olaboga: .

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

16 mar 2011, 20:12

wody święconej w kościole, tej w której moczy się dłonie....szoook...wszytko w niej pływa..nawet bakterie kałowe .
:ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking:

Awatar użytkownika
aniafs
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2783
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:30

16 mar 2011, 21:22

aniafs napisał/a:
wody święconej w kościole, tej w której moczy się dłonie....szoook...wszytko w niej pływa..nawet bakterie kałowe .
no jak kilkaset ludzi w ciagu dnia umoczy w niej ręce...a nie każdy z nich myje ręce po wyjsciu z toalety :ico_noniewiem:
od tamtej pory zaprzestałam tej "koscielnej czynności"

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość