Awatar użytkownika
Miluśka
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1883
Rejestracja: 25 sie 2010, 20:46

Alimenty

23 lut 2011, 15:39

Hej.
Moje pytanie dotyczy alimentów.
Czy mogę złożyć wniosek o alimenty jeśli nie jestem w separacji ani po rozwodzie?

Rozstałam się z mężem i nie mieszkamy razem. Nie chcę rozwodu, ewentualnie separację ale wiem że to nie taka łatwa droga a jeśli on się nie zgodzi to zostanę z ''ręką w nocniku'', a chcę by on mi płacić na utrzymanie dziecka.

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

23 lut 2011, 16:08

Miluśka, możesz jak najbardziej

powiem więcej aby otrzymać alimenty wcale nie trzeba się rozwodzić,nawet nie trzeba być w separacji

złóż w sądzie wniosek o alimenty w jakiej chcesz wysokości i tyle przykładowe wnioski na pewno znajdziesz w necie

u mnie właśnie całkiem niedawno ktoś w rodzinie tak zrobił

[ Dodano: 2011-02-23, 15:10 ]
i nie ma siły by się nie zgodził na taki układ,wierz mi

[ Dodano: 2011-02-23, 17:20 ]
wysłałam tobie info na pw

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

23 lut 2011, 18:30

Złóż pismo w sądzie rejonowym skierowane do wydziału rodzinnego i nieletnich. Nie musicie mieć orzeczonego rozwodu czy separacji. Tak naprawdę to już jesteście w separacji tylko że nieformalnej, bo nie mieszkacie razem, nie prowadzicie wspólnego gospodarstwa domowego, zapewne też nie współżyjecie. Opisz dokładnie sytuację, wymień wszystkie koszta jakie ponosisz w związku z utrzymaniem dziecka i napisz jaką kwotę alimentów chciałabyś otrzymać-to musi być kwota realna względem dochodów męża. Jeżeli sama nie osiągasz dochodów, to możesz również wnioskować o alimenty dla siebie.

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

23 lut 2011, 18:47

Jak najbardziej markotka ma racje. Jesli nie masz dochodow to mozesz starac sie o alimenty dla siebie.
choc nie wiadomo jak sad to rozpatrzy bo to tez zalezy od jego zarobkow.
Ale mozesz starac sie o alimenty nie majac rozwodu.

atka_1987
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3544
Rejestracja: 22 mar 2009, 16:47

23 lut 2011, 21:08

Czy mogę złożyć wniosek o alimenty jeśli nie jestem w separacji ani po rozwodzie?
tak jak dziewczyny napisaly... mozesz zlozyc wniosek o alimenty
Tak naprawdę to już jesteście w separacji tylko że nieformalnej, bo nie mieszkacie razem, nie prowadzicie wspólnego gospodarstwa domowego, zapewne też nie współżyjecie.
dokladnie wy jestescie w separacji,bo nie prowadzice wspolnego gospodarstwa domowego

Awatar użytkownika
Miluśka
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1883
Rejestracja: 25 sie 2010, 20:46

23 lut 2011, 23:19

a co jeśli mój mąż nie pracuje? jak mam ustalić wysokosć alimentów?
on mieszka teraz z matką. zastanawia mnie czy nie złożyć alimentów na nią (skoro on nie ma dochodów.)

Awatar użytkownika
martaraz
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3604
Rejestracja: 05 lut 2010, 23:35

23 lut 2011, 23:29

Pewnie że możesz, moja siostra mimo iż się nie rozwiodła i nie mieszka z mężem od 3 miesięcy ma alimenty od niego.

On musi w sądzie zaświadczenie o zarobkach złożyć. Jeśli nie pracuje to sądu tego nie interesuje, rodzice mają równe prawa i obowiązki co do dziecka. Tak czy siak zostaną mu przysądzone. Złóż wniosek z kwota wyższa niż chcesz realnie. Napisz np. 500 zł abyś miała z czego schodzić, lub nawet 600.

Ja też miałam sprawę o alimenty. On pracował na czarno i powiedział, że nie ma pracy myślał, że mu się uda... Sędzia powiedziała mu tylko że to jego obowiązek a on jest młody i zdrowy to powinien mieć pracę.

Sąd spyta się ile czasu nie daje Ci na utrzymanie dziecka. Także dostaniesz je z wyrównaniem np za 2 miesiące. Ja tak dostałam. Nie ma zmiłuj jak nie płaci to do komornika idziesz albo do funduszu alimentacyjnego bo słyszałam, że już przywrócili.

atka_1987
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3544
Rejestracja: 22 mar 2009, 16:47

23 lut 2011, 23:41

on mieszka teraz z matką. zastanawia mnie czy nie złożyć alimentów na nią (skoro on nie ma dochodów.)
Masz taka możliwość, jeśli komornik stwierdzi ze twój były mąż nie jest wypłacalny, nie ma środków do utrzymania to możesz sprawę złożyć do sadu.
Tak fundusz alimentacyjny powrocil

[ Dodano: 2011-02-23, 22:47 ]
Można wnieść pozew przeciw dziadkom ze strony ojca - ale trzeba mieć zaświadczenie od komornika w sprawie ojca, udokumentować, że rzeczywiście sytuacja materialna dziecka jest nie najlepsza i dziadków musi na te alimenty stać

Awatar użytkownika
martaraz
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3604
Rejestracja: 05 lut 2010, 23:35

24 lut 2011, 00:01

Ja z początku dostawałam z funduszu alimentacyjnego, potem przez parę miesięcy zasiłek dla samotnej matki, a jak wyszłam za maż i tego już nie dostawałam. Parę lat była cisza, a tamten cały czas winien mi byl 8 tyś zł. W końcu stary komornik odszedł na emeryturę a nowy ostro sie za nich wział. No i suma sumarum co miesiac dostawałam po 500 zł z jego pensji aż spłacił mi dług teraz z tego co wiem to zabierają mu kasę na dług w Zusie. Także będzie się to za nim ciągnęło.

Najpierw złóż pozew o alimenty na niego.

Awatar użytkownika
Miluśka
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1883
Rejestracja: 25 sie 2010, 20:46

24 lut 2011, 14:25

dziękuję dziewczyny ;*

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość