keeja106
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 08 mar 2011, 19:42

być WYSOKĄ kobietą

08 mar 2011, 20:18

Hej dziewczyny! Jak wiadomo, być wysoką kobietą w Polsce nie jest łatwo. Osobiście mam 183 cm i sprawia to, że czasem można się nieźle wkurzyć. Po pierwsze: zakupy to najczęściej jest kompletna strata czasu, wszystko jest za krótkie i proporcje się nie zgadzają. Pasujące, dobrze leżące spodnie - zapomnijcie. Żakiet, bluzka z dobrym rękawem? Nie ma szans. Jedynie grubsze swetry udaje się znaleźć dobrej długości. Dżinsy owszem, ale tylko biodrówki, i mam ich już szczerze dosyć.

Wobec tego co z obcasami? Gdzie tu szpilki, skoro spodnie za krótkie? Pozostają do spódnic i sukienek. I tak dużo dziewczyn boi się je nosić ze względu na wzrost. TUTAJ UWAGA: nosić szpilki!!! Parę cm więcej to żadna różnica, a sylwetka znacząco się poprawia.
W ogóle próby ukrycia swojego wzrostu - niepotrzebne. To moim zdaniem wpływa głęboko na psychikę - i człowiek boi się wszystkiego potem. Nie mówiąc o rozmaitych przydomkach, które słyszałam z ust pięknej młodzieży.

Czytałam na różnych forach wypowiedzi dziewczyn na ten temat, i sprawa jest poważna - przy czym uważam, że stanowczo powinnyśmy sobie powiedzieć, że wysoki wzrost to powód do dumy!
A jak Wy sobie radzicie - co z zakupami może znalazłyście jakieś sklepy dla wysokich czy coś w tym stylu? Jak się czujecie będąc wysokimi?

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

08 mar 2011, 20:25

keeja106 ja mam 177 cm i nie noszę szpilek,bo po pierwsze nie bardzo umiem a po drugie wolę wygodniejsze buty jak adidasy :ico_oczko: ewentualnie coś na malutkim obcasie :ico_oczko:
kupując ciuchy też nie mam jakoś problemu z długością :ico_noniewiem: gorzej z fasonem,bo ja wybredna jestem i lubię szerokie nogawki na dole spodni,poza tym jakoś łatwo znajduję to co lubię :-)
i nie chodzę do jakiś markowych sklepów-bo dla mnie tam za drogo...kupię sobie ciuchy nawet na rynku jakimś czy na hali targowej i zawsze wszystko pasuje :-)
TUTAJ UWAGA: nosić szpilki!!! Parę cm więcej to żadna różnica, a sylwetka znacząco się poprawia.
sylwetkę poprawi,ale nogi niestety się męczą bardzo na wysokich szpilkach,a potem kobiety narzekają na problemy z żylakami :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
surtsey
4000 - letni staruszek
Posty: 4271
Rejestracja: 06 mar 2007, 19:27

08 mar 2011, 21:04

ze spodniami mam problem, jedynie markowe są w róznych długościach, ale wtedy czekam na przecene...
bluzki i swetry - tylko prosty krój, bo jak już jest jakieś odcięcie pod biustem czy w pasie, to ja to mam w zupełnie innym miejscu.
Niestety tak to jest jeśli ubrania szyje sie na 168 cm, podobno taka jest średnia wzrostu kobiet

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

08 mar 2011, 21:59

ja mam 175 i zawsze czułam się wysoka, szpilek dziś nie nosze w ogóle mam jedne buciki na małym obcasiku które leżą w szafie jakiś 3 rok a miałam je na nogach może 5 razy, nie noszę bo nie lubię, dla wygody wolę adidasy, czy jakieś cichobiegi, do tego się garbię więc niestety na szpilkach wyglądam strasznie jak się nie pilnuję z plecami hihihi.

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

08 mar 2011, 22:04

a ja znowu zawsze chciałam być wyższa (mam 169cm) i noszę szpilki, obcas zazwyczaj 7-10cm :ico_oczko: jedynie teraz noszę ciut niższe i na szerszym obcasie, ale nie niskie :ico_oczko: w płaskich butach czuję się malutka, a w szpilkach bardzo kobieca :-D

keeja106
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 08 mar 2011, 19:42

09 mar 2011, 11:03

surtsey, jak doskonale Cię rozumiem ;). Dobrze, że zwróciłaś uwagę na proste kroje - to właśnie jest jedyna możliwość często. Nie da się podkreślić sylwetki i nawet jak się jest szczupłym, to nie można podkreślić wcięcia w talii - np. topy są za krótkie, widać brzuch... No i odcięcie pod biustem z reguły jest na biuście :D

elibell, faktycznie w szpilkach trzeba się pilnować - ale to dobrze, sama też się często garbię. To w ogóle chyba dlatego, że jestem wysoka i odruchowo staram się dopasować do otoczenia, w każdym razie garbieniu mówimy stanowcze NIE. A 175 cm to chyba taki idealny wzrost dla kobiety? :)

markotka, to może ja Ci parę cm odstąpie i obie będziemy mieć problem z głowy :D
Choć tak naprawdę powinnyśmy polubić swój wzrost, właściwie to nie ma czegoś takiego jak właściwy wzrost dla kobiety. Każdy wzrost ma wady i zalety.

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

09 mar 2011, 11:20

ja mam 174 cm. Wcześniej faktycznie miałam problemy z kupnem spodni, bo jak chciałam fajne długie to w pasie bym dwa razy się owinęła. Teraz jest dużo lepszy wybór i wcale nie muszą to być markowe ciuchy aby pasowały :-)

Jeżeli chodzi o buty... to wiadomo im wyższym się jest to stopa proporcjonalnie musi być większa :-D - ja mam 41.
Lubię buty sportowe ale również szpilki. Obcasy mi nie przeszkadzają, mogą i mieć z 8-10 cm, bardzie muszę zwracać uwagę na podbicie.

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

09 mar 2011, 11:51

markotka, to może ja Ci parę cm odstąpie i obie będziemy mieć problem z głowy :D
tyle, że jakbym była wyższa, to już pewnie nie mogłabym sobie pozwolić na tak wysoki obcas, jak teraz :ico_oczko: mimo, że nie jestem jakaś wysoka, ale jak założę szpilki, to jestem wyższa od wielu osób w moim otoczeniu, a jakby jeszcze parę cm więcej było to już w ogóle :ico_oczko:

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

09 mar 2011, 13:03

a ja mimo tego, ze mieszczę się w przeciętniakach (170 cm :ico_oczko: ) to i tak mam problem z kupieniem bluzeczek, bo wiekszość jest za krótka (dzieki bogu za modne tuniki :ico_sorki: ) albo ma za krótkie rękawy. Także po częsci rozumiem wysokie kobiety.

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

09 mar 2011, 17:01

Ja mam 155 cm i wszystkie spodnie musze skracać :ico_haha_01: :ico_haha_01: ale chciałabym miec tak ok. 165cm nie wiecej. Ale nie moge wiec ciesze sie jak jest :-)

Wróć do „Być kobietą”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość