AnulaD
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 09 mar 2011, 13:08

czy nie jestem za stara

09 mar 2011, 13:21

Hej mam 9 letnią córeczkę -chodzi do 2 klasy. Mój mąż bardzo nalega żeby mieć jeszcze jedno dziecko, Karolcia też chce mieć rodzeństwo. Ja nie ukrywam również marzę o dzidziusiu już od kilku można powiedziec lat.
Ale cóż myślę tylko i nic nie działam, trudno mi sie zdecydować, a szczerze mówiąc ciągle mi coś dolega, a to pęcherz, a to ból żołądka spowodowany refluksem, a to kręgosłup bo mam siedzącą pracę itp. Boje się ,że w czasie ciąży te dolegliwości mogą mi się nasilić.
A co najważniejsze to już ostatni dzwonek na dziecko -w pażdzierniku będę miała 38 lat, martwię się czy nie jestem za stara na tak kolosalne zmiany , boję się a za razem chcę. Co tu robic - wiem że ta decyzja należy do mnie i mojego męża, ale pomózcie, doradzcie-Ania

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

09 mar 2011, 13:42

AnulaD, zachodź w ta ciąże i na pewno będzie wszystko oki,zobaczysz :-)

lilo

09 mar 2011, 14:04

AnulaD, poczytaj sobie też tutaj, mam nadzieję że cię to uspokoi :ico_oczko: http://www.naobcasach.pl/forum/viewtopic.php?t=10171

Na pewno wskazane byłoby porozmawiać z lekarzem jak najlepiej się przygotować do ciąży.

anetka607
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:21

09 mar 2011, 14:36

w pażdzierniku będę miała 38 lat,
moja ciocia rok temu została mamą w wieku 42 lat i strasznie odmłodniała nie tylko wizualnie ale i zachowanie się zmieniło oczywiście na plus a dodam że ma starszą córkę w wieku 23 lat :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
martasz
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1050
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:58

09 mar 2011, 14:54

Idź do ginekologa, doradzi Ci jak zadbać o siebie przez ewentualną ciążą, zleci badania i będziesz spokojniejsza :)

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

09 mar 2011, 15:03

Myślę, że dziecko to ogromne błogosławieństwo- jeśli czujesz , że właśnie jego pragniesz nie ma na co się oglądać :-) Wcale za stara nie jesteś wierz mi! Niektóre kobiety dopiero w tym wieku zaczynają :-) I znam nie jeden taki przypadek!
A co do dolegliwości, każdej z nas coś dolega i nie ma co na siłę szukać argumentu przeciw. Tak naprawdę ciąża może wiele zmienić w Twoim życiu i to na lepsze. Jestem pewna.
Zrób badania i działaj- powodzenia :-)

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

09 mar 2011, 18:05

uważam, ze za stara nie jesteś, bo dlaczego? 38 lat to wcale nie duzo. Jesli martwisz się o komplikacje to odwiedź lekarza, który na pewno wszystko ci wytłumaczy.
Ja mieszkam obecnie w miejscu gdzie posiadanie pierwszego dziecka w wieku 35-40 lat to norma (czy normlanie poczęte czy przez sztuczne zapłodnienie). Czasem mam wrażenie, ze jak chodze do przychodzi to jestem tam najmłodszą :ico_ciezarowka: :ico_oczko:
a jak przechodzę koło przedszkola i szkoły podstawowej rano to głownie widzę mamusie po 40.

Ale wydaje mi się tak z drugiej strony, ze jesli nie jesteś przekonana to lepiej sobie odpuscic, bo posiadanie dziecka na siłe nie jest dobrym pomysłem.

AnulaD
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 09 mar 2011, 13:08

09 mar 2011, 19:16

Dzięki bardzo za wasze odpowiedzi, lekarza ginekologa już pytałam jakiś czas temu o ciażę, wg niego nie ma przeciwskazań. Zalecił mi brać kwas foliowy i niezwlekać długo z decyzją.
Moja starsza siostra urodziła jak miała 39 lat, miała wówczas 15 letniego syna i 11 letniego. Teraz są juz oni dorośli a siostra szczęśliwa że ma córeczkę.
Muszę jeszcze zrobić badania krwi, bo ostatnio miałam jakiś obnizony poziom leukocytów. Ale brałam wtedy leki zobojętniajace kwasy żołądkowe może to one miały wpływ na obraz krwi....
Jestem trochę panikara i boję się wszystkiego. Przed pierwsza ciążą też miałam wiele dylematów, a teraz Karolcia mooja to coś najpiękniejszego co mnie w życiu spotkało, a los przyznam, że nie był dla mnie z wielu względów łaskawy.
Wiem, że mam kochajacego męża i córcię - to sa moi najblizsi, poza tym tylko siostra. Strasznie mi brakuje większej rodziny......
Jeszcze raz dziękuję całuski

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

09 mar 2011, 19:37

AnulaD, w takim razie próbujcie i powodzenia życze!! :-)

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

09 mar 2011, 19:51

AnulaD, to proponuje nas szybko poinformować że jesteś w ciąży a my ci już będziemy granulować i kibicować aż do narodzin dzidzi :-)

Wróć do „Przed Ciążą, czyli chcemy mieć dziecko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość