Awatar użytkownika
martaraz
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3604
Rejestracja: 05 lut 2010, 23:35

Najlepsza butekla do karmienia malucha??

17 mar 2011, 16:53

Hej

Jaka wszym zdaniem jest najlepsza butelka dla malucha. Ja mam Avent i Tommee Tippee.
Do kaszki najlepsza jak dla mojej małej jest Avent smoczek trójprzepływowy bo z tp smoczki do kaszy to porażka. Mają strasznie wielką dziurę.
Jakich wy używacie??

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

17 mar 2011, 16:57

My używamy TT,ale rzeczywiscie smoczek do kaszki to porażka,bo ma mega dziurę :(

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

17 mar 2011, 20:37

Ja miałam Avent i TT :-) a do kaszki Avent.

lilo

17 mar 2011, 21:09

My kaszki czy od początku podawaliśmy tylko łyżeczką.
Do mleka u syna miałam canpolu najzwyklejszą, córka bezbutelkowa zupełnie.

Według mnie sama butelka ma niewielkie znaczenie, chyba że dla najmniejszych z jakimś dobrym systemem antykolkowym - my tu nie mamy doświadczenia bo synek zaczął pić butelką dopiero po 8. miesiącu.

Na pewno większe znaczenie ma smoczek - on musi dziecku podpasować. Są różne kształty, wielkości itd.

Awatar użytkownika
martaraz
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3604
Rejestracja: 05 lut 2010, 23:35

17 mar 2011, 21:44

Na pewno większe znaczenie ma smoczek - on musi dziecku podpasować. Są różne kształty, wielkości itd.
To się zgadza, na początku gdy Hania była miała ok 1,5 miesiąca chciałam jej podać wodę. Jeszcze w ciaży kupiłam butelkę NUK i z niej podałam. Dziurka w smoczku dla niemowlaka była dosć spora no i Hania strasznie się zakrztusiła, aż mi serce ze strachu stanęło. Spanikowałam i oddałam tą butelkę.

czara
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 48
Rejestracja: 30 sty 2010, 01:49

25 mar 2011, 22:40

Do mleka używałam zawsze szklanych butelek, bo łatwiej je domyć, wyparzyć, zdezynfekować po mleku. Napoje i wodę podawałam z małych plastikowych.

Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

25 mar 2011, 22:46

a ja mialam zwykle butelki calpol i smoczki tez a do kaszek to robilam wieksze dziurki (moje dzieci nie chcialy pic z aventowych smoczkow :-D

Awatar użytkownika
madzens
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2206
Rejestracja: 09 lis 2009, 15:09

27 mar 2011, 14:28

Martus My mamy butelkę "dyduś" dostepna w aptece i kosztuje zaledwie 14 zl :-D Maly od poczatku lubi pic mleczko bo z innych probowalismy i na nic tylko nie potrzebnie wydane pieniadze :ico_sorki: Smoka do kaszki mamy 5 i bardzo dobrze leci :-D

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

28 mar 2011, 08:37

hehe ja miałam dla Majki chyba z 6 butelek :ico_haha_01:

jeśli chodzi o karmienie piersią i używanie butelki w tym samym czasie to polecam Tommy Tippee :ico_oczko: maja unikalny kształt smoczka i malutką dziurkę która sprawia ze dziecko musi sie tak samo wysilac jak przy cycku co nie zaburza karmienia :ico_oczko:
a kaszka spokojnie przechodzi pzrez smoczek nr 3 TT, nie trzeba tego do kaszki kupować :ico_oczko:

gdy sie w ogóle nie karmi piersia to już chyba sprawa indywidualna :ico_oczko:
Maja w momencie zaprzestania karmienia odrzuciła butelki Tommy Tippee, wiec miałam niekapek NUK do herbatki i butelki Canpol do mleka i kaszki, Maja miała refluks wiec piła mleko zagęszczone miarką kaszki :ico_oczko: ale używałam do nich smoczka niekapka :ico_oczko:
o taki

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

wiec szybko nauczyła sie pic z niekapka, bez przyzwyczajania zbytnio do butelek

ekspert_philips
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 09 lis 2010, 10:54

11 kwie 2011, 11:19

Wybór butelki do kwestia bardzo indywidualna. Sama decyzja należy ostatecznie do dzieci. Warto obserwować ich zachowania i w razie problemów zmienić butelkę na inną.

Do podawania kaszek polecam smoczki trójprzepływowe Philips Avent. Ze swojej strony odradzam jednak samodzielne powiększanie dziurek. W takim wypadku gumka smoczka podczas karmienia mogłaby się kruszyć. Co z kolei może okazać się niebezpieczne dla dziecka. Jeśli dziecko nie chce pić ze smoczków jednej marki, polecam wypróbować inną. To będzie zdecydowanie lepsze rozwiązanie od samodzielnego powiększania dziurek.



---
w sprawie reklamowanego towaru najlepiej jest skontaktować się z administratorem forum ,gorąco polecam :-)
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2011, 13:12 przez ekspert_philips, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość