Katherine
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 25 cze 2009, 23:01

Tłuste włosy POMOCY !

23 mar 2011, 13:33

Cześć
Ostatnio mam problem z włosami. Nie bardzo wiem czym to jest spowodowane. Mianowicie włosy czasem nie wytrzymują mi dnia by się nie przetłuszczać :/
Często pod koniec dnia skóra i włosy wyglądają okropnie. Jestem często zmuszana do mycia włosów rano i wieczorem. Nie jest to pewnie zdrowe dla włosów :/
Stosuje szampon z drogerii…czyli bez rewelacji.
Do tej pory nie miałam tak duzych problemów z przetłuszczaniem się włosów i skóry.
Czy może któraś z was wie o co może chodzić? Oraz czy macie jakieś sprawdzone metody tudzież produkty by temu przeciwdziałać?
Mam grube, dłuższe włosy za ramiona. Noszę je różnie. Zazwyczaj jak się zaczynają przetłuszczać to wiąże je w kucyk.

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

23 mar 2011, 22:03

Tłuste włosy to nie tylko problem kosmetyczny, jeśli nagle zaczęły Ci się bardziej tłuścić,to przyczyna może różna, od problemów hormonalnych po łojotokowe zapalenie skóry
Myślę,że samo mycie włosów nie pomoże,chyba wizyta u dermatologa jest wskazana
Powodzenia

Awatar użytkownika
Askja
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 23 cze 2009, 23:22

23 mar 2011, 23:37

Oj mi tez to sie zdarza. Moze ma to u ciebie zwiazek z nadejsciem wiosny?
Ja mam ogolnie tendencje do przetłuszczania sie włosow :/
Kiedy mi się pogarsza uzywam kosmetykow z serii MED firmy CeCe. Dokładnie tych -> link usunięty przez obsługę forum
Poprawa jest znaczna i wyjatkowo szybka.
Mysle ze moze byc to dobra odmiana od tych marnych szamponow z drogerii, ktorych jedyna zaleta jest to ze pachna owocami :)
Teraz sobie pomyslalam ze moze to tez byc przez zla diete? Ale to juz chyba raczej do lekarza trzeba sie udac.
Tak jak pisała BeataW...lepiej to sprawdzić
Ostatnio zmieniony 24 mar 2011, 13:57 przez Askja, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kinga_łódź
4000 - letni staruszek
Posty: 4985
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:50

25 mar 2011, 10:21

Po pierwsze jeżeli zrobiło się to nagle to wizyta u dermatologa.
Po drugie myj włosy szamponem przezroczystym, szampony koloru mlecznego
zbyt obciążają włosy.
Możliwe, że to tylko zmiana pogody na bardziej ciepłą i skóra jeszcze się nie przyzwyczaiła
ale i tak idź do dermatologa :ico_sorki:

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

25 mar 2011, 11:36

Tak jak dziewczyny piszą, jeżeli to nagła zmiana, to trzeba iść do dermatologa, albo sprawdzić hormony. Ale już teraz możesz sobie trochę pomóc. Włosy przetłuszczają się pewnie u nasady, więc tylko tam wcieraj szampon, w resztę włosów nie, żeby końców nie przesuszać, wystarczy, że spłynie po nich woda z szamponem w trakcie spłukiwania. Używaj jak najmniejszej ilości szamponu i zmywaj obficie letnią wodą, na koniec możesz puścić nawet zimniejszy strumień wody. Na pewno nie używaj szamponu do włosów przetłuszczających się, bo osiągniesz odwrotny efekt-skóra się przesuszy i będzie produkować jeszcze więcej łoju, lepszy będzie szampon nawilżający. Jeżeli suszysz włosy suszarką, to tylko letnim strumieniem powietrza. Nie związuj włosów, bo wtedy są jeszcze bliżej skóry i łatwiej się przetłuszczają. Ja sama mam przetłuszczające się włosy, taki już defekt. Odkąd stosuję się do powyższych zasad mogę pozwolić sobie na umycie włosów co drugi, a czasem nawet trzeci dzień, wcześniej musiałam absolutnie codziennie. Ja jeszcze robię tak, że po wysuszeniu i wyprostowaniu włosów, pochylam głowę w dół i spryskuję lekko włosy u nasady lakierem-wtedy też są lekko uniesione i nie przyklejają się do skóry głowy. Czasami też lekko podtapiruję włosy u nasady.

layla
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 194
Rejestracja: 04 gru 2009, 23:49

25 mar 2011, 16:42

U mnie na wiosnę zawsze włosy słabsze i oklapłe. Ale zauważyłam, że niektóre szampony powodują też, że szybciej mam tzw. stąki.

migielka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 25 paź 2011, 17:34

25 paź 2011, 18:15

Szampony Ci tu nie pomoga mozesz sprobowac maseczek domowej roboty wystarczy ze poswiecisz im troche czasu.. Przetłuszczające sie włosy to problem prawie kazdej nastolatki i nie tylko.. Do wlosow tlustych pasuja wlosy zwiazane wtedy nie musisz ich ciagle poprawiac i przeczesywac.. Jezeli potrafisz tapiruj wlosy i psikaj lekierem tyle ile musisz zeby nie obciazyc i za bardzo oraz mozesz kupic suchy szampon jezeli masz delikatnie przetluszczone wlosy od nasady to ci pomoze jesli bardzo to nie masz po co kasy wydawac... Tak samo dobrym wyjsciem bedzie dermatolog lub jezeli narazie nie masz czasu do niego isc to idz do apteki a pani tam ci doradzi co masz brac badz uzywac aby wlosy nie przetluszczaly sie tak bardzo :)

Awatar użytkownika
Novamoda
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 20 gru 2011, 14:19

03 mar 2012, 19:54

Moim zdaniem przyzwyczaiłaś włosy do codziennego mycia. Rób im pewnego rodzaju oczyszczanie. Kiedy wiesz, że nie będziesz wychodzić z domu nie myj włosów przez około 2 dni. Moim zdaniem może być to spowodowane tym, że w nieprawidłowy sposób myjesz włosy? Może nakładasz za dużo szamponu w jedno miejsce, a przed nałożeniem odżywki niedokładnie je spłukujesz lub odżywkę nakładasz na skórę glowy a nie na pasma? Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
penelope12
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 24
Rejestracja: 14 mar 2012, 22:17

20 mar 2012, 21:36

Powtórzę się polecam wizytę u lekarza, widocznie jakieś zmiany w organizmie nastąpiły, mój tata mówi że jak się często myje włosy to one mają tendencję do szybszego przetłuszczania się...

anakra8
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 03 wrz 2012, 13:08

03 wrz 2012, 13:15

Polecam używanie suchych szamponów. Ja jestem bardzo zadowolona. Normalnie by utrzymać włosy tak by ładnie wyglądały musiałam myć je 1 lub 2 razy dziennie. Z suchym szamponem myję co drugi dzień. Nie można jednak przesadzać ponieważ można nabawić się łupieżu.

Wróć do „Moda, makijaż i fryzury”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość