Awatar użytkownika
mama_muminka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 89
Rejestracja: 18 lut 2010, 21:01

bolące plecy...

23 mar 2011, 20:20

Czy też Was tak bolą plecy po ciąży? Czasem w ciągu dnia mam tak, że bólu jest na tyle silny, że muszę się kłaść na czymś płaskim na trochę. Macie jakieś dobre sposoby na ból w krzyżu? Help!

NICOLA_1985

23 mar 2011, 23:24

mnie też często bolą plecy ale niestety podobnie jak Ty nie wiem jak sobie pomóc :ico_noniewiem: pomagają mi troche masaże bo czasem mój mąż się zlituje i mnie pomasuje :ico_oczko: ale to takie rozwiązanie na chwile później ból wraca :ico_noniewiem:

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

24 mar 2011, 10:43

mnie plecy bola jak wstaje rano, czyli pewnie zle spalam. Ale jak kiedys cwiczylam sobie w domu to jakos lepiej sie czulam. teraz znowu zamierzam zaczac cwiczyc wiec i bol plecow mam nadzieje ze zniknie.

Awatar użytkownika
Dorota84
Papla
Papla
Posty: 798
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:28

24 mar 2011, 11:52

kiedyś strasznie bolały mnie plecy, do tego stopnia, że nie mogłam się ruszyć, używałam wtedy jakiegoś żelu rozgrzewajacego, na szczęście od dawna już mnie nic nie bolało i niech tak zostanie ;)

layla
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 194
Rejestracja: 04 gru 2009, 23:49

25 mar 2011, 15:33

Są też takie plastry rozgrzewające - czasem pomaga.

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

25 mar 2011, 17:59

Na ból pleców najlepszy jest ruch- odpowiednie ćwiczenia to najlepsze rozwiązanie.
No, ale nie zawsze mamy na to czas niestety, a czasem to i chęci brakuje.

Jak mocno bolą Cię plecy znajdź sobie pozycje bezbólowe i w takiej pozycji poodpoczywaj troszkę. Np. Leżenie na plecach na twardym podłożu ze zgiętymi nogami w kolanach i biodrach, albo leżąc na plecach, zginamy nogi a między uda wkładamy poduchę :-)

Nio i bardzo ważna jest profilaktyka- czyli odpowiednio podnosimy ciężkie przedmioty ( kucamy, a nie schylamy się), odpowiednia pozycja przed komputerem, podczas np. prasowania jedna noga powinna być na podwyższeniu np. na małym taboreciku itd. Długo by opowiadać. Tak naprawdę szereg nieprawidłowych czynności w ciągu dnia ten ból wyzwala.

Nio i pamiętaj, że najgorsza dla kręgosłupa jest pozycja siedząca- także jak najwięcej w ruchu!

Jeśli masz ochotę poćwiczyć pisz- postaram się przesłać jakiś zestaw ćwiczeń dla kręgosłupa :-)

Awatar użytkownika
mama_muminka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 89
Rejestracja: 18 lut 2010, 21:01

27 mar 2011, 00:36

Dzięki za porady. Poszukam sobie jakichś ćwiczeń na plecy w Internecie i może faktycznie kupie sobie takie plastry rozgrzewające (choć uważam, że to tylko doraźne rozwiązanie). A czy któraś z Was chodziła może kiedyś na rehabilitacje z powodu pleców? Może powinnam sobie poćwiczyć trochę pod okiem specjalisty, na pewno by mi coś fachowo doradził...

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

27 mar 2011, 09:45

mama_muminka, myślę, że to bardzo dobre rozwiązanie. Przede wszystkim specjalista pokazałby Ci jak prawidłowo wykonać ćwiczenia no i jakie w Twoim przypadku ćwiczenia będą najlepsze! Nawet jeśli miałoby to być jedno czy dwa spotkania dużo z tego wyniesiesz, a potem będziesz mogła stosować sama :-)

Jestem fizjoterapeutą, na temat bólów krzyża pisałam pracę mgr :-) Więc na pytania chętnie odpowiem!

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

27 mar 2011, 10:20

Koroneczka, a cos takiego latwego dla kobiet w ciazy? mnie boli czesto miedzy lopatkami i tak na samym dole (odcinek ledzwiowy?) Kiedys mi pomagalo lezenie plasko na plecach, zreszta ja na ogol tak spalam, no ale w ciazy nie bardzo mozna. Wiec spie na boku i sie czasem mecze :/

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

27 mar 2011, 10:38

askra, a śpisz z poduszeczką między nogami? Pomaga! Jak leżysz na boczku, podkurcz troszkę nogi, a między udami podłóż poduszkę!
Jeśli chodzi o ćwiczenia jest wiele bezpiecznych dla kobiet w ciąży, jeśli chcesz podaj mi swojego maila na PW to postaram się coś wysłać!
Leżenie na plecach rzeczywiście nie jest wskazane, może nawet potęgować ból, bo cała masa macicy i płodu właśnie na kręgosłup napiera.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość