moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

garnki

04 maja 2011, 18:19

Czy możecie polecić jakieś fajne sprawdzone garnki?
Moja mama ma zestaw z Philipiaka, ale kupiła je kiedyś na jakimś pokazie razem z wełnianym kompletem kołdry i cena była nawet przystępna, a tak to cena poraża....

Mieszkanie się remontuje i garnki potrzebne :-D

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

04 maja 2011, 18:27

ja polecam garnki firmy MAIBACH,w sumie dostalam kilka z nich tylko ale do dzisiaj sa super,przez 5 lat nic sie z nimi nie stalo :ico_sorki: ...ale to garnki same w sobie,ogolnie to ja lubuje sie w patelniach,malych i wiekszych a to z tefala zawsze kupuje :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
riterka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9316
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:26

04 maja 2011, 20:34

ja mam garnki kupione w jakimś markecie, prezent od babci i mają już dobre 8 lat, zwykłe i fajne (takie srebrne ze szklanymi pokrywkami) wiadomo im grubsze dno tym lepsze, jak dla mnie, patelnia jednak zawsze teflonowa, najlepsza z motywem plastra miodu :-)

Awatar użytkownika
martaraz
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3604
Rejestracja: 05 lut 2010, 23:35

04 maja 2011, 22:50

Ja ma garnki --IFlorina ta pierwsza literka to jest odwrócone F Tylko nie wiem jak to na klawiaturze napisać i nad tymi dwoma literkami F jest kropka. Garnki super. Nic się z nimi nie dzieje, nic się w nich nie przypala, super myją się w zmywarce. Mogę je z czystym sercem polecić.

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

05 maja 2011, 08:14

riterka to chyba zależy na jakie trafisz, bo ja tez kiedyś dostałam takie w prezencie i nawet wody nie mogłam zagotować w nich. Śmierdziały niesamowicie :-)


martaraz fajne te zestawy, i cena nawet przystępna :-D

Jak mówię mojemu M że zależy mi na garnkach które:
"Pozwalą na przygotowywanie zdrowej żywności umożliwią gotowanie z małą ilością wody oraz pieczenie z odrobiną tłuszczu i minimalizuje utratę witamin, minerałów oraz walorów smakowych"... to on stwierdza że garnki to garnki.

Ja jednakjestem innego zdania

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

05 maja 2011, 08:14

garnki florina dostała córa ode mnie są super jak martaraz, pisze :-)

ja mam takie kupione z marketu z grubym dnem i mam już je parę lat i nie narzekam na te garnki ,nawet jak coś sie przypali to szybciutko i bez problemu się zmywa

a forina mam niziutki garnek z dwoma uszami (wygląda jak patelnia ) środek jest teflonowy wysokiej jakości i super na tym się smaży i nic nie przywiera do dna
także na pewno to polecałabym :ico_oczko:

bo patelnie z podwójnym dnem nie za bardzo nadają się do smażenia ,taką tez mam i nikomu bym jej nie polecała

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

05 maja 2011, 09:04

Ja też mam zestaw Tefal Classic, używam ich od 3 lat i nadal wyglądają jak nowe. Nic się nie przypala, nie przywiera, bardzo łatwo się je myje. Mają bardzo grube dno i nadają się do kuchni indukcyjnych. W zestawie jest 5 garnków, każdy ma miarkę w środku. Ja kupiłam je na allegro za chyba 350zł, ale jak pisałam 3 lata temu.

@gniecha
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 900
Rejestracja: 28 paź 2010, 20:09

05 maja 2011, 09:15

Garnki metalowe miałam ze szklanymi pokrywkami-tragedia nie wiem kto dopuszcza to do produkcji u mnie od lat się sprawdzają zwykłe emaliowane.

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

05 maja 2011, 09:54

A ja mam garnki emaliowane i je uwielbiam.Nie było mnie stać na porządne ze stali wiec kupiłam sobie takie emaliowane i bardzo dobrze mi służą :)

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

05 maja 2011, 11:00

W zestawie jest 5 garnków, każdy ma miarkę w środku. Ja kupiłam je na allegro za chyba 350zł, ale jak pisałam 3 lata temu.
teraz sprawdziłam i są w granicach 400-430 zł :-)
Garnki metalowe miałam ze szklanymi pokrywkami-tragedia nie wiem kto dopuszcza to do produkcji u mnie od lat się sprawdzają zwykłe emaliowane.
to może właśnie trafiłaś na te podróbki o których wspominałam wcześniej.

Do tej pory tez mam zwykle emaliowane, ale wg mnie mimo wszystko jest różnica w przygotowaniu np warzyw. Mam porównania jak zrobię u siebie a jak u mamy.

Garnki emaliowane też na pewno będą ale z takich mniejszych :-)

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość