nelka_g
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2009, 13:55

Problemy w nauce

13 maja 2011, 08:20

Witajcie :-) Mam problem... Mój Szymonek ma problemy z opanowaniem tabliczki mnożenia i generalnie ze skupieniem się podczas nauki. Próbowałam już wielu sposobów, ale bezowocnie :( czy znacie jakiś skuteczny sposób jak mogłabym mu pomóc?

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

13 maja 2011, 11:47

Próbowałas nauki poprzez zabawę?Może wymyśl mu jakąś grę gdzie będzie mógł sie ruszać i uczyć.Na niektóre dzieci to działa.Może naryzsuj na dużym kartonie taką planszę z mnożeniem i możecie po niej skakać mówiąć jaki wynik powinien być.

Awatar użytkownika
koralik123
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 16 lut 2011, 14:36

30 maja 2012, 14:32

Karmelka myślę, że to świetny pomysł. Ja jeszcze bym dorzuciła tworzenie mapy myśli, uczenie się na skojarzenia. Wystarczy kartka, kredki, jakieś długopisy kolorowe my najczęściej używamy Point88 bo starczają na długo, nie przebijają, są wygodne i są niedrogie :)

Platyna
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 22
Rejestracja: 03 wrz 2012, 08:48

Re: Problemy w nauce

16 lis 2012, 13:54

Tabliczki mnożenia najlepiej nauczyć się przez środek. Mam też dobry patent z mnożeniem przez 9: patrzymy na dwie dłonie i w zależności od tego przez jaką liczbę mnożymy dziewiątkę, zginamy ten palec. Po lewej stronie znajdują się dziesiatki, po prawej jedności. Jak "sprzedasz" mu te patenty, łatwiej będzie mu się przekonać do nauki reszty :)

Awatar użytkownika
rurkaZkremem
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 119
Rejestracja: 01 wrz 2010, 11:29

Re: Problemy w nauce

20 lis 2012, 12:02

O fajny sposób:), mój Kacper uczył się licząć , a potem to juz pamietał wyniki każdego działania.

Mario
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 17 sie 2007, 16:53

Re: Problemy w nauce

29 lis 2012, 16:46

Witam, polecam metodę "Nauka mimo woli". Płytki do słuchania dla dzieci. Można je puszczać w samochodzie, podczas zabawy. Mój syn w ten sposób się uczy i osiąga szczyty :). Szczegóły po wpisaniu w google.

Awatar użytkownika
betty
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 50
Rejestracja: 14 sie 2013, 10:24

Re: Problemy w nauce

29 lis 2013, 11:57

jezeli ma problemy z koncentracja, moze trzeba mu troche inaczej zorganizowac kacik do nauki? interesowalas sie moze oferta jakiegos producenta mebli szkolnych? na przyklad takiego jak tu - http://akma-niedomice.pl/content/14-meb ... zedszkolne ? zwykle meble dzieciece sa fajne, ale moga rozpraszac, a szkolne sa robione z mysla o wygodzie i zachowaniu koncentracji przy nauce

MagiaDziecinstwa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 34
Rejestracja: 05 paź 2013, 15:29

Re: Problemy w nauce

10 sty 2014, 22:21

Zakładamy,że dziecko ma swój kącik do nauki,więc to tylko i wyłącznie kwestia zachęcenia go aby się uczyć,moze jakies nowe,ciekawe formy? Niczego tutaj nie wykluczaj,dzieci lubią innowacyjne rozwiązania.

Awatar użytkownika
kijanka
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 246
Rejestracja: 02 paź 2012, 13:57

Re: Problemy w nauce

04 sie 2014, 06:23

Warto jest również łączyć zabawę wraz z nauką. Jest obecnie bardzo wiele fajnych edukacyjnych aplikacji dla dzieci, które na pewno pomogłyby małej oswoić się z niektórymi rzeczami.
Zerknij sobie tutaj: http://yourapps.info/aplikacje-free-na-androida - poczytasz sobie jakie są free aplikacje na androida.
Jest wiele programów do nauki dla dzieci, dzięki którym córcia naprawdę wiele mogłaby się nauczyć.
Polecam szczególnie Lokomotywę Juliana Tuwima oraz Howling Mouse.

darekbaranski12
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 sie 2014, 10:59

Re: Problemy w nauce

25 sie 2014, 11:04

NAucz dziecko liczyć na palcach mnożenia, taka nauka jest najszybsza, dobrym posłem jest kupienie też kolorowuch książeczek z tabliczką mnożenia.

Wróć do „Szkolniaki fajne dzieciaki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość