Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

6 latki w szkole

19 maja 2011, 20:24

Jaka jest Wasza opinia na ten temat?? Myślicie że szkoły dadzą sobie radę z takimi maluszkami??

Awatar użytkownika
olala
4000 - letni staruszek
Posty: 4269
Rejestracja: 19 lip 2007, 20:34

19 maja 2011, 21:10

Aga26, mnie to przeraża. Szkoły są nieprzystosowane do takich małych dzieci, wszędzie schody, popychający się 13-latkowie, wydawanie posiłków w stołówce, itd widze to tylko w czarnych kolorach.

Awatar użytkownika
isiawarszawa
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1760
Rejestracja: 26 lut 2009, 15:16

19 maja 2011, 21:11

ja uważam że 6 latki w szkole to żadna tragedia wiec akcje typu ratujmy maluchy mnie śmieszą,
aczkolwiek jednocześnie uważam że rodzice powinni mieć wybór by po rozmowie z nauczycielem zerówki pedagogiem psychologiem czy co tam podjąc decyzję wszak 6 latek ze stycznia a z grudnia to ogromna różnica!


Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

20 maja 2011, 09:02

ja uważam że 6 latki w szkole to żadna tragedia
może i żadna ale do czego zmierzamy? Krócej się uczy, dłużej tyra bo do 65 roku jakby nie patrzec czas się wydluza...
a ktos sobie jezdzi na wakacje na malediwy
zasrane nasze państwo
tyle powiem

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

21 maja 2011, 00:03

zasrane nasze państwo
tyle powiem
zgadzam się, wymyślają różne rzeczy i nie pomyślą o innych, w tym wypadku o dzieciach. Ktoś w rządzie wpada na pomysł i eksperymentują na ludziach :ico_puknij:

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

21 maja 2011, 00:12

ja mysle ze pierwsze "eksperymentalne "roczniki moga byc rozzalone,rodzice niepewni ale ogolnie rzecz biorac mysle ze dziecku to nie zaszkodzi,program musi byc dostosowany do wieku,to tak jakby burzyc sie na przedszkola i zlobki a tam przeciez dziecko tez sie uczy-stosownie do wieku ...
moja Maya idzie do szkoly od wrzesnia :-) w sobote skonczyla 4 latka,i nie mam z tym problemu bo tak jest i juz..krzywda jej sie nie stanie,a moze duzo zyskac...zabawe,przyjaznie i czegos nauczy sie rowniez :ico_sorki: ...od wrzesnia do swiat bedzie chodzila na pol sesji czyli ok.3,5h a od swiat juz normalnie 6,5h dziennie czyli do 15.20...pani w pkolu twierdzi ze znakomicie sobie poradzi,wiadomo ze te pierwsze klasy to zabawa z nauka,chodzi o samo przystosowanie sie :ico_sorki: ...i mysle ze na tej samej zasadzie bedzie to w tych 6 latkach u was :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

21 maja 2011, 01:49

wcale nie o to chodzi, że dzieci nie są na tyle mądre by isc do szkoly, po prostu nie zabierajmy im dzieciństwa...

Awatar użytkownika
isiawarszawa
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1760
Rejestracja: 26 lut 2009, 15:16

21 maja 2011, 08:19

ja mysle ze pierwsze "eksperymentalne "roczniki moga byc rozzalone
z jednej strony racja ale z drugiej mogą mieć lepiej niz pozostałe, ja byłam w roczniku który pierwszy miał gimnazjum - nie było egzaminu po 6 klasie, gimnazjalny tez trudny bardzo nie był, matury obowiązkowej z matematyki nie było, ustna to tez raczej formlanosc niz stres - moim zdaniem nie było źle aczkolwiek gdybym miała wybierac jeszcze raz to bym do technikum poszła a nie do liceum ale to juz nie jest temat dyskusji

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

21 maja 2011, 09:18

ale czy ktos zabiera dzieciom dziecinstwo? :ico_noniewiem: w przedszkolu tez zabieraja?no sluchajcie jak sie ktos uprze zeby widziec tylko negatywy to zawsze je znajdzie...czy Wy zerowke wspominacie jako wielka nauke,obowiazki,koniec dziecinstwa?bo ja wrecz przeciwnie,nie chodzilm do zlobka ani przedszkola,eduakcje zaczelam od "zerowki" w wieku 6 lat i to byla frajda,byly szlaczki,literki i inne rzeczy ale zeby mi ktos odbieral dziecinstwo ?,tymbardziej ze bylam w grupie dzieci,swiat stanal dla mnie otworem w tym momencie ,taki 6 latek czy nawet 5 latek w zerowce nie bedzie siedzial w lawce bitych 8h...wiadomo ze dopracowanie wszystkiego musi potrwac,ale napewno nie pomoze to dziecu jak rodzic bedzie na "nie"...trzeba pomoc tym dzieciakom i juz...

Wróć do „Szkolniaki fajne dzieciaki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości