Awatar użytkownika
becia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 10 gru 2007, 11:17

10 gru 2007, 21:31

Mój synuś ma 18 miesięcy i nocnik traktuje jak zabawkę. Klocki potrafi do niego włożyć ale nie usiądzie. Jak go sadzam to od razu wpada w złość i wstaje.
Widocznie to jeszcze nie jego czas :ico_oczko:
Teraz próbuję metody Superniani. Wstawiłam nocnik do toalety i za każdym razem biorę Kubę ze sobą. Sadzam go i nawet potrafi usiedzieć kilka sekund.
Może za jakiś czas będziemy mieć małe sukcesy :-)

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

10 gru 2007, 22:55

ja myślałam że to tylko my tak mamy co prawda moja niunia siedzi na nocniku ale czasami wymyśla sobie taką zabawe że wkłada do niego stopy i próbuje w nim stać :)
rada superniani tymbardziej u nas się nie sprawdza bo kiedy biore ją ze sobą do toalety to ona chce siedzieć u mnie na kolanach a nie na nocniku :)
czasami odnosze wrażenie że jej się poprostu wydaje że siusiać można tylko do pampersa - bo od miesiąca codziennie siedzi na nocniku po10 - 15 min i nic :ico_haha_02:
musimy dzielnie czekać na postępy w siusianiu naszych pociech :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Barbara
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1123
Rejestracja: 11 wrz 2007, 18:20

10 gru 2007, 23:06

Nia masz sie co martwic. Moja Asie sadzam co rano na nocnik i jeszcze nigdy nic z tego nie bylo, posiedzi chwilke i wstaje... A czasami wola: 'mama ku!" (czyli mama kupa) i biegnie do nocnika, ale niestety kupka jest juz w pieluszce....

aniulek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3286
Rejestracja: 05 gru 2007, 14:16

18 gru 2007, 20:20

Cierpliwości ,dziewczyny.Ja swojej córki nie zmuszałam do siadania na nocnik bo ona jest "typem przekornym"-im bardziej ja ją namawiałam tym mniej chciała na nocnik siadać.Postawiłam nocniczek w pokoju,mówiłam że jak będzie chciała siusiu to niech tu usiądzie.Nakładam jej spodenki w gumkę żeby mogła sama je zdjąć jak zachce jej się siusiu.W efekcie sama z siebie usiadła na nocniczku,zrobiła siusiu-radość oczywiście musiała być wielka,brawa itp.Było oczywiście wiele wpadek,mokrych nogawek i plam na podłodze ale co tam-można zetrzeć a dywan zmienic na nowy,będzie pretekst :ico_oczko: .Teraz siusiu i kupkę Gabi robi na nocnik bez problemu a i ostatnio pieluszka po nocy jest najczęściej sucha :ico_sorki: .No ale Gabi ma już 2,5 roku więc macie jeszcze czas. :-D

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

19 gru 2007, 00:24

Dziewczyny mam już małe sukcesy moja Niki od kilku dni woła na nocniczek tzn. przynosi go i woła si-si :) ale jak ją sadzam to jest albo po albo jak wstanie bo już znudzi jej się siedzenie to wtedy robi w pieluche - no ale wiem że ona wie o co chodzi
:ico_haha_01: a w tę niedziele udało się jej zdąrzyć bardzo ją chwaliliśmy i robiliśmy z nią :ico_brawa_01: brawa tylko dla niej - wiecie jaka to radość :-D

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

11 sty 2008, 15:52

Mój kubuś nauczył się korzystać z nocnika i kibelka jak miał 23 miesiące. Wcześniej wyglądało to u nas tak, że szliśmy na nocnik zaraz po spaniu i przeważnie robił siku. W trakcie dnia ani siku ani kupy nie wołał. W końcu powiedziałm sobie, że muszę się za to wziąść ale kuba miał wtedy prawie 2 latka. Zdjęłam mu pieluchę i założyłam majteczki i w ciągu dnia nie miał zakładanej pieluchy. Oczywiście na poczatku robił w majtki i szło około 10 par dziennie. Najbardziej mu przeszkadzały mokre nogawki w spodniach i próbował je zdejmować i płakał, że sa be ale zawsze musiał z 10 min pochodzić w mokrych żeby wiedział o co chodzi. Poza tym co godzinę natrzymywałam go z sikaniem (choć przeważ nie nie robił) Po dwóch tygodniach takiej nauki Kuba zaczął wołać siku a kupę za jakś tydzien ale to za sprawa przekupstwa bo za każdą Kupę byl lizaczek.
A i jeszcze jedno powiem Wam coś takiego!! Jak kuba już wołał siku to nie mogłammu zakładac pieluchy bo jak miał pieluchę przez dosłownie 2 godziny to kończyło się tym, że kolejne 2 dni lał w majtki. Także nawet jak gdzieś wychodziliśmy to brałam majteczki, rajtuzki, spodenki zapasowe a nie pieluchę. Teraz ma 2 lata i 1 miesiąc i ładnie woła siku i Kupkę.

[ Dodano: 2008-01-11 ]
Próbowałam go też uczyć latem jak miał około 1 rok i 7 miesięcy ale wtedy jeszcze był za mały i nie łapał o co chodzi

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

11 sty 2008, 17:44

Moja niunia raz woła raz nie ale tylko siusiu bo kupke to woła ale jak już jest w pampersie :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Alineczq
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3407
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:26

15 sty 2008, 16:21

ja gdzieś wyczytałam,ze ziecko przyucza się do nocnika albo w 8 miesięcy albo juz w 2 lata... Nie wiem dlaczego tak jest.

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

28 sty 2008, 22:53

A moja Zuzanka poprzez sadzanie jej na nocniczku dla zabawy(nie była zmuszana) i bicie braw miała rok i 9 miesięcy jak zaczęła wołać,że chce kupkę.Siusiu nauczyła się wołać jak miała 2 latka i 2 miesiące.Sama do tego dojrzała,po prostu zawołała siusiu i zrobiła :-D Dodam jeszcze,że nocnik sama sobie wybrała w sklepie.Postawiliśmy ją przed półką,postała chwilkę i wybrała niebieską foczkę :ico_haha_02: Jak tylko nauczyła się siusiać do nocnika,to były histerie z założeniem pampersa na noc.Po jakiś 2 tyg. od nauczenia się siusiu na nocnik zrezygnowałam całkowicie z pieluch na noc,ponieważ zauważyłam,że były suche :ico_szoking: Kupiłam podkład i może ze 3 razy zdarzyło jej się zmoczyć łóżko.

Awatar użytkownika
Jasnie Pani :)
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2730
Rejestracja: 23 mar 2007, 12:53

28 sty 2008, 23:06

a moze po prostu to za pozno dla waszych szkrabow? ja slyszalam o tym co Alinka napisala i u nas od prawie miesiaca wszystkie "grubsze sprawy" laduja w nocniku. Oczywiscie nie wola, ale ja ja po prostu wyczuwam :ico_oczko:
Na dobe mi ok 4 pieluchy schodz i to tylko na siku

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość